Můj svět

Peter Sagan jako první cyklista v historii vyhrál třikrát za sebou mistrovství světa v silničním závodě. Už jen tím se zařadil mezi nejlepší cyklisty všech dob. Ale to je jen zlomek příběhu, nyní máte možnost poprvé nahlédnout do Peterova osobního života, do zákulisí jeho týmu, do jeho příprav. Vlastní autobiografie přináší exkluzivní informace. S čím jde Peter do závodů? Jaká je jeho motivace? Proč cyklistika v jeho podání působí tak zábavně? Co říká o svém soukromí? Prožijte s ním jeho pocity vzrušení i zoufalství. Peterova vášeň pro sport i životní elán jsou velmi nakažlivé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389050/big_muj-svet-yio-389050.jpg 3.673
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Sport

Vydáno: , Universum (ČR)

My World, 2018

Kniha Můj svět

jan7760
30.12.2021

S obavami som sa púšťal do čítania knihy po predchádzajúcich hodnoteniach. Jasné, mohlo to byť aj lepšie, ale aspoň za mňa som sa dozvedel aj veľa vecí, o ktorých som nevedel.

jordys
22.05.2021

Sagan si zaslouží respekt za úspěchy v cyklistice a za tuto knihu rozhodně taky, jen u té cyklistiky bude toho respektu mnohem více. Myslím si, že život cyklisty, i na takové úrovni a takového kalibru, je pořád jen rutinní záležitost - kolo, jídlo, spánek a opáčko. Zkrátka není o čem psát, pokud se zrovna nechcete přiznat k dopingu.
I tak Peter popisuje několik zajímavých věcí a událostí ze zákulisí cyklistiky, jen jich mohlo být o něco více, protože popisovat průběh jednotlivých závodů není tak poutavé.

hardrock
21.05.2021

Prázdna kniha. Jednu hviezdičku som pridal za poslednú vetu

Koka
11.09.2020

Štěstím této knihy (a jejího protagonisty) je skvělé načasování - vyšla v době, kdy byl PS na vrcholu a zářil. Dnešní přenosy z TdF napovídají, že sportovní kariéra je tvrdý chlebíček, který se tak dlouho ukusuje, až zbyde jenom kůrka, a to hodně tvrdá, až nestravitelná.
Sagan i jeho klubová stáj do něj investovali hodně úsilí, houževnatosti i finančních prostředků. Škoda jen, že mu ke všem těm šou-schopnostem nedovedli obstarat hlasového pedagoga, který by mu "posadil hlas" - poslouchat jeho projev je utrpení!

soupik2012
24.05.2020

Po poslechu audioknihy Černý trikot, který mne neskutečně uchválit, jsem zatoužila po nějakém dalším příběhu z cyklistického prostředí. Výběr není velký a tak tato kniha pro mne byla jedinou další možností. Podle anotace jsem očekávala biografii Petera Sagana. Tou ale tato kniha není. Tato kniha pouze velmi detailně popisuje několik málo vrcholných let úspěšné kariéry tohoto sportovce. Jestli je pan Sagan opravdu autorem této knihy, tak mu musím vyseknout obrovskou poklonu. Sepsáno je to velice čtivou a zábavnou formou. Závěr knihy mě neskutečně rozesmál. Narovnávat si řidítka v průběhu závodu o soupeřovo zadní kolo? Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí ze zákulisí tohoto sportu. Od teď již nebudu jenom tak znuděně pokukovat, když uvidím v TV nějaký cyklistický závod. Uvidím v něm příběh drsných chlapů. Audioknihu čte pan Bohdan Tůma. Tak jak mi neseděl k vyprávění příběhu Bílý tesák, tak mi naopak perfektně pasoval ke zprostředkování této audioknihy. Každý hlas a způsob přednesu se hodí k jiné literatuře.

simona5r
17.02.2020

(audiokniha) Zpočátku mi přišli některé detailní popisy závodů nudné a zdlouhavé, ale nakonec jsem si je i oblíbila. Nahlídla jsem díky knize do zákulisí profesionální cyklistiky.

Krami
15.10.2019

Musím se přiznat, že jsem od téhle knížky čekal víc, chtěl jsem ještě větší pohled do zákulisí profi pelotonu... Což je tedy spíš můj problém, než autora, ale i tak hodnotím dílko "jen" lehce nadprůměrně. Zdá se mi trochu zmatečné členění textu, Peter někdy přeskakuje z tématu do tématu poněkud neohrabaně, což čtenáře může rušit. Častokrát jsem měl pocit, že "tady" by si to zasloužilo nějaký podnadpis, nebo aspoň viditelnou mezeru v textu, ne jen nenápadný začátek nového odstavce. Nemůžu si pomoct, ale vyprávění o cestě za třemi triumfy mistra světa nemělo takovou jiskru jako Peťovy spurty na pásku samotné. Ovšem chválím povedený konec, ten se mi líbil ze všeho nejvíc - i když se už hlavního tématu bezprostředně netýká -, a dojem z knížky tak pozvedl výš. Epilog je nádherná sportovní povídka podle skutečné události. Povídka, která se dá z knihy vytrhnout a přečíst samostatně. Což ale nedělejte, dočtěte se k ní hezky jako do cíle závodu. Škoda, že takhle poutavě nebyla popsána i předchozí klání...

MP17
28.04.2019

Uspěchaný životopis, spíchnutý horkou jehlou. "Autor" není schopný udržet vlákno, skáče se napříč tématy a v čase. Není to ukočírované a působí to dost zmateně. Jakmile se musím do četby nutit, nemohu té knize dát dobré hodnocení.