simona5r simona5r komentáře u knih

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Perfektní náhled do neobyčejného života silné ženy, která motivuje mnoho dalších. O americké politice toho moc nevím, ale tahle kniha pro mě byla velkým přiblížením Obamovy politiky a jsou mi oba velmi sympatičtí. Absolutně ale nechápu, jak si Amerika mohla po Obamových zvolit Trumpa!

21.03.2020 5 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

(audiokniha) Jsem ráda, že jsem měla knihu v audio podobě, protože jinak by mě kniha tak nezaujala. Přiblížení (pro mě neskutečných) praktik právníků a zdravotních pojišťoven v Americe. Jen se musím přiznat, že byť mě název zaujal, ani po dočtení jsem nepřišla na to, proč se tak kniha jmenuje.

16.03.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Drsné odkrytí reality baletek. Vážně to tak funguje?! A pokud ano, jak tohle můžou rodiče svým dcerám dovolit? Syrové vyprávění v du formě jen zesiluje celkový dojem z knihy. Jen ta časová neposloupnost a chaotičnost mě trochu rozčilovala.

09.03.2020 4 z 5

Pouť Pouť Karina Schaapman

Krásná knížka s příběhem i ponaučením. Naše první seznameni s myškami a určitě ne poslední - dcera 3 roky.

09.03.2020 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Hezká grafika, pár pěkných myšlenek, ale nic víc. Asi poezii nerozumím..

09.03.2020 3 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Rozhodně kniha, která by měla být povinnou četbou pro každého. Obzvlášť aktuální v době paniky z koronaviru. I když mě občas trošku rozčilovalo opakování některých informací, v tomto typu knihu to lze prominout, protože "Repetitio est mater studiorum."

28.02.2020 5 z 5

Můj svět Můj svět Peter Sagan

(audiokniha) Zpočátku mi přišli některé detailní popisy závodů nudné a zdlouhavé, ale nakonec jsem si je i oblíbila. Nahlídla jsem díky knize do zákulisí profesionální cyklistiky.

17.02.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátké, čtivé, smutné a vedoucí k zamyšlení. Určitě stojí zato si knihu přečíst.

09.02.2020 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

(audiokniha) Ideální vánoční a povánoční oddechovka, nic hlubokého. Prostě jen milý příběh o lásce a následcích minulosti.

05.02.2020 3 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Mrazivá osobní zpověď autora o jeho nelehkém dětství a obrovská síle bojovat a jít dál. I když zpočátku jsem měla z knihy "nijaký" pocit, na konci to do sebe vše zapadlo.

05.02.2020 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Mám sérii HH moc ráda a tento díl byl perfektní! Až mě při pohledu na postaveného sněhuláka na zahradě mrazilo.

25.01.2020 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

"... není výsadou narodit se na bezpečném místě a v zemi, kde panuje mír. Je to jen náhoda. A opět stačí jen náhoda, aby se člověk narodil, žil a zemřel na místě opačném." Moc děkuji za perfektní přiblížení úplně jiného světa, ze kterého občas až mrazí.

23.01.2020 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

"Úžasný příběh o lidské síle a chápání rozdílnosti, jež překvapivě obnovuje víru v lidskost." (Daily Telegraph)

08.01.2020 5 z 5

Láska v řadě 27 Láska v řadě 27 Eithne Shortall

Jsem teprve ve 3. kapitole a přestože jsem nečekala nic oduševnělého, tak knihu odkládám a nedočítám. U oddechovky mi musí čtení samo plynout a ne že se musím do čtení nutit.

01.01.2020 odpad!

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

Musím se přiznat, že čtení pro mě bylo občas náročnější pro velké množství faktů, ale určitě jsem si rozšířila své znalosti. Ke konci knihy mi bylo zle z toho, jak vše dopadlo. Doufám, že historie se nebude opakovat.

28.12.2019 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha mě neskutečně zasáhla, souznila jsem s Quinn a Grahamem a moc jsem jim celou dobu fandila. Bravurně zpracované velmi citlivé téma neplodnosti, které mě vedlo k mnoha zamyšlením.

28.12.2019 5 z 5

Aha! Rodičovství – Sourozenci Aha! Rodičovství – Sourozenci Laura Markham

Obzvlášť zpočátku se hodně informací opakuje z předchozí knihy. Ale spousta informací a přístupu k dětem jako sourozencům se mi líbí a rozšířila mi obzory.

21.12.2019 4 z 5

Zlá krev Zlá krev John Carreyrou

(audiokniha) Mé první seznámení s tímto případem, o kterém jsem doteď neslyšela. Neuvěřitelné až dechberoucí, jak dlouho dokázala Holmes klamat tolik lidí. Možná klamala i sama sebe.

21.12.2019 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Poezii jsem četla naposledy jako povinnou literaturu, a proto se moc necítím na hodnocení knihy. Ale úpřimně mě moc nezaujala, měla jsem jí sice rychle přečtenou, ale moc dojmu ve mě bohužel nezanechala.

15.12.2019 2 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Perfektní. Postupné odhalování jednotlicých indicií, které si Harry spojil dřív než já a dokud mi to neobjasnil, tak jsem mohla jen slabě tušit. Skvěle promyšlené, okořeněné špetkou romantiky a osobního života Harryho.

15.12.2019 5 z 5