sioux sioux komentáře u knih

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Nedočteno, zdánlivě zajímavý námět, ale nudné a ploché zpracování. Navíc je to taková ta americká korektní literatura, kdy si autorka dává pozor, aby nenapsala něco nevhodného. Pro mě zklamání.

11.02.2021 2 z 5

Stalingrad Peklo na Volze Stalingrad Peklo na Volze Guido Knopp

Výborně a poctivy zpracované téma bitvy o Stalingrad. Vojenské části samotné bitvy mě nesmírně bavily, velmi čtivě napsáno. Nebavila mě úvodní část, kdy se psalo o zvěrstvech Němců, chápu, že se to dělo, ale už to bylo zpracováno v jiných knihách a přišlo mi, že to do tohoto tématu nepatří.

04.02.2021 4 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Buď napíšete knihu krásným uměleckým jazykem, v této knize dokonce až takovým snovým básnickým metaforickým, a užijí si to jen fajnšmekři, kteří mají právě z tohoto jazyka rozkoš, ale pro normálního člověka, který chce čtivý a napínavý děj, to je jako celek nestravitelné. Nebo napíšete knihu, která má věcný jazyk, kratší věty s existencí sloves, přímou řeč, kratší kapitoly, hodně zápletek a překvapení, ale zase to nebude kvalitní umělecké dílo.
Já bych asi chtěl oboje a to nejde, takže mi to chvíli bavilo, protože jsem si užíval tu krásu jazyka a pak už se to nedalo číst, protože to pro mě začala být nuda s neuvěřitelně pomalým dějem.
Silně nedoporučuji čtenářům, kteří hledají rychlé, čtivé, napínavé romány.
Howgh!

02.02.2021 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Minier je pro mě záhada, něco se mi hodně líbí a něco skoro vůbec. Sestry jsem nedočetl, tak nějak jsem byl zklamaný i z toho, že jsem doufal, že to bude nějaký temný thriller, kde se vyskytují řádové sestry... ale byla to obyčejné vyšetřování, které mě ze začátku vcelku bavilo, ale v závěru to úplně ztratilo šmrnc a sílu a poslední kapitoly už jsem nedočetl.

01.02.2021 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

To byla dobrá jízda. Nemám žádné negativní připomínky a to u mě není zvykem. Z mého pohledu takřka dokonalý thriller, napínavý, drsný, dobré kladné i záporné postavy, Babička se autorovi fakt povedla, super akční scény. Občas to bylo trošku až neuvěřitelné, ale bylo to natolik zábavné, že jsem určité nelogičnosti nebo dějové zkratky autorovi rád odpouštěl.

08.01.2021 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Jako řada dalších, i já to nedočetl. Vzdal jsem to asi v půlce. Ze začátku mě to docela bavilo, kvalitní jazyk, zajímavé prostředí Gruzie a Ruska na začátku krvavého komunismu. Ale pak se začala vtírat nuda, jakoby to šlo odnikud nikam, jakoby se autorka v tom množství postav sama ztratila, vlastně jen běžel v knize čas. Všechny postavy mega nesympatické. Zdálo se mi, že autorka má docela dobré stylistické schopnosti, občas používá takový vzletný jazyk a pak mi došlo, že to jsou ty části knihy, kdy jsem se nejvíce nudil a pak je všechny přeskakoval.
Myslím, že si autorka vzala s touto ságou na sebe příliš velké sousto.

02.01.2021 2 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Naprostá paráda, pro mě chuťovka. Neskutečně čtivé, přesvědčivé, většinou výborné tempo situací. Charaktery parádní, do všech jsem se dokázal ihned vžít. Kniha psaná z pohledu čtyř osob, dvou dětí a dvou dospělých. Nejvíce mě bavilo, když to bylo z pohledu otce, asi proto, že jsem chlap, tak jsem to přesně tak cítil. Méně mě bavily situace z pohledu dětí, určitě byly přesvědčivé, ale prostě jsem jim už věkově moc vzdálen, aby mě nějak obohatily.

02.01.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Pro mě také nejlepší Nesbo. Některé HH romány byly také hodně dobré, román Syn byl také super, ale toto mi přišlo o třídu výše. Skvělé atmosféra, dobré zvraty, výborné dialogy, temné postavy a pro mě fantastický překlad takové hovorové češtiny, v norštině asi hovorové norštiny. Na Nesbovi a na tomto románu hlavně mě také bavilo, že mi přišlo, že se mě nesnaží vychovávat, že mi neříká, co je správné a co špatné chování, prostě mi jen předkládá výborný příběh.

14.12.2020 5 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Dobrý popis atmosféry Faerských ostrovů a tím to končí. Na tom se kvalitní thriller vystavět nedá. Takže, jo, atmosféra na mě dýchla, ale to mi po 50 stranách stačilo. Ale příběh, neskutečně pomalé vyprávění, charaktery bez života, prostě nuda.

11.12.2020 2 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Čtivý, přesvědčivý, dojemný, komorní příběh české autorky. Všechny charaktery byly skvěle vykresleny a dokázal jsem se do nich vžít. Autorka výborně pochopila myšlení mladého chlapce, skvěle zachytila pocity matky a dědy.
Strašně mě to bavilo a mrzelo mě, že už to skončilo.

26.11.2020 5 z 5

Harém Harém Colin Falconer (p)

Prvních cca 60% knihy bylo zajímavých chvílemi až fascinujících, celé to prostředí harému, intriky, středověk někde v Turecku... ale pak mě to začalo štvát, na každé stránce se pořád dokola opakující stejné intriky začaly být nudné, navíc mi přišlo neuvěřitelné, že by jedna žena dokázala manipulovat celým osmanským královstvím a že by Sultán byl takový hlupák a že by Sultán měl 300 údajně nejkrásnějších žen světa a přitom by dal přednost jedné hubené a posléze stárnoucí intrikánce, to vše mi přišlo opravdu proti přírodě a rozumu a duchu doby. Ale bůhví jak to bylo, prostě to tak autor chtěl a je to fikce. Fikce, která mě ze začátku bavila, ale v druhé půlce už jsem ji jen prolistoval.

19.11.2020 3 z 5

Dobývání nebe Dobývání nebe Paolo Giordano

Vůbec nebavilo. Odloženo na cca 110. straně. Nudný děj, nesympatické postavy, odtažité prostředí, žádné napětí, příliš přítomnosti Boha.
Tento autor není pro mě, to přiznávám, nedočetl jsem ani Prvočísla.
Jako plus bych dal kvalitní jazyk a solidní vylíčení prostředí a pocitů hlavních hrdinů.

02.11.2020 2 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Pro mě velké zklamání. Nechal jsem se tradičně ovlivnit recenzemi jak na obálce, tak tady a pak jsem to po 70 stránkách odhodil. Jako plus dávám netradiční prostředí, hezká obálka, lyžování... Ale mínusy byly pro mě nepřekonatelné. Nesympatické postavy, jednoduché, až puberťácké dialogy, kdy se tam pořád řeší, kdo s kým před deseti lety spal, kdo komu ukradl mobily, celé to bylo ploché a autorka nevypsaná. Ještě tak možná vhodné pro young adult. Pardon, že tady jdu proti proudu, ale třeba to někomu pomůže, že uvidí i jiný úhel pohledu na tuto knihu. Howgh!

27.10.2020 2 z 5

Chci tvou smrt Chci tvou smrt Peter James

Kvalitní thriller, ale autor už napsal lepší. Tady se mi zdálo, že je policie dost naivní a hlavní padouch příliš chytrý. Ale dočetl jsem to, což se mi v poslední době u většiny thrillerů nedaří, takže dobrá práce. Howgh!

26.10.2020 4 z 5

My, utonulí My, utonulí Carsten Jensen

Nedočteno. Hodně jsem s tím bojoval. Byly tam pasáže, které mě bavily, ale celé to nedrželo pohromadě a nutil jsem se do čtení, že přijde něco "echt" a ono pořád nic. Navíc mi přišlo, že v hlavní roli není příběh, ale autor se mi snaží narvat do hlavy nějakou správnou pravdu... Howgh!

13.10.2020 1 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Naprosto strhující paráda. Bavilo mě to víc než thrillery, které normálně čtu. Ten strohý jazyk byl úžasný. Katalpa třemi větami řekne to, na co ostatní potřebují tři stránky. Velmi oceňuji, že mě dokázala udržet už u tolikrát popsaného tématu, ale téma židů a Osvětimi prostě asi nikdy nemůže omrzet svou naprostou nepochopitelností a bizarností, že se to v takovém měřítku mohlo stát.
Ještě k tomu strohému jazyku, ze začátku mi to přišlo úžasné, ale rychle jsem si na to zvyknul a po pár stránkách už nevnímal, že to je jiné než v jiných knihách.
Doporučuji, howgh!

07.10.2020 5 z 5

Betónová blondína Betónová blondína Michael Connelly

Je to prostě kvalitní detektivka/thriller. Dobré hlášky, sympatický ale tak trochu temný hlavní hrdina, znalost policejní problematiky, výborná kombinace s dialogy v soudní síni, přesah do osobního života. Ale není to úplná špička, že bych skoro nedýchal a nedočkavě obracel stránky. Je to taková dobrá poctivá práce, ale ne top kniha

25.08.2020 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Naprostá fantazie. Petra Dvořáková mě nadchla podobně jako v Chirurgovi. První příběh napínavý, bavil mě více než thrillery. Druhý příběh mi přišel nejslabší ale pořád výborný, možná to je ale kvůli tematice náboženství, která mi přišla na ateistické Česko trochu mimo, ale když si člověk škrtne Boha a nahradí ho jakoukoliv fanatickou vírou v cokoliv, tak to vyjde nastejno. Třetí příběh z lékařského prostředí naprosto bravurní, hlavní hrdinka skvěle cynická, zábavné, syrové, asi tak jak to mezi felčary chodí. Díky paní Soukupové za skvělé zážitky.

24.08.2020 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Divné, těžko uvěřitelné a od druhé půlky nudné psychologické žvásty. Osud hlavní hrdinky mi začal být čím dál více ukradený.

18.08.2020 2 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Mimier je prostě kvalita. Napínavé, kvalitně psané, uvěřitelné postavy. Hlavní linie příběhu mi už přišla lehce přes míru uvěřitelnosti, ale kvalita to překryla.

18.08.2020 5 z 5