Dračí oheň

David si právě pronajal krásný pokoj u hodných lidí ve velice příjemném rodinném domě. Poněkud ho sice udivila základní podmínka paní bytné a její dcery Lucy, že musí mít rád děti, kočky a draky, ale příští dny mu ukáží, proč tomu tak je. Zjišťuje, že ho čeká život se spoustou hliněných dráčků, jež paní domu sice nesbírá, ale zato vyrábí ve své Dračí sluji, což je její pokojík v prvním patře, kam je vstup zakázán. Leč nejsou to dráčci ledajací. Tu a tam ožívají a stávají se středem mnoha záhadných událostí a příběhů. Všechny vzrušuje záhada ohnivé dračí slzy, krok za krokem se objasňuje legenda o prastarých dracích…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/7981/draci-ohen-7981.jpg 3.658

The Last Dragon Chronicles 1.

Vydáno, Víkend

The Fire Within

Kniha Dračí oheň

picris
22. únoraodpad!

Jediné, co lze na této knize shledat pozitivním, je hlavní myšlenka. Příběh je však napsán opravdu velmi brakově. Ať už je to špatným překladem s chybami, nebo ne/umem autora, číst se to opravdu nedá. Přestože by mohl někdo argumentovat tím, že se jedná o dětskou knihu, ani v tomto případě bych nehodnotila lépe. Text je psán poměrně složitě a děti se v něm mohou ztrácet. Rádoby oduševnělá přirovnání mi přišla chvílemi až trapná. Za mne 1 hvězda maximálně tak za velmi líbivou obálku. A jsme opět u toho... "Nikdy nesuď knihu podle obalu".

Zelený_Drak
10.11.2019odpad!

Sérii jsem si pořídila kvůli dračím obálkám. Letos se mi navíc 2. díl hodil do čtenářské výzvy. Rozečetla jsem tedy první, ale nedalo se to číst. Možná bych mohla dát hvězdičku originálu za jednoduchý příběh pro děti, ale českému překladu ne. Tak špatný překlad z angličtiny jsem už dlouho neviděla. "Právě platím za rychlou návštěvu." místo "Jen si rychle odskočím."? Jako vážně? Vážně se to všem v redakci četlo dobře a nepřišlo jim to ani trochu podezřelé? Fušeři. Překlad rozhodně ubírá na čtivosti. Na 60 stranách jsem si zároveň nedokázala oblíbit žádnou z postav. Zejména pak ne hlavního hrdinu Davida, který mi nebyl ani trochu sympatický. Pro jistotu jsem otevřela i druhý díl, abych zjistila, zda nová překladatelka nepřinese zlepšení. Bohužel, hned první věta je špatně přeložená. Tím to tedy se sérií vzdávám, ačkoliv si většina lidí chválí pokračování víc než 1. díl.

postrach
25.04.2019

Když jsem viděla obálku myslela jsem že se jedná spíš o čtení pro děti a mládež.Kniha je podle mého názoru určena všem věkovým kategoriím.Trochu fantazie.napětí....Jiný styl.

Sariklen
21.03.2019

Velikostí písma i tloušťkou kniha naznačuje, že nepůjde o náročnou četbu. Přesto obsahuje takřka v každé kapitole nečekaný zvrat či vyústění situace, autor umí skvěle gradovat napětí. Společně s hlavní postavou se ponoříte do děje a budete si přát, abyste taky měli svého vlastního hliněného dráčka. Hrrrr!

Tebby
17.05.2017

Knížku jsem si vybrala především kvůli drakovi na obálce, neboť jsem fanda fantasy spojené s draky. Nakonec jsem zjistila, že tam zase tolik draků není - nebo spíše, knížka má draky úplně v jiné podobě, než na jaké jsem zvyklá. V některých částech jsem měla problém se začíst. Konec knížky jsem nakonec přečetla jedním dechem. Ve finále se mi knížka jako celek líbila a opravdu ráda bych měla doma taky takového dračího pomocníka.

Alfička03
10.01.2017

Knížka mě jako jedenácti letou dívku zaujala. Byla fantasi takže jsem očekávala napínavý příběh, ale tu jednu hvězdičku ubírám, protože se mi zdálo že autor do některých částí nevybral úplně vhodná slova. Jinak se mi knížka moc líbila. Vřele doporučuji. :)

Sireen
22.05.2016

Lehká a miloučká knížka pro odrostlejší "děti", které umí vnímat hloubku. Moc milá trilogie, originální nápad. Četla jsem asi jako čtrnáctiletá a fakt mi sedla. Příběh na pomezí pohádky, oddechová, přesto tam napětí je. Určitě bych dál doporučila :)

brčko-A
08.04.2016

Supr kniha,taky bych chtěla mít svýho Gadzookse.

draci veverky

Chris D'Lacey