My, utonulí

Nesourodá posádka dánských námořníků v roce 1848 vyplouvá z ostrovního městečka Marstal, aby čelila Němcům. Ne všichni se však z boje vrátí – a ti, co ano, už nikdy nebudou jako dřív. Patří k nim i smělý Laurids Madsen, který ihned znovu prchá na širé moře. Když jeho syn Albert dospěje, vydává se svého ztraceného otce hledat. Plavba ho zavede do nejvzdálenějších koutů světa a do spárů té nejhorší společnosti. Albert se vrací s tajemnou scvrklou hlavou a sužují ho neblahé předtuchy o krveprolití. V jeho rodném městě stále více a více velí ženy a mezi nimi je i vdova, jež chce všechny muže osvobodit od kruté nadvlády moře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357187/my-utonuli-QYS-357187.jpeg 4.618
Originální název:

Vi, de druknede (2006)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
a.k
17. srpna

Román zachycuje období od r. 1848 až do konce války r. 1945. Seznámí nás se životními osudy obyčejných dánských námořníků a jejich drsným a pro ně zcela běžným životem Budete svědky zneužití jejich námořního umění v dobách válečných konfliktů. Kniha mě moc překvapila a určitě mohu doporučit k přečtení. Probudí ve vás protichůdné emoce, o kterých budete ještě dlouho přemýšlet.

LadyAnn
06. dubna

Krásná knížka. Strhující a poutavý příběh od skutečně brilantního vypravěče. Nadšeně doporučuji (a nebojte se rozsahu, 700 stran přečteno za tři pracovní dny :))!

petrarka72
09. března

Fascinující čtení o světě, v němž moře je více než osud - a v němž nic netrvá věčně, ani moc, ani bohatství, ani touha, ani zlo, ani život... Za mne převeliká spokojenost - a příslib návratu.

tonysojka
19. února

Pro mne jedinečný zážitek. Nemám k tomu co dodat.

knihamouder
16.11.2017

Autorovi se podařilo dokonale zaznamenat život přístavního městečka i pobyt na moři. Začátek vyprávění se nesl v humorném duchu. Postupně humoru ubývalo, příběh však neztratil na atraktivnosti.
Scénky, prostředí i myšlenkové pochody hrdinů jsou skvěle zachyceny. Autor si s textem perfektně vyhrál. Celé dílo je dokonale promyšleno a jednotlivé příběhy na sebe skvěle navazují.
Líbilo se mi, jak se obměňovala místa, kde se děj odehrával i střídání vypravování z pohledu muže, ženy, dítěte nebo třeba starce.
My, utonulí je velmi silný příběh.
Toužíte-li po mořském dobrodružství, nasedněte na dánskou loď a vydejte se s námořníky na dalekou cestu, kterou vás provede úžasný vypravěč Carsten Jensen.

DariDerek
14.11.2017

Začalo to obálkou a skončilo to příběhem... za mě jednoznačně pět hvězd, tohle bylo mistrovské!

bookcase
13.11.2017

Hutný, drsný severský epos, který je ideální na blížící se zimní večery.