Sireen Sireen komentáře u knih

Alice Alice Emma Becker

Kdybych mohla dát tři a půl hvězdy, tak dám, bohužel to nejde. Může se to zdát jako málo, jako hodnocení špatné knížky, ale nenechte se zmást. Stejně tak se nenechte zmást podtitulkem Erotická zpověď, protože nic takového to rozhodně není. Detailní a přímé popisy sexu a hrátek se sice vyskytují, ale nijak zvlášť, a určitě nejsou hlavním tématem.
Knížka je trochu zmatečná, to přiznávám, a Pan S. byl svým způsobem lepší. Příběhovější. Jasnější. Alice je knížka hlavně filozofická, psychologická a velmi hloubavá, někdy až tak moc, že by člověk nejraději přeskočil pár odstavců nebo i stran, ale já jakožto milovník češtiny jsem si velmi vychutnávala styl psaní autorky a jedinečné metafory a trefná přirovnání. Příběh je především o hledání se, ztrácení se a hledání směru v životě. Myšlenky bych rozdělila hlavně na hloubání nad vztahy rodinnými a partnerskými. Mladá zmatená Alice žije po rozvodu rodičů sama ve velkém bytě se dvěma sestrami a má pletky s o dost starším Emanuelem- tak bych shrnula děj. Ale jak jsem řekla, děje tam mnoho není a spíše je to knížka filozofická. V první polovině se autorka snaží nalákat čtenáře na sex téměř na každé druhé stránce, ale brzy se to zlepší. Konec je trochu nedotažený, ale autorce to odpustím, vvzhledem k (opravdovému) zaměření knihy. Alice se mi nečetla lehko, protože lehká ani není a člověk u ní musí přemýšlet, ale včera v noci jsem dočetla a nelituji toho, přestože bych se k ní asi už nevrátila.

30.05.2016 4 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Knížka je skvělá, ovšem asi není úplně pro ty, kteří potřebují mít všechno naservírováno přímo pod nos a jsou líní přemýšlet :)

25.05.2016 5 z 5

Dračí oheň Dračí oheň Chris D'Lacey

Lehká a miloučká knížka pro odrostlejší "děti", které umí vnímat hloubku. Moc milá trilogie, originální nápad. Četla jsem asi jako čtrnáctiletá a fakt mi sedla. Příběh na pomezí pohádky, oddechová, přesto tam napětí je. Určitě bych dál doporučila :)

22.05.2016 5 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Úplné úžasná, krásně napsaná kniha, ze které vám běhá mráz po zádech, syrové a pravdivé vyprávění a ... tak nějak vlastně nemám slov.

11.05.2016 5 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Kniha, o které nemohu nic napsat, protože pro to nejsou slova a cokoli, co bych vyplodila, by bylo málo.

23.04.2016 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Ani nevím, jak bych začala. Knížka nemastná neslaná, celé se to pohybovalo tak nějak jen po povrchu, vůbec to nešlo do hloubky. Osobně si spíš užívám styl vyprávění autora a příběh je pro mě až druhořadý. Tady je příběh docela fajn, ke konci jste třeba trochu zvědaví, ale tím to skončí. Žádné šokující odhalení. Charaktery a postavy takové prkenné a prvoplánové, dialogy nereálné. Sem tam se tam blýsklo něco zajímavého, hlubší věta, odstavec, ale celkově zklamání. Těžko uvěřit, že tato autorka po skvělém Krásném zlu napsala něco tak hloupoučkého a skoro bych řekla až laciného, jako je toto. Možné je také to, že to povorala překladatelka, obě knihy překládal někdo jiný- každopádně kniha je teď taková, jaká je. Asi bych ji nedoporučila.

23.04.2016 2 z 5

Bez sestry neodejdu Bez sestry neodejdu Kristina Jones

Dost drsná a upřímná kniha...

07.02.2016 5 z 5

Milovala jsem tyrana Milovala jsem tyrana Caroline Bréhat

Velmi dobrá kniha ve svém oboru, pěkně a čtivě psaná. Proč kdo z kým zůstává není podstatné a za to, že já to nechápu, bych knize hvězdy neubírala.

23.01.2016 5 z 5

Zůstaň! Zůstaň! Allie Larkin

Taková celkem fajn oddechovka pro nenáročné, kteří chtějí zrovna jen zabít čas a nic moc neprožívat a neřešit :)

13.01.2016 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Ano, prvních sto stránek je mírně řečeno průser, a vůbec nebude vadit, když je přeskočíte. Film je šílený. Stmívání má své mouchy. Ale Hostitel...

13.01.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak jo. Neurazí. Jsem asi na sté straně, což není moc na to, abych hodnotila příběh, každopádně o stylu psaní toho mohu říct poměrně dost. Je mi dvacet a češtinu a stylistiku mám ráda, při čtení Selekce mám ale pocit, jako bych se snažila užít si pohádku, kterou napsala devítiletá slečna. Styl psaní autorky je dost těžkopádný a neohrabaný, věty jsou krátké a usekané- ovšem ne tím uměleckým stylem, který umí potěšit, a se spoustou zbytečných zmínek, které vás jen otravují. Příběh, ačkoli se podobá Hunger games, Divergenci a Pasti, je lákavý a kdyby knížka byla napsaná lépe, vsadím se, že by byla opravdu dobrá. Takhle se ale nemohu ubránit vzpomínkám na sebe samu, kdy jsem ve čtrnácti psala své prvotiny.
Kniha pro nenáročné dvanáctky.

29.12.2015 2 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Dokonalost.
Jeden velký citát.
Srdcovka.

Past Past Lauren DeStefano

Prostě moje srdcovka.... Neskutečně mě mrzí, že třetí díl u nás nebude...

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Skvělá kniha, moc pěkně napsaná, velice hluboká, autorka má můj obrovský obdiv. Poměrně nevšední příběh, pohled na pedofilii z jiné strany, člověka donutí na chvíli se zastavit a zamyslet. Rozšířila mi obzory v mnoha směrech a za to jsem velmi vděčná. Víc takových knih.

"Je to i v Bibli. Lotova žena se ohlédla a proměnila se v solný sloup. Ohlédnout se znamená sůl. Ohlédnout se znamená slzy. Ohlížet se za minulostí znamená smrt."