SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Milé krátké povídky ze světa Harryho Pottera pohladí každého milovníka této série po duši, rozhodně doporučuji. Navíc jsou časově nenáročné, do hodiny můžete mít přečteno.

08.03.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tak tento fantasy svět mi doopravdy sedl. Příběh mi rychle ubíhal a vždy jsem se těšila na to, až se zase budu moct ponořit do světa princezny, která utekla za vidinou lepšího života.
Na knize se mi líbilo, že nás autorka nechala napínat, kdo je zabiják a kdo je princ. Odhadla jsem to špatně bohužel :D.
Nemůžu se dočkat, až se pustím do dalšího dílu.
Jen jsem byla trochu zmatená ohledně toho "daru" a historie tohoto světa. A vlastně pořád jsem. No, snad další díly mi to více objasní.

03.03.2019 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Tahle kniha k vám doopravdy mluví a rozhodně stojí za to si ji přečíst. Anie jsem předtím neznala, vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat, dostala jsem ji od kamarádky k narozeninám. Anie ale celou knihu napsala doopravdy krásně a velmi příjemně se mi to četlo.

25.11.2018 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Coben mě opět nezklamal a celou tuhle knihu jsem opět hltala celý příběh, hádala konec a stejně jsem ho neuhodla. Už se těším, až se pustím do další jeho knihy.

12.11.2018 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Mánie kolem film mě jaksi minula, ale knižní verze si mě plně získala a já jsem opět ke knize byla přilepená, že jsem si ji tahala i s sebou na přednášky a četla jsem si v šalině i přes to, že moje verze, kdy mám všechny tři knihy v jedné, není moc skladná :D.
Nemůžu se dočkat, až tuto sérii dočtu a dám znovu šanci i filmům (už jen kvůli Finnickovi, kterého tam hraje můj oblíbený Sam Claflin).

25.09.2018 5 z 5

Opět úžasný díl a pomalu se blížím k závěru této nádherné série. Autorka má doopravdy ten příběh krasně propracovaný. Děj hezky plynul, žádná zdlouhavá místa jako v pětce se nevyskytovala. Čtení jsem si opět velice užila, obzvlášť měn bavilo zjišťovat věci z Voldemortovy minulosti a ke konci ukáplo několik slz.

29.07.2018 5 z 5

Tahle druhá kniha se mi líbila více než první. Pěší dobrodružství prince Ládíka mi opět učarovalo a obdivuji ho, že se na tuto cestu vydal a i přes nějaké nepříjemnosti ji celou zvládl.

12.02.2018 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Další úžasný díl této série je za mnou. I když musím říct, že tentokrát to bylo takové moc rozvláčné, moc se to táhlo, někdy jsem měla problém se začíst a bylo tam až zbytečně mnoho popisů nepodstatných krajin, kterými třeba jen Eragon projížděl při cestě do Ellesméry.
Ocenila jsem zpočátku, že se mohu více dozvědět o Roranovi, po chvilce mi ale jeho linie připadala celkem nezajímavá a nezáživná a vyskytovalo se v ní až moc jmén.
Největší spád kniha dostává 100 stran před koncem, kdy se dějové linky Nasuady, Eragona a Rorana postupně spojují a závěr mě doopravdy dostal, i když jsem to od počátku tušila.
Nemohu se dočkat dalšího dílu.

01.02.2018 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Knihu jsem četla v angličtině a možná proto dávám čtyři hvězdy, protože anglický jazyk miluju. Navíc některé věci přesně do češtiny přeložit nelze, takže takhle doopravdy můžete vidět, jak to ten autor napsal. Jinak mě překvapilo, že celý příběh se doopravdy odehrává během jedné noci, myslela jsem, si, že to je jen tak napsáno, aby anotace zněla líp. Předvídatelný konec, ale stále pěkné.

31.12.2017 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Knihu jsem měla přečtenou během chvíle a rozhodně nelituji toho, že jsem si ji koupila. S Kájou jsem vyrostla, pamatuji si jeho začátky a tahle kniha pro mě prostě byla nutnost. Hezky jsem se u ní odreagovala a pobavila a rozhodně se k ní ráda v budoucnu vrátím.

09.12.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Řekla bych, že tato série postupně ztrácela na svém kouzlu. Prvním dílem jsem byla zcela ohromená, hned mě vtáhl, přečetla jsme ho hned, líbil se mi ten svět. Druhý už mírně pokulhával a stěží mohl dosáhnout toho, čeho u mě dosáhl první díl. Ale třetí byl docela už slabší (ale ne zase na tři hvězdičky, nejradši bych dala tři a půl, ale to nejde). Jen posledních 100 stran mě docela bavilo. Nevím no. Ale i tak, kniha byla čtivá a hezky napsaná, i s koncem jsem celkem spokojená. Takže zase to tak úplně nezavrhuji.

08.12.2017 3 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Co na to říct, jde rozhodně o cenný historický kousek. Neumím si představit, jaké to pro Annu a její blízké muselo být, žít v takové nejistotě. Hlavně mě nejvíce rmoutily ty části, kde Anna píše o své budoucnosti po skončení války, protože je jasné, že to se jí nikdy nesplnilo. Nejvíce mě hlavně zásahl Doslov.
Na druhou stranu je tu ale ALE. Do první půlky se mi četlo dobře. Pak už se vlastně opakovaly stejné situace pořád dokola. Je jasné, že jinak to být nemohlo a ukazuje to ještě více na to, jak bídné to muselo být. Ale já v knihách prostě potřebuji nějakou tu hlavní linii.
I tak, je to velice cenný kus světové literatury.

09.09.2017 4 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Opět mě knížka od této autorky nesmírně vtáhla, dnes jsem přečetla skoro 200 stran, snad každá kapitola skončila dost zajímavě a musela jsem vědět jak to bude dál. Bylo tam hodně zvratů, což jsem ocenila. Nemůžu se dočkat, až se dostanu k další knížce od této autorky.

19.08.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nejkrásnější povinná četba, co jsem četla. ^_^

06.05.2017 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Z počátku mi strašně dlouho trvalo se začíst, čekala jsem asi něco víc, ale potom jsem se do příběhu doopravdy dostala a druhá půlka knížky mi utekla fakt rychle. Nápad se mi líbí a hlavně konec byl brilantní. Zároveň tahle knížka také nutí se zamýšlet nad životem.
Ne že bych jí zrovna doporučovala, přece jen není to téma pro každého a navíc je celkem objemná (to byl taky problém, když jsem si jí táhla do školy, měla jsem batoh pořádně těžký :D), ale kdo má čas a chuť si o tomto tématu přečíst, tak by ji mohl zkusit.

25.04.2017 4 z 5

Tahle knížka je doopravdy nádherný čtenářský zážitek. Doteď jsem nic takového nečetla, čímž na knihu rozhodně nezapomenu. Byla to taky první knížka, u které jsem se doopravdy bála, většinou jsem jí totiž četla před spaním a moje představivost je vážně veliká :D. Jsem zvědavá na film a také na další části této série, kterou si rozhodně nesmíte nechat ujít.

28.01.2017 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Konečně jsem dočetla celou sérii Divergence. Tenhle díl mě ale vůbec nijak neoslnil a nudil mě, proto jsem ho četla tak dlouho a zároveň s ním četla i jiné knihy. Konec mě překvapil, nečekala jsem to. Jsem zvědavá, jaké budou filmy, podle mě opět jiné než knihy, a jestli bude mít celá série konec jako v knize.

02.10.2016 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Knihu hodnotím jako průměr, věčné hádky Tris a Čtyřky mě fakt nebavily a to trvaly půlku knihy :D. Začínalo to být zajímavé, až Tris šla k Sečtělým. I tak ale film hodnotím lépe, protože se mi líbí, jak změnili trochu zápletku, která se mi poté zdála zajímavější. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

09.08.2016 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Povinná četba, té se hodně vyhýbám. Obvykle mám rozečtené tři knížky - jednu normální, druhou anglickou a třetí do povinné četby. A do té se většinou fakt nutím. Dnes jsem si ale řekla: "Míšo, musíš!" A Kytice mě fakt bavila, přečetla jsem jí za chvilku a tím jsem splnila i další část čtenářské výzvy.

02.07.2016 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha ušla, seriál je ale podle mě lepší a vtipnější. Nudila mě část, kdy byl Peťa nemocný a snil o Indii, což byla vlastně celá druhá část knížky, takže tu jsem doopravdy protrpěla. Obdivuji ale Karla Poláčka, který to takhle napsal i v tak těžké době, ve které žil.

22.12.2014 3 z 5