sioux sioux komentáře u knih

Píseň stínů Píseň stínů John Connolly

Sympatický hrdina, dobrá dějová linka s druhou světovou, napětí průměrné. Hlavní zápletka trochu nevěrohodná, schopnosti a vliv těch starců před smrtí mi přišel přehnaný.

27.01.2019 3 z 5

Stávám se sám sebou Stávám se sám sebou Irvin D. Yalom

Nezaujalo. Chtěl jsem tam dostat nějaké tipy na terapii a koučink, ale bylo to jen o jeho životě, což pro mě byla ztráta času. Kniha může být zajímavá pro fandy tohoto pána, ale jinak je to takový normální životní osud, jakých je na světě tisíce a tisíce.

29.12.2018 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha bez nějakého napětí a akce, ale čte se docela příjemně a občas tam jsou kvalitní myšlenky, což není u thrillerů běžné.

28.12.2018 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Dobrý marketing, výborný název, nádherný obal, dobré dvě první kapitoly a pak jedna velká nuda. Nedočteno.

25.12.2018 1 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Zkusil jsem před časem DNA a to jsem dočetl, ale tohle mě nebavilo a kolem 130. stránky jsem to vzdal. Autorka má zvláštní systém, že každá kapitola je z půlky naplněna nudnou vatou a až v druhé půlce kapitoly se začne něco dít. Tedy občas. Příliš mnoho nudy a minimum akce.
Jednu poklonu bych však autorce složil a to že při popisování mužského jednání a myšlení není úplně mimo realitu.

01.12.2018 1 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Pěkný obal, vynikající nápad, výborně zachycené situace a Amerika té doby... ale pro mě příliš rozvláčné, příliš ukecané, příliš detailní. Až do půlky minimum akce a děje, příliš mnoho odboček a kudrlinek a vedlejších příběhů. Možná to pak do sebe nějak zapadlo, ale to už jsem u toho nebyl.

29.11.2018 2 z 5

Vlk plání Vlk plání Conn Iggulden

Naprostý vrchol kvalitní historické prózy. Úchvatný dobrodružný příběh. Drsné, akční, napínavé, poučné. Kniha nemá slabých míst. Druhý díl mám a doufám, že brzy vyjde i třetí.

26.11.2018 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Kňouravé, ubrečené, žvanivé. Neustálé hnípání se v ženských pocitech.

25.11.2018 1 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Rudiš mě baví. Po přečtení "Českého ráje", který mě nadchnul, jsem si sehnal další jeho knihy. "Konec punku v Helsinkách" je prvotřídní retrospektiva jedné ztracené generace punku. Psáno velmi působivým jazykem, plným černého humoru a sarkasmu, beznaděje a nostalgie. Některé věty byly geniální a přinutily mě k zamyšlení nad svým životem. Prostě mě to bavilo a to k punku nemám naprosto žádný pozitivní vztah.

24.11.2018 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Vynikající sága rodiny Hadrbolců, která zachycuje skoro celé minulé století na jihočeské vesnici. Vaněčkovi se povedlo zdařile zachytit běh života se všemi krásami a hrůzami, chytrost i nebetyčnou hloupost, čecháčství, zrůdnost komunistické moci. Kniha je silná záležitost, která mě nenechala klidným po mnoho dní a dlouho na ni nezapomenu. Howgh!

19.11.2018 5 z 5

Černá linie Černá linie Jean Christophe Grangé

Nalákalo mě, že to napsal autor Purpurové řeky, tak jsem tomu dal šanci. Ze začátku mě to bavilo, dobře vystavěná zápletka dvou úchylných bytostí. Lákalo mě i to, že se to má odehrávat hodně v Jihovýchodní Azii, kterou mám rád. Ale asi kolem strany 200 jsem to zahodil. Začalo mi lézt na nervy, že tam nikdo není normální a hlavně ty rituály kolem krve mě nebavily. Příliš ujeté, příliš morbidní, aspoň tedy pro mě.

19.11.2018 1 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Thriller skoro bez chyb. Jak píše na obálce knihy Jeffery Deaver: "Nádherně zvrácené!", tak to je přesné. Vynikající byla část psaná jako deník, to nemělo chybu, otec a matka v deníku se Barkerovi neskutečně povedli, to jsem hltal. Příběh Emory taky velmi kvalitní. Vyšetřování detektivů bylo spíše průměr, ale pro celkovou vyváženost to tak asi muselo být, aspoň se člověk více těšil na ty další dvě linie příběhu. Jo a doteď jsem nesnášel krysy, ale teď už je díky autorovi nenávidím! Celkově nádhera, určitě z mého pohledu jeden z nejkvalitnějších thrillerů posledních let. Howgh!

13.11.2018 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Prostě mužská paráda. Smutné, vtipné, pravdivé, hluboké, filozofické, minimem slov a výrazů, vyjádřený utíkající čas a pomíjivost mužského života. Některé věty jsou fakt pecky, které bych si chtěl zapamatovat. Mimochodem, myslím, že to může být těžko uchopitelné pro některé typy opačného pohlaví, asi podobně, jako kdyby žena napsala něco podobného, takové ženské tlachání v sauně, asi bych to také nepobral. Možná...
Moje první setkání s Rudišem a bylo to jedno velké pozitivní překvapení. Chvílemi jsem si vzpomněl na oblíbeného Bukowského. Tohle prostě byla moje krevní skupina. Howgh!

27.10.2018 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Zajímavé! Obohacující. Občas depresivní, ale jako vždy "život jde dál" aneb "show must go on".

22.10.2018 4 z 5

Trojice Trojice Conn Iggulden

Výborná práce. První díl se mi líbil více, hlavně boje uvnitř Londýna, ale tady to taky bylo super. Dobrý reálie, věrohodné postavy, skvělá doba.

23.07.2018 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Dobré čtení. Uthreda jsem si hned oblíbil. Líbí se mi, že to je jiné než Sharp, bál jsem se, že to bude pořád stejný scénář. Osvěžující, milé, těšil jsem se na další stránky. Moc mě bavilo, jak si Uthred dělá legraci ze zaslepené křesťanské víry, o co lepší byli dánští bohové, kteří přáli všem požitkům... Ocenil bych trochu středověkého sexu a možná trochu více drsnosti a násilí, ale Cornwell už jiný nebude.

12.05.2018 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Nebavilo mě to. Nemohl jsem se začíst, i když jsem se snažil.

27.04.2018 2 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Výborný thriller, přečteno velice rychle. Dobrá atmosféra vyprahlé části Arizony, psáno z pohledu více lidí a každý je něčím zajímavý, dobře stupňované napětí. Hlavní pointa únosu dětí je trochu přitažená za vlasy, ale když se od toho člověk oprostí, tak jeden z mála thrillerů poslední doby, který mě bavil.

23.04.2018 5 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

V půlce to odkládám. Je to takový rozporuplný. Vůbec nechápu, o co tam jde. Záporáci jsou docela dobrý, ale ten hlavní hrdina a ten zoufalý pokus o humor. Bože!

17.04.2018 2 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Toto byla silná věc. V druhé půlce jsem se nemohl odtrhnout a určitě na ní dlouho nezapomenu. Ano, je to ženský román, ano je tam přehršel citů, ano, jsou tam někdy neskutečně dlouhé popisy, které jsem přeskakoval, hlavně ty o fotografování a různé retrospektivy, ano je tam občas ta nudná politická korektnost Ameriky ad absurdum... a ještě nějaké další ale... ale jako celek to drží pohromadě, napětí se chytře buduje graduje, ženské charaktery jsou silné, prostě nakonec to byla parádní věc.

14.04.2018 5 z 5