simona5r simona5r komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Posloucháno jako audiokniha. Je to mé druhé setkání s tímto autorským duem, ale prostě mi to úplně nesedí. Zápletka je promyšlená dobře, ale je to zbytečně zdlouhavé a "rozblemcané", což mě od dalšího čtení či poslechu odrazuje.

16.05.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha je velmi čtivě napsané, byť téma je nelehké a smutné. Spousta lidí srovnává Houbařku a Do tmy. Pro mě jsou srovnatelné sběrem, ale jinak u mě na plné čáře vyhrává Houbařka.

13.05.2018 5 z 5

Jako bys jedla kámen Jako bys jedla kámen Wojciech Tochman

Ač je kniha velmi krátká, musela jsem si ji dávkovat postupně. Možná proto, že mi přiblížila blízkou historii o blízké zemi. Nějak stále nemůžu uvěřit, že se taková krutost děla a měla jsem z toho nelehké sny. Ale určitě je potřeba knihu přečíst a uvědomit si, co se dít nemá, a že se máme parádně.

29.04.2018 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Knížky od Jojo Moyes mě hrozně baví. Byť kniha skončila přesně tak, jak jsem v to tajně doufala větší část knihy, tak jsem prostě byla za ten konec moc ráda. Přesně proto mám takové knížky ráda - parádně si při čtení odpočinu a ještě se usmívá jako sluníčko :-)

23.04.2018 4 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Zpočátku mě kniha nudila a přišla mi taková tuctová, ale nakonec jsem se do ní začetla a hezky jsem si při čtení odpočinula.

14.04.2018 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Zpočátku pro mě bylo velmi obtížné se ve všech názvech a místech zorientovat. Pak už to šlo, ale úplně mě ta kniha do sebe nevtáhla, něco tomu chybělo.

10.04.2018 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

I když teda Peter May umí i líp, přesto s jeho knížkou člověk nesáhne vedle. Posloucháno jako audiokniha, velmi příjemný poslech.

02.04.2018 4 z 5

Petr Koukal: Jsem Petr Koukal: Jsem Martin Moravec

Ač je mi příběh Petra částečně známý z médií, až po přečtení knihy mám pocit, že je mi "blízký". Při čtení jsem vše prožívala s ním a moc jsem mu fandila resp. stále fandím :-)

25.03.2018 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Velmi čtivá kniha o nelehkém tématu.

12.03.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Posloucháno jako audiokniha. Zpočátku byl pro mě příběh odtažitý a trochu mi to připomínalo poslech 1984, ale postupně mě kniha začala do sebe vtahovat a já jsem začínala přemýšlet, v jaké realitě vlastně žiju?! :-D

06.03.2018 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Anne je úplně normální dospívající dívka se sny o budoucnosti, která bohužel přišla o možnost tuto budoucnost prožít. Místy pro mě bylo čtení pomalejší, ale při představě, že text psala mladá dívka zavřená desítky měsíců jsem knihu četla dál a dál a přála si, aby Anne mohla své sny naplnit.

04.03.2018 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Sonda do osudu lidí z vesnice, která za chvíli nebude existovat. Jak se s tím vyrovnávají a bojují? Velmi čtivě napsáno.

25.02.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

I přes smutné téma smrti byla kniha oddechová a místy i úsměvná. Moc se mi líbila myšlenka nebe, za kterou dávám 4 hvězdy.

09.02.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Posloucháno jako audiokniha. I přes pomalejší rozjezd se mi kniha již od začátku velmi dobře poslouchala a já jsem se tak na moment přenesla do jednoho hokejového městečka. Později byla kniha pro mě mrazivě smutná a beznadějná, ale ten závěr mě nakonec rozsekal.

07.02.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Poslední kniha od paní Mornštajnové, která mi ještě chyběla přečíst. Nechci se opakovat, ale její knížky mě prostě baví. Spletité osudy lidí zasazené do doby blízko minulé mě k sobě přitáhly a pustily až na konci.

30.01.2018 5 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Užitečná kniha pro novopečené rodiče radící ohledně psychomotorického vývoje. Samozřejmě ne všechny rady jsou ideální a je potřeba mít svůj rozum a na vše si udělat vlastní názor. Co mě ale značně rozčilovalo, byly častokrát se opakující informace. Kniha tak mohla být mnohem kratší, což by určitě rodiče ocenili, protože času na čtení je málo. Vhodné číst měsíc po měsíci tak, jak se vám zrovna vyvíjí vaše dítko.

30.01.2018 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha - hudební vsuvky byly vážně perfektní, jen mi chyběly ty obrázky, které jsem v download verzi bohužel nezískala. Je to oddychová, "pohádková" kniha ideální pro poslech v autě, jen místy byl příběh až hodně plochý. Ale celkový dojem byl příjemný, a proto se hodlám pustit do dalšího dílu.

25.01.2018 3 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Milá, odpočinková knížka, někdy až moc přeslazená, jindy člověku i slza ukápne. Ale ve výsledku je kniha velmi motivační a povzbuzující.

25.01.2018 3 z 5

Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále Josef Bernard Prokop

Historické romány běžně nečtu, respektive neposlouchám. Ale na manželovo doporučení jsem si poslechla trilogii o Karlu IV. a nebylo to zas tak špatné. A co bych to byla za čtenáře/posluchače, kdybych nechtěla mít ve svém čtenářském deníčku celou pentalogii?! S chutí jsem se pustila do poslechu příběhu o Václavovi IV. Moc mě zajímalo, jak si poradí s náročnou úlohou, která mu byla svěřena po odchodu tak velikého vládce. Jeho příprava byla dle mého nedostatečná, přece jen ho otec Karel hodně šetřil a omlouval, tak pak nemůžeme očekávat nemožné. Víc již ale prozrazovat nebudu, ať se máte také na co těšit. A pokud vás má ještě něco nalákat, tak je to opět perfektní výkon Jiřího Dvořáka, ke kterému se tentokrát přidal Marek Holý. Máte se na co těšit. Jedinou výtku mám ke zpracování – písně na konci kapitol byly sice dobové, ale na mě zbytečně dlouhé, takže jsem je stejně hned přeskakovala.

15.01.2018 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

4,5* I když je kniha plná pro mě nesympatických lidí, tak se mi četla velmi dobře, byť je styl psaní Soukupové jiný. Ale přesně ta strohost se mi líbí. Navíc to k celému příběhu pasuje. Stále jsem byla nucena číst dál a dál, byla jsem zvědavá, jestli některé postavy dokáží prozřít. Některým se to povedlo líp, některým méně, ale takový je prostě život. Plný překážek a lidských individualit.

09.01.2018 5 z 5