Selve Selve komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu jsem dlouhá léta ani neotevřel, X krát jsem viděl celou sérii filmů. Nyní jsem si pustil alespoň audio knihu a byl jsem nadšený. Kniha mne baví mnohem více jak film (byť v audio podobě). Přemýšlím, že si komplet knihy pořídím.

Pokud by se našel někdo, kdo mi knihy za rozumnou cenu prodal, napište mi. Díky ;)

12.01.2021 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Musím říct, že při čtení této knihy mi běhal mráz po zádech a občas jsem se necítil zrovna nejlépe. Zároveň příběh má hlavu a patu. Neumím si představit žít v době, kdy se děj odehrává a jak už v komentářích bylo psáno, můžeme být doopravdy rádi, že žijeme nyní (i když řešíme Covid...)

Infico Infico Petr Heteša

Pro mě příjemný návrat k oblíbenému autoru. Knihu jsem přečetl jedním dechem a s klidem můžu napsat, že se jedná o klasického Hetešu. Toho někdo miluje, druhý nenávidí. Já jsem velký fanda.

Zpět ke knize jako takové. Za mě super nápad, velmi dobře napsané. Nechybí kousavý humor i akce. Rozhodně doporučuji.

09.06.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nestárnoucí klasika ;) Zde mohu s klidným svědomím napsat, že se mi líbí jak kniha, tak filmové zpracování. I když knihu jsem četl před X lety a možná by bylo fajn si ji připomenout.

05.01.2021 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Dnes už neskutečná klasika. Tato kniha si mě získala a defacto rozhodla o tom, že postupně koupím vše co půjde sehnat od tohoto autora :D

Příběh je skvěle vymyšlený, charismatické postavy, prostředí dobře popsané... Nemám co bych knize vytknul. Od A do Z super ;).

29.12.2020 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Za mě skvělé pokračování, i když souhlasím, že v tom tak trochu cítím jen mírně upravený první díl. Každopádně se mi knížka četla velmi dobře a jak tu někdo píše, že má překotletováno, já rozhodně dost nemám a chystám se na další knihy :D

15.11.2022 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Knihu jsem sice četl před mnoha lety, ale neskutečně mě bavila. Příběh o týkající se věrnosti zvířete k člověku je dojemný. Rád si knihu připomenu a uvidíme, jak mne osloví po delší době. Každopádně vřele doporučuji ;)

07.01.2021 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Další skvělá kniha se super příběhem. Je skvěle propracováno prolnutí nadpřirozena a reálného světa. Osobně se mi tato série s Tomášem Koskem líbila více, jak Hustej nářez. Každopádně pro milovníky magie vřele doporučuji.

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Pro mne je tato kniha velkým zklamáním a mohu říct, že je za mě asi nejhorší ze všech, které jsem od pana Glukhovského četl. Krásná obálka, dokonce i skvělý námět, ale...

Některé pasáže jsou velmi zdlouhavé a kniha obsahuje na můj vkus až moc "vaty". Snažil jsem se tuto knihu přečíst celou, avšak po velmi dlouhé době je to kniha, kterou jsem dočíst nedokázal. Vlastně si jí nechávám v knihovně, abych měl všechny všechny autorovy knihy.

28.12.2020 1 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Opět se budu opakovat, ale úžasná kniha. Edmund s Luckou se vrací do námi oblíbeného světa. Celkem mě i pobavila vtipně napsaná postava bratrance Eustace. Mimochodem opět stejně skvělá kniha, jako filmové zpracování. Klasicky doporučuji ;)

07.01.2021 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Úžasné pohádkové vyprávění skvěle vymyšleného příběhu. Knihu jsem četl před X lety a i když je určena mnohem mladším čtenářům, užil jsem si celou sérii. Možná bych si knihy znovu připomněl.

05.01.2021 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Byla to první kniha od tohoto autora, kterou jsem četl. Do knihy jsem se ihned začetl a užíval si jí stránku po stránce. Skvělý imaginární svět plný zajímavých postav. Dějová linka s emi také líbila. Doporučuji

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

K této knize jsem se dostal tak nějak náhodou (čtu jiný druh fantasy). Každopádně nelituji a defacto jsem se pro Zaklínače nadchl. Super příběh, zajímavé postavy. Přečetl jsem knihu během chvíle. Doporučuji ;)

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

K této knize jsem se dostal úplnou náhodou a rozhodně nelituji poupě. Jako milovník metra od Dmitry Glukhovského jsem si i tuto knihu užil od první stránky po konec. Navíc valnou většinu knihy jsem přečetl při cestách po Praze v metru. Velmi poutavý příběh, který Vás vtáhne do děje. Rozhodně doporučuji, stojí to za přečtení ;)

21.12.2020 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Tato série doprovázela celé mé dětství. Uvažuji, že si sérii celou znovu přečtu. Zajímalo by mě, jak by se knihy četly po více jak 15 letech :)

11.01.2021 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

I když je kniha mířena na mnohem mladší čtenáře, neskutečně mě bavila a užil jsem si stránku po stránce až dokonce. Úžasné odpočinkové čtení. Doporučuji ;)

07.01.2021 5 z 5

I když to není příběhová kniha jako taková, musel jsem si jí pořidit. Krásně ilustrovaná a skvělý popis zvířat ;)

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Prvně jsem knihu četl před několika lety, tehdy jsem však knihu moc neocenil a ani nedočetl dokonce. Nedávno jsem si knihu opět otevřel a světe div se, neskutečně mě kniha bavila. Příběh byl čtivý a hlavně nepředvídatelný. užíval jsem si každou stránku.

29.12.2020 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Dokonalé završení trilogie, budu se opakovat, ale... To byl fakt NÁŘEZ, epické vyvrcholení děje, pan Kotleta opět nezklamal. Po nějakém čase si celou trilogii moc rád znovu přečtu :D

29.12.2020 5 z 5

Tato kniha mne bavila snad ještě více, jak první díl. Opět skvělá kniha, zajímavý příběh a charismatické postavy. Takové super oddechové čtení.