My, utonulí

Nesourodá posádka dánských námořníků v roce 1848 vyplouvá z ostrovního městečka Marstal, aby čelila Němcům. Ne všichni se však z boje vrátí – a ti, co ano, už nikdy nebudou jako dřív. Patří k nim i smělý Laurids Madsen, který ihned znovu prchá na širé moře. Když jeho syn Albert dospěje, vydává se svého ztraceného otce hledat. Plavba ho zavede do nejvzdálenějších koutů světa a do spárů té nejhorší společnosti. Albert se vrací s tajemnou scvrklou hlavou a sužují ho neblahé předtuchy o krveprolití. V jeho rodném městě stále více a více velí ženy a mezi nimi je i vdova, jež chce všechny muže osvobodit od kruté nadvlády moře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357187/my-utonuli-QYS-357187.jpeg 58
Originální název:

Vi, de druknede

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
tonysojka
19. února

Pro mne jedinečný zážitek. Nemám k tomu co dodat.

knihamouder
16.11.2017

Autorovi se podařilo dokonale zaznamenat život přístavního městečka i pobyt na moři. Začátek vyprávění se nesl v humorném duchu. Postupně humoru ubývalo, příběh však neztratil na atraktivnosti.
Scénky, prostředí i myšlenkové pochody hrdinů jsou skvěle zachyceny. Autor si s textem perfektně vyhrál. Celé dílo je dokonale promyšleno a jednotlivé příběhy na sebe skvěle navazují.
Líbilo se mi, jak se obměňovala místa, kde se děj odehrával i střídání vypravování z pohledu muže, ženy, dítěte nebo třeba starce.
My, utonulí je velmi silný příběh.
Toužíte-li po mořském dobrodružství, nasedněte na dánskou loď a vydejte se s námořníky na dalekou cestu, kterou vás provede úžasný vypravěč Carsten Jensen.

DariDerek
14.11.2017

Začalo to obálkou a skončilo to příběhem... za mě jednoznačně pět hvězd, tohle bylo mistrovské!
https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/11/my-utonuli-carsten-jensen.html

bookcase
13.11.2017

Hutný, drsný severský epos, který je ideální na blížící se zimní večery.