sioux sioux komentáře u knih

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

I já se přidávám. Nejlepší Irvingova kniha. Zůstává ve mně ještě dlouho po přečtení. Jako druhou Irvingovu knihu v pořadí oblíbenosti mám Pravidla moštárny.

19.12.2013 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Pro mě stále nejlepší kniha, jakou jsem kdy četl. Úžasně poutavý příběh a hlavně ukazuje středověk tak, jaký asi byl. Drsný, nesmlouvavý, násilný, krutý. Žádná pohádka.
Děkuji za tuto knihu.

18.12.2013 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Četl jsem asi před několika lety a stále tuto knihu považuji za jednu z nejlepších, co jsem kdy četl. Má úžasnou zvláštní atmosféru, autor se nebojí kontroverzních názorů a české reálie byly bonusem. Kniha mi nabídla vše, co od dobré knihy očekávám.
Díky tomu jsem začal číst i další knihy, které autor napsal, některé v originále a některé v češtině, ale Skleněnému pokoji se žádná nevyrovná. Kniha "Pád" je ale také velmi dobrá.

18.12.2013 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Pro mě hodně rozporuplná kniha.
Na straně plusu musím říci, že autor dokáže probudit city, mnohokrát jsem byl fakt dojat. Píše hezky, čte se to snadno. Největším úspěchem knihy vidím v tom, že kniha zůstane v mysli ještě dlouho po přečtení.

Na straně mínusu vidím několik věcí, hodně jednostranné hodnocení stavby elektrárny, hlavní hrdiny nikdy nenapadne, že by ta stavba taky mohla mít nějaký smysl. Druhá věc, která se mi zdála těžko k uvěření bylo duševní uvědomělost -náctileté dívky. Spíše mi její duševní pochody přišly jak o dvacet let starší ženy středního věku.
Ale jinak musím autorovi pogratulovat, přijde mi úžasné, že dokázal napsat úspěšný a čtivý román o tak, aspoň pro mě, nezáživném tématu.

18.12.2013 4 z 5