Milovala jsem tyrana

Autorka, francouzská novinářka se během svého pracovního pobytu v New Yorku seznámí s mladým Američanem Julianem, emotivním hudebníkem. Je to velká láska, ale trochu jako na houpačce. Jednou je partner chápavý a štědrost sama, jindy vyžaduje nepřiměřenou pozornost, má záchvaty hysterie, zuřivosti a žárlivosti. Caroline se tak postupně stává obětí klasického psychopatického manipulátora, který na ni velice šikovně vyvíjí psychologický nátlak....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82081/milovala-jsem-tyrana-82081.jpg 3.454

J´ai aimé un manipulateur (2010)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Milovala jsem tyrana

I_love_books
30.09.2016

Poměrně dobře napsaná kniha, která může pomoci ženám potýkajícím se s domácím násilím a uvádí společnost do "méně vhodných" témat, o kterých je důležité vědět.
Autorku obdivuji za její sílu tak těžkou životní zkoušku zvládnout a ještě o ní napsat knihu. Jsem ráda, že se jí podařilo vymanit ze spárů svého tyranského manžela, i když až po letech soužití. Je mi líto jí, ale i její dcery, kterou to také určitě poznamenalo, doufám, že alespoň k ní se její biologický otec bude chovat výrazně lépe.
Knihu lze jen těžko posuzovat z literární stránky, tohle není román, který má čtenáře vtáhnout do děje a napínat ho s rozuzlením zápletky. Tohle je autobiografická kniha, která má především pomoci k uvědomění a porozumění problematice domácího násilí. Samozřejmě, když bude čtivá, je to jen plus, ale rozhodně to není hlavní. Autorce se o tom pravděpodobně psalo velmi těžce, je úžasné, že se jí vůbec podařilo knihu dopsat a vydat.
Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco více o osobním a zkušeném pohledu na domácí násilí, je kniha vhodná.
Já dávám knize čtyři hvězdičky, na pět to necítím, ale ty čtyři si podle mě zaslouží určitě.

Sireen
23.01.2016

Velmi dobrá kniha ve svém oboru, pěkně a čtivě psaná. Proč kdo z kým zůstává není podstatné a za to, že já to nechápu, bych knize hvězdy neubírala.

nereidka
20.05.2015

Tato knížka mě tedy moc nezaujala a hlavní hrdinka mi byla dost protivná. Psáno divným jazykem, moc nedoporučuji...

flycat
23.04.2015

Divná kniha,chování manželky a její úvahy mi chvilkami taky nepřišly normální,hlavně když dokázala opustit dceru,aby si odpočinula a nechala ji s otcem který se k ní choval násilně.....

Sali88
27.03.2015

Nechápala jsem už v podstatě od začátku, proč zrovna s ním chtěla být. A když jí uhodil, ještě když věděl, že je těhotná, a choval se, jak se choval, měla to s ním skončit. Bohužel, lidé jsou příliš ovlivnitelní, a kolikrát takové věci, které se jim dějí, nevidí, vidět nechtějí, nebo je přehlíží. Alespoň nakonec si to uvědomila.

Terez.a
08.03.2015

Já měla téměř husí kůži z toho, jak může být lidské vnímání odlišné. A jak mohou mít někteří jedinci zkreslenou realitu. Je to děsivé, ale poučné čtení.

justify
26.06.2014

Nechápu proč autorka od muže neodešla. Nechala si to líbit, nakonec s k němu sama vrátila. Podle mě si za to mohla sama. Měla s ním hned po prvním útoku skončit a ne si s ním ještě pořizovat dítě, ale to je tak, když jsou ženy hloupé a dají na sladká slovíčka. Potom se jen diví následkům. Chudák dítě.

peterkovasona
16.03.2014

Kniha byla vcelku zajímavá.. ale myslím, že jsou lépe psané a čtivé jiné knihy...
Lehce jsem se u ní nudila, pro mě málo záživná, pořád bylo vše dokola..