šipek šipek komentáře u knih

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Velice dobře napsaná kniha. Četla se pomalu sama, úžasný spád, pomalu se nedá odložit, ale pozor dost drsná kniha. Není pro slabší povahy.

06.11.2017 5 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Tak tato kniha mě vůbec nenadchla. Jsem rád že jsem jí vůbec dočetl.

30.10.2017 2 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Tak špatná kniha to nebyla, ale něco tomu chybělo. Za mě slabší čtyři hvězdičky. Kniha má dvě časové linie a je to přehledné. Téma sekty a zneužívání lidí je pro dnešní dobu zajímavé a reálné. Konec knihy takový neslaný nemastný.

30.10.2017 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Má první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Parádní detektivka a velice dobře napsaná. Postava hlavní inspektorky Kim Stoneové mi sedla. Téma je zajímavé a kniha má spád. Závěr knihy byl srozumitelný a dokončený.

24.10.2017 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Tak to byla pochoutka, super počteníčko. kniha se nedá pomalu ani odložit jak je čtenář zvědavý co bude následovat v další kapitole. další super kniha od tohoto autora. No a ten závěr na to si musí čtenář počkat a potom jen koukat :-) a vydechnout.

13.10.2017 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Tak spíše než detektivka je tato kniha román v kterém se prolínají dvě časové linie. Vražda je pouze okrajová záležitost. Pěkně napsané jak je u tohoto spisovatele zvykem, ale ostrovní trilogie je nesrovnatelně lepší.

10.10.2017 4 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Tak jsem váhal kolik dám hvězdiček a vyšlo mi tři a kousek. Kniha se četla velice dobře, ale chybělo mi napětí. Závěr hodně rychlý a předpokládaný.

04.10.2017 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak zde ani nepřemýšlím kolik dát hvězdiček, pět je málo. Kniha je o mateřské lásce jak matka - dcera tak v přírodě při chování slonů. I jako muž musím tuto knihu ocenit, různé pohledy hlavních postav této knihy jsou zajímavé. Kniha ve mě zanechala neskutečný dojem a ten konec to bylo rozuzlení, které se jen tak nevidí. Poslední kapitoly jsem musel číst dokonce dvakrát abych to vše vstřebal. Děkuji autorce za neskutečný čtenářský zážitek.

02.10.2017 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lisa Jackson

Tak takové klasické téma detektivky. Prvních 100 stránek spíše seznamovacích. Pak má kniha spád a děj. Za mě slabší 4 hvězdičky, ale díky otevřené zápletce na konci knihy šáhnu určitě i po druhém dílu.

25.09.2017 4 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Tak moc se mi tato detektivka líbila, až jsem byl překvapený. Dvě dějové linie a jedna z nich zasahuje dokonce do období druhé světové války a vše se nádherně doplňuje. Moc mě nelákají knihy s válečnou tématikou, ale tady jsem s tím neměl žádný problém. Kniha nepostrádala napětí a moc dobře se četla. Vřele doporučuji.

18.09.2017 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Tak po této knize jsem šáhl v knihovně jelikož mi tento autor poslal kdysi ukázku této knihy a mě se to líbilo. Opravdu jsem nebyl zklamán ba naopak tato kniha předčila mé očekávání. Umím si představit dle této knihy natočit film. Kniha je velmi čtivá a nepostrádá napětí. Závěr byl pro mě dost překvapivý. Určitě sáhnu po další knize tohoto autora.

15.09.2017 5 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Tak další dobrá kniha od mé oblíbené spisovatelky. Mě tato kniha připomínala knihu Deset malých černoušků od Agathy Christie. Kniha má spád napětí prostě vše co má mít dobrý kriminální thriller. Mé odhady na pachatele se stále měnily a nakonec jsem byl stejně překvapený. Trošku mě zklamal závěr knihy raději nebudu psát proč, aby to nebyl spoiler.

06.09.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Tak tady dávám plný počet hvězdiček. Četl jsem na dovolené a čteno jak se říká jedním dechem. Vřele doporučuji čtenářům tohoto žánru. Koukám, že jsem tuto knihu přečetl z mých známých zde na databázi knih, ale že by to nečetla ještě Šánka to se teda divím :-).

03.09.2017 5 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Tak jsem z této knihy nějak na vážkách. Já se celkem v knize ztrácel. Díky závěru knihy si ale pokračování neodepřu. Naprosto souhlasím s komentářem NikaMirka ohledně překladu této série.

03.09.2017 3 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Tak jsem na tuto knihu narazil zcela náhodně v knihovně a jsem rád, že jsem po knize sáhl. Četl jsem předchozí trilogii od tohoto autora s kterou jsem byl hodně spokojený. Dobře napsané a zajímavé spojení policistů s informátory. Kdo má rád severské krimi vřele doporučuji.

03.09.2017 4 z 5

Kolibřík Kolibřík Kati Hiekkapelto

Tak jsem od této knihy čekal daleko více. Za mě zklamání. Nemohl jsem se začíst.

03.09.2017 3 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Tak jsem se dostal k této spisovatelce zde přes databázi knih a nelituji. Na pět hvězdiček to nebylo, ale moc dobře se kniha četla a byla srozumitelná. Čtenář se v ději neztrácel. Takové oddechové čtení s pro mě nečekaným rozuzlením i když se to dalo očekávat. Jako horor mi tato kniha nepřišla. Naprostý souhlas s komentářem od uživatele bajinecka.

10.08.2017 4 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Ta to byla jízda, super počteníčko, kniha se nedá snad ani odložit. A ten závěr knihy neměl chybu. Všem čtenářům drsných detektivek můžu jen doporučit.

04.08.2017 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Tak nevím co k této knize napsat, mě se kniha líbila, ale ten ustav a různé druhy postižení to je něco děsného a do toho ochrnutá neslyšící dívka těhotná. Myslím, že kniha je pro silnější nátury :-) . V knize je dost postav, trošku duchařiny. Autorce se vše v závěru knihy podařilo s přehledem rozmotat. Zajímavý je způsob mluvy islandské tykání. Shodou náhod se nám v rodině byla představit minulý týden mladá žena z Islandu a fakt bylo zajímavé to její tykání všem.

31.07.2017 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha se četla velice dobře. Kniha nutí čtenáře přemýšlet, aby se čtenář neztrácel v ději. Trošku mi vadila nesmrtelnost hlavního hrdiny a závěr knihy (což zde nemůžu prozradit :-) . Za to ubírám jednu hvězdičku. Naprostý souhlas s komentářem ArwenAragorn až na to že já tu hvězdičku sebral.

31.07.2017 4 z 5