Shimy Shimy komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Po zhlédnutí vraždy v Orient-expresu jsem věděla, že si co nejdřív musím přečíst nějakou detektivku od téhle legendy. Na tuhle jsem narazila možná hned jako první a už podle popisu se mi zalíbila. Celkově byl děj hrozně rychlý, nic se zbytečně nevleklo, bylo to napínavé a až do konce jsem nevěděla, kdo je vrah, stejně jako v Orient-expresu. Určitě si zase od Agathy někdy nějakou další detektivku přečtu.

08.02.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Už jsem dopředu viděla všechny čtyři zfilmované díly, jelikož další už točit nechtějí, takže jsem věděla, do čeho jdu a moc jsem se těšila se. Carl jako detektiv se mi hrozně líbil a Asad, i když je v knížce úplně jiný, než ve filmu, tak jsou taky super obě jeho verze. Ze začátku byla kniha docela náročná a bylo těžké se ve všem zorientovat, takže jsem ji na chvíli odložila, ale pak jsem se k ní vrátila a šlo o vážně skvělou zápletku a konec byl hodně napínavý. Už mám koupenou celou řadu, takže se těším, až se pustím do dalšího dílu!

02.01.2021 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Na tuhle knížku jsem se chystala dlouho. Film jsem sice viděla už na základní škole, ale se čtením jsem ráda, že jsem počkala až o 10 let později. Bylo to velmi náročné čtení, hlavně první třetina. Upřímně jsem se i v některých částech ztrácela, protože když ji nepřečtete hned během pár dnů a na chvíli ji odložíte, tak pak se ve spoustě jmen a popisech prostě zapomenete. Ale celkově je kniha tak silná a zase vím o téhle hrůzné době o něco víc.

20.02.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Úsměvná knížečka, hezké ilustrace, ale pak už mi to přišlo takové omílání pořád dokola. Určené možná spíš pro mladší čtenáře :)

04.12.2020 2 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Super napínavá a doslova mrazivá kniha. Děj skvělý, rozuzlení také dobré, ale ten konec.. jakoby byl přilepený z jiné knihy. Kdyby to skončilo celé na Aljašce, bylo by to podle mě lepší. Ale i tak palec nahoru!

15.06.2020 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Na tuhle knížku jsem se už dlouho těšila a každá z povídek si to zasloužila. Shawshanku jsem se trošku bála, jelikož mám raději, když mi vyjde to, že si knihu nejdřív přečtu a až pak teprve vidím film na její motivy. Ale i tak mi to nevadilo a i tuhle povídku jsem si užila, jen jsem se musela občas pousmívat tomu, že jsem dost často při čtení "vypravěče" Reda slyšela v hlavě hlas Morgana Freemana :D Na Nadaného žáka jsem si brousila zuby už strašně dlouho a myslím si, že něco snesu, ale přesvědčila jsem se, že teda asi ne :) Tělo byla taková zřejmě odpočinkovější povídka, ale i tak mě skvěle vtáhla do děje a hlavně mi hrozně připomínala partičku kamarádů v TO :) Dýchací metoda byla hodně zajímavá a opět úplně z jiného soudku, než ostatní příběhy. Celkově rozhodně skvělá knížka.

15.08.2019 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Skvělá kniha, ale myslím si, že jako povídka by postačila. Rozepisování ohledně problémů vloček do mléka mi přišly hrozně zbytečné, samotná část o Cujovi byla ale parádní!

20.02.2020 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Po dlouhé době jsem se každý večer těšila až zase zapadnu do postele a budu pokračovat ve čtení. Byla to vážně docela napínavá kniha, kde bylo dost překvapivých zvratů. Můžu jen doporučit, myslím, že nikoho neurazí.

02.02.2016 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Sice to není taková ta klasická Kingovka, ale mě se líbila. Jak tady mnozí už psali, není možné si hlavní postavu neoblíbit, i když je to zločinec.. a to je právě to, co se mi na tom asi tak líbí. I když provedl tak hroznou věc, je vám ho líto a říkáte si, že kdyby měl tu možnost, dopadl by úplně jinak, že vlastně on je v nitru dobrý :)

02.01.2021 4 z 5

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Skvělá kniha obsahující všechny známé i méně známé báje a pověsti. Jen jsem ji četla trochu déle, vzhledem k množství obsažených informací a krátkosti povídek. Bylo to pro mě náročnější čtení, jelikož si čtu převážně večer před spaním a to nešlo moc dohromady s tím, abych se na to mohla dostatečně soustředit. Takže jsem si mnohdy musela nějaký odstavec přečíst vícekrát, abych si alespoň něco z toho zapamatovala :)

06.03.2019 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Knihu jsem se rozhodla přečíst kvůli čtenářské výzvě a plánovala jsem ji číst před Vánoci. Bohužel to mi nevyšlo, ale i tak jsem ji stihla dočíst do konce roku, kdy bylo ještě takové to povánoční období :) Je moc hezky pojata a i přesto, že už je tak stará, dala by se zasadit i do dnešní doby, což se mi moc líbilo. Obvykle takový styl knížek nečtu, ale vzhledem k tomu, jak byla kratičká, jsem ji měla rychle přečtenou a ani mi to nestihlo vadit.

28.01.2019 4 z 5

To To Stephen King

Těším se vždy na přečtení knihy od Kinga, ale na tuhle jsem se těšila nějak záhadně víc. Naprosto splnila má očekávání, až na konec. Příběh dětí i dospělých mě naprosto pohltil a jen málokdy jsem na něj přes den zapomněla, než jsem zas večer mohla pokračovat ve čtení. Někdy to bylo i dost namáhavé-neustálé prolínání životů dospělých a hned zase dětí, někdy jsem po pár dnech vynechání pravidelné četby, měla co dělat, abych se zase zorientovala. Překvapivě mi přijde, že jsem měla raději vyprávění z pohledu dětí, než dospělých. Napomohlo tomu nejspíš i to, že když jsem byla cca v polovině knihy, zároveň jsem zhlédla v kině i 1. část filmu z pohledu dětí. Bohužel mě jaksi zklamal konec, přišel mi tak strašně odlišný od celého průběhu knihy. Když to tak odhadnu, tak celých 1 000 stránek jsem se od knihy jen těžko a se slzou v oku odtrhávala, ale těch posledních 100 jsem dolouskávala spíš tak, jakože prostě musím. Něco mi říká, že mé nadšení začalo nejspíš vyprchávat u části, kde Beverly "dokazovala přátelství" kamarádům.. A upřímně mi ten konec To nedával ani moc smysl. Ale i tak mi to rozhodně nezkazilo celkový dojem z knihy. Byla skvělá, nevěřila bych, že mě takhle dlouhá knížka až v takovém rozměru zaujme a za celou dobu neznudí.

18.01.2018 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Popravdě jsem byla docela zklamaná, ale to bude asi i trochu moje chyba. Knihu jsem už měla koupenou asi dva roky v knihovně a pořád jsem jí odkládala, jako, že tak super knihu si přečtu přece až za lepších okolností atd. Před měsícem jsem se k ní tedy konečně dostala a asi až moc jsem si jí vysnila. Vůbec jsem se u ní nebála, zajímavá samozřejmě byla, a originální jako vždycky od Kinga, ale nějak holt nesplnila moje očekávání. Až závěr to nakonec jakžtakž vyvážil, protože ten se mi líbil hodně, ale jinak celkově mi v knize přišlo, že se nic moc nedělo.

26.01.2017 2 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Tuhle knihu jsem měla přečtenou rychle, od krátkých povídek se prostě odtrhnout nedá, to si furt řikam, že ještě dalších 10 stránek před spaním mě nezabije, a pak je povídka hned přečtená. Ale musím říct že nejmíň jsem se dokázala odtrhnout hned od první, 1922. Tu jsem přečetla jedním dechem, všechno bylo tak dobře vysvětlené, popsané, vylíčené, že mi až běhal mráz po zádech a mnoho částí jsem si musela přečíst i hned znovu, aby to stálo opravdu za to. Velký řidič byl taky skvělý. Prodlužování času už mě tak nenadchlo a od Dobrého manželství jsem čekala větší "zadostiučinění u padoucha" než kterého jsem se dočkala. Ale celkově knížka vůbec nezklamala, jsem spokojená.

06.10.2014 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Čekala jsem, že bude kniha napsaná víc "emotivněji", ale jelikož ji autorka a zároveň jedna z dvojčat psala už jako dospělá a s delším časovým odstupem, tak se to dá pochopit. Četla se rychle, ale byl to spíš takový suchý popis. Ale i tak to samozřejmě bylo velice silné čtení a hrůzy, které musely tato malá dvojčátka a další, prožít, jsou nepředstavitelné.

08.02.2020 3 z 5

Přežít Přežít Piers Paul Read

Hrozně zajímavé čtení o skutečné hrůzostrašné události. Místy mi přišlo čtení zbytečně moc suché a nezaujaté, ale i z toho důvodu se už teď těším, až si přečtu popis událostí i ze strany přeživšího Nanda Parada.

22.11.2019 5 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Tuhle knihu jsem četla už podruhé, znovu jsem si na ni vzpomněla díky čtenářské výzvě. Před lety se mi moc líbila a přečetla jsem ji jedním dechem, ani tentokrát tomu nebylo jinak. Povídky jsou krátké a většina z nich opravdu rychle vtáhne do děje. Rozhodně doporučuji a jsem přesvědčená, že se k ní opět za nějaký čas znovu ráda vrátím.

15.08.2019 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Kinga zbožňuju, ale s touhle knížkou jsem pořád trochu otálela. Zatím ji doposud vždy předběhla nějaká jiná, s pro mě zajímavějším obsahem. Ale nakonec mile překvapila, nemohla jsem se od ní odtrhnout, stejně jako od každé Kingovky. Byla hezky čtivá a nenáročná.

17.03.2019 4 z 5

Anglické duchařské historky Anglické duchařské historky Richard Dalby

Přesně, jak píšou i ostatní. Některé povídky byly lepší, některé zas naopak horší. Do některých jsem se začetla okamžitě a mrzelo mě, že tak rychle skončily a některé jsem přelouskala, ale jelikož byly všechny tak kratičké, tak mi to ani tolik nevadilo. Za mě byly asi nejlepší tyto: Tím třetím je jen stín, Začarovaný kotlík, Příběh noční ošetřovatelky, Tři míle, Obílené hroby a Učitelka v černém. Jinak knihu ráda doporučuji, není nijak náročná, pěkně se u ní odpočine.

17.03.2019 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Takové příjemné oddechové počteníčko. Někdy jsem se sice u některých pasáží musela pousmát, jak byly přiklášlené, aby to klišé krásně zapadlo do romantického milostného příběhu, do takové té červené knihovny. Ale jinak celkově se mi kniha líbila a hezky rychle se četla.

17.11.2016 4 z 5