Nezvaný host

Nezvaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1936/bmid_west-coast-nezvany-host-cNp-1936.jpg 4 136 25

Northwest série

1. díl

Jenna Hughesová si dlouho užívala výsluní hollywoodské slávy, ale ted' už má frivolního životního stylu plné zuby. Pronásleduje ji tragická smrt sestry, rozpadlo se jí manželství, nezvladatelné pubertální děti ji ničí... Má zkrátka dost dobrých důvodů, aby za svým dosavadním životem udělala tlustou čáru a začala znovu. Tím místem, kde hodlá najít ztracený klid, je odlehlá farma v Oregonu. Bohužel netuší, že má v patách svého nejoddanějšího fanouška. Zpočátku to vypadá, že Jenna nalezla ráj na zemi. Vede klidný život a vypomáhá v divadle, kterému věnovala své kostýmy a filmové šperky. Pak se ale darované věci začnou ztrácet. Vzápětí Jenna doma najde zčásti obdivný, zčásti výhrůžný dopis. Klidu jí nepřidá ani fakt, že došlo k únosu tří žen z městečka a jedna je nalezena mrtvá. Šerif správně tuší, že za únosem i vraždou stojí stejný člověk. Bohužel neví to podstatné: že je to Jennin vyšinutý obdivovatel, pro kterého jsou unesené ženy jen dočasnou náhražkou za skutečnou Jennu. Mají sice na sobě její filmové kostýmy, jsou i stejně nalíčené, ale pořád to není ono. Naštěstí je už Jenna nadosah..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Deep freeze , 2005

Ivetaa
19.10.2021 5 z 5

Skvělý román, ale nemám ráda otevřené konce.

Prateri
20.05.2021 4 z 5

Nezvaný host - začátek knihy se poněkud táhl, tak jsem neměla ani potíže ji na chvilku odložit. Ale děj se rozjel: vyšinutý vrah, mrazivé počasí, výpadky proudu, uzavřené silnice,
krásná žena a policista, který splňuje požadavky každého správného muže ve službách zákona. A kdo je vrahem? Hned několik kandidátů - jen vyhmátnou toho pravého. Dost velké napětí.
Akorát ten epilog naznačil další díl, který není, a já bych si ho přečetla moc ráda.

RomanDušek
25.09.2020 5 z 5

Má první kniha od této autorky! Byl jsem z ní natolik nadšený, že jsem si začal kupovat knihy Lisy Jackson hned, jak se dostaly na pulty knihkupectví.
Výborný příběh plný napětí!
Doporučuji!

Katulinka69
22.08.2020 3 z 5

Fajnové

jaruva
17.08.2020 4 z 5

Když jsem si četla komentáře předchozích čtenářů, měla jsem trošku obavy, ale pro mě zbytečné. Zápletka, prostředí, vztahy a jejich vývoj - líbilo se mi to. Tak jako jiné knihy zpočátku se děj docela táhnul, ale napětí sílilo a vše vyvrcholilo na několika posledních stránkách. Čtivé. Zkusím další knihy autorky.

Sejna1955
10.08.2019 4 z 5

Jedna z lepších knih autoryk.

ewisek22
03.08.2019 5 z 5

Tohle mě mooc bavilo... zápletka, romantika, napětí, vrah, postavy... všechno na 1. Ale co mě naprosto baví...je ta krajina zasypaná tunami sněhu, odříznuta od okolního světa...☺️ Dávám pět hvězdiček logicky.

laura
24.07.2019 5 z 5

Tak úplně bych tuhle knihu nezařadila k těm nejlepším od této autorky, ačkoli právě to jsem si myslela, když jsem se ji pokoušela sehnat a těšila se na ni - že bude patřit k těm nej. Začátek se ale trošku vlekl, připadalo mi to spíš jako román než thriller, nic moc se nedělo a já se do čtení musela skoro nutit - nedokázalo mě to vtáhnout natolik, abych si přála číst dál a nepřestávat, naopak, knihu jsem odkládala. Nakonec ovšem děj dostal spád a to takový, že jsem nadskakovala při sebemenším šramotu, ohlížela se přes rameno a hltala stránku za stránkou. Vraha jsem tipovala mezi několika dalšími, ale fakt je, že autorka mě dokázala tak vodit za nos, že jsem několikrát svůj tip změnila, abych nakonec zjistila, že ano, byl správný. Podezřelých však bylo fakt hodně, takže ano, mást čtenáře Lisa Jackson umí :) A ano, i překvapit. Poslední třetina knihy vás nenechá vydechnout - a na konci zůstanete stejně paf. Jakože cožeeee? Jak já nesnáším otevřené konce...

karantena
15.02.2019 3 z 5

Čtení pro ženy.Napětí,láska,sex,vraždy a otevřený konec.Kniha nebyla špatná,ale obešla bych se bez slaďáckých řečiček a puberťáckého chování hlavních postav.Prostě Hollywood.

moudivlacek
12.06.2018 5 z 5

Super detektivka, když čtete řádky, občas máte pocit, že jste místo hrdinky, jak vás to vtáhne do děje, já hltala stránku za stránkou. Nechci moc prozrazovat, ale i slavné umělecké hvězdy to nemají v životě jednoduché, a ne každý to zvládá.
Každopádně to má otevřený konec a ten mě trochu poděsil, jsem zvědavá, zda to tak končí, či se to objeví v dalším díle.

šipek
25.09.2017 4 z 5

Tak takové klasické téma detektivky. Prvních 100 stránek spíše seznamovacích. Pak má kniha spád a děj. Za mě slabší 4 hvězdičky, ale díky otevřené zápletce na konci knihy šáhnu určitě i po druhém dílu.

Veronika33
22.06.2017 3 z 5

Knihu som veľmi dlho zháňala, podarilo sa, ale po prečítaní musím skonštatovať, že nestála za tu námahu. Veľmi priemerná kniha nepoteší, neurazí. Bola to moja prvá kniha od autorky a dúfam, že ostatné budú zaujímavejšie.

evin84
10.11.2016 5 z 5

Velmi povedena kniha,konec je sice otevreny ale urcite kniha stoji za precteni.

MikeDV3
08.09.2016 5 z 5

Skvělí zajimavý triller. Jen mě zklamal otevřený konec :-)

monika_v_trapu
14.11.2015 5 z 5

bylo to úžasné čtení!!! Moje druhá přečtená kniha od Lisy a naprosto úžasná!

ovpana
29.07.2015 4 z 5

Dobré a zajímavé čtení

jasmína
15.07.2015 3 z 5

Po dlouhé době kniha od Lisy Jackson, která se mi zdála tak nekonečná....., ačkoliv jsem ji dočetla, těšila jsem se, až ji dočtu.....

Pavlnka
22.03.2015 4 z 5

Dobrá a zajímavá knížka.

Michaela91
24.07.2014 5 z 5

Dlouho jsem jí sháněla abych měla komplet Lisu... a opět mě nezklamala. Kniha byla napínavá a čtivá akorát ten konec otevřený, že nevím co se stalo s Dani ale jinak opět skvěle napsané.

petka-2007
05.12.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se dobře a rychle. Co se týče závěru - čekala jsem sice (po přečtení komentářů niže) otevřený konec pro pokračování, ale ne takového rázu...Překvapilo mě to. Snad 2. díl opravdu vyjde i u nás... Určitě si ho pak přečtu.