sd1992 sd1992 komentáře u knih

Co dodat?! Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, jak v podobě knižní tak i filmové. Jestliže ho nějaký díl překoná, pak sázím na to, že to bude právě Ohnivý pohár.. :)

12.11.2018 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Skvělý. Mě ta série prostě baví.. :-) Je to kousek z románu, kousek ze scifi, kousek z dystopie.. nic podobného jsem nikdy nečetla.. Cestování mezi dimenzemi mé vážně chytlo.. Vždy jsem zvědavá, kde Marguerite ocitne. Moc doporučuji :)

03.09.2018 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Naprosto nádherný! Samozřejmě nejlepší díl z trilogie... Všechny postavy jsem si neskutečně oblíbila a tento díl mě fakt bavil natolik, že těch 5* je prostě málo! Autorka nádherně "vybruslila" z milostného trojúhelníku, který se solidně rozjel ve druhém dílu. A myslím, že to zakončila tak, že NIKDO nemůže být zklamaný... Konec byl naprosto krásný... ale Epilog? Ty jo, ten mě položil na lopatky!!! Nenapadlo by mě, že budu brečet zrovna u Pekelných strojů... :D NEJLEPŠÍ :-*

04.03.2018 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Vůbec mě to nebavilo. Neříkám, že je to špatná kniha, ale já tento druh literatury asi neumím docenit... :-/

23.11.2017 2 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Po celou dobu jsem byla totálně nadšená... strašně mě bavil tento i první díl. Už jsem si říkala, že je to i lepší, než Lara Jean.. Ale nakonec těch posledních 20 stran přišlo neskutečné zklamání... :( Situace, která se vyhrotila kolem Mary, byla hrozná fraška... :( Nechci tu psát žádné spoilery, ale kdyby ji nechali jako "normální postavu", bylo by to mnohem lepší :-) Ale i tak je to super knížka, která se čte úplně sama a na další díl se těším. :-)

30.10.2017 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Objednala jsem si ji kvůli tomu, že jsem potřebovala nějakou knihu pohádek do Čtenářské výzvy (nooo, dobře tak možná trochu i kvůli té boží obálce) :-D A je to úplně pecka! Příjemná odpočinková kniha.. místy vtipná, dobrodružná :) Prostě super... už mám doma druhý díl, tak se do něj ještě letos pustím a třetí díl dokoupím taky :D Rozhodně doporučuji :) i dospělejší jedince si myslím, že má čím nadchnout :) Spisovatel rozhodně psát umí :-)))

26.10.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tak na rovinu tuhle knížku jsem četla jen proto, že jsem potřebovala knihu starší než autor, abych splnila první téma v čtenářské výzvě 2017 :D Ale jsem docela mile překvapená :) Oscar Wilde tvořil samá super díla, o tom není pochyb :) Ale tohle je psáno s tak super nadhledem.. kniha je o tom, že každý podvod nebo postavení se proti přírodě a její přirozenosti je následně potrestáno... Vytknula bych jen příííííšerně dloooouhé popisy... Někdy to opravdu bylo až na několik stran a já když nemám pravidelně přímou řeč v textu, tak se nudííím :D

06.09.2017

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Rozhodně nejlepší díl ze série. Až jsem byla mile překvapená.. :) Zase si nechávám pozitivní iluze do doby, než mi je zkazí film.. :D V tomto díle už převažuje spíše ta romantická, než erotická stránka :) ale to se koneckonců dá v poslední díle očekávat.. jako za mě dobrý... :) Jednou se to dá krásně přečíst určitě.. znova to číst asi nebudu, ale líbilo se mi to :)

06.09.2017 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

No, tak rozhodně lepší než film to bylo :-) Neříkám, že ten je špatný, ale víme jak to je - knížka je knížka (vždycky!).. Bylo to mnohem lepší i než první díl.. :) Christian Grey už není tak namyšlený arogantní pracháč, ale celkem normální partner :D Pasáž s labilní expřítelkyní mi sice přišla hodně přehnaná, ale na druhou stranu byla příjemným oživením příběhu. Takže kdo zvládl ve zdraví první díl, tak jistě zvládne i tento a dost možná ho i mile překvapí :D :)

06.09.2017 4 z 5

Bavilo mě to.. přečetla jsem to asi za den :-) Ale stejně to asi není nic pro mě... Číst scénáře je prostě divný :D Myslím si, že tato kniha by se dala klidně napsat i jako klasický příběh, ať už formou vyprávění nebo třeba i popisu.. ale tento způsob mi
nějak nesedí :) i když téma bylo dobré - na klasického Harryho Pottera to nemá. Tam je už laťka příliš vysoko a velmi těžko se bude spisovatelce překonávat :) za mě takový průměr.

04.09.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Abych se přiznala, tak nečtu české autory.. Bohužel mi naše literatura nic moc neříká... Takže čtu z 98% pouze knížky od zahraničních autorů. Ale Patrik Hartl?!! Tak tomu jsem se rozhodla dát šanci, protože spousta lidí v mém okolí jej chválí.. tak jsem si řekla, proč to nezkusit? A NELITUJI!! Pro mě fakt milé překvapení... Ze začátku jsem měla trochu obavu z toho, že knihu Prvok, Šampon, Tečka a Karel vlastně vypráví 4 muži.. ale je to právě super.. skoro jako nakouknout za oponu jiné světa :D Je skvělý se do toho vžít a zjistit jak vlastně přemýšlí muži :D oddechové a lehké počteníčko... jedním dechem :)

03.09.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

TAK TOHLE PROSTĚ MUSÍTE MÍT! Já, coby ne příliš velká zastánkyně fantasy young adult stylu jsem NADŠENÁ! Tahle série je láska na celý život.. :D Sarah J. Mass oponuje neskutečně chytlavým stylem psaní... napínavé od začátku do konce, výborně propracovaná minulost každé postavy prolínající se s aktuálním dějem, vývoj děje není předvídatelný, všechno popsané do takového detailu, že vás kniha nemůže nestáhnout do děje... a to nejen první díl Skleněný trůn, ale všechny díly série... přečetla jsem během 3 týdnů všech 5 doposud vydaných dílů a můžu vám zaručit, že se to jen stupňuje a každý díl je lepší a lepší... už ať je polovina září a vyjde ŘÍŠE BOUŘÍ! NEVÁHEJTE!! S.J.M. je fakt královna mezi spisovateli...!

24.08.2017 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Za knihu v rámci #spoluprace děkuji mockrát @knihydobrovsky

Velkolepostí Titaniku byl ohromen celý svět.. ti movitější nadšenci obývali jeho palubu, ti chudší doprovázeli loď alespoň toužebnými pohledy ze břehu.. kdo mohl, nenechal si první plavbu Titaniku ujít.. že jej na vlastní oči vidí poprvé a naposledy, nikoho nenapadlo. To už je příběh jak jej známe.. ale kdo zná Carparhiu? Jedinou loď s hrdinskou posádkou, která Titaniku plula pomoci navzdory veškerému nebezpečí? Kdo zná kapitána Arthura Rostrona? Zde najdete jeho příběh..! Muže, který má srdce na dlani.. muže, který by raději obětoval vlastní život, než aby zemřeli jiní.. muže, který má dost odvahy i respektu u vlastní posádky, aby udělali 200% pro záchranu těch, kterým zbývá tak zoufale málo času.

!
Měla jsem obavu, jak bude kniha vyprávěna.. z jakého pohledu atd.. zbytečně! Zpracování je zde skvělé je vyprávěna z pohledu kapitána Carpathie, Artura Rostrona a pasažérky třetí třídy Titaniku, Kate Connollyové. Střídavé pohledy na obou lodích dávaly příběhu úplně novou podobu.. vyprávění Kate o třetí třídě Titaniku je jiné, než jak známe podobu Titaniku z filmu.. chvíli si užíváte bujaré veselí v podpalubí s Kate a partou jejích přátel a za chvíli vám přejíždí takový mráz po zádech, jakoby jste s nimi v době katastrofy na lodi sami byli. Mezitím čtete o ději na Carpathii, jaká pohoda na ní panovala, než zachytili tísňovou zprávu a poté obrovskou vlnu sounáležitosti, kdy se celá posádka nebojí vydat ze sebe i z lodi více, než jsou schopni.

Autorka odvedla skvělou práci.. na základě roky sbíraných informací nám poskytla nový příběh obou lodí zakládajících se na skutečných faktech a byla to pro mě neskutečná plavba.. díky za to!!

30.09.2023 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Božeee, další moje láska. Jsem neskutečně vděčná Humbooku, že jsem si ve spolupráci s nimi mohla přečíst knihu ještě před jejím vydáním :) Zapatě nikdy neodolám a už před čtením vždycky vím, že ji budu milovat. No a není tomu jinak ani teď. :) Ruby i Aaron jsou bozi postavy, které jsem si rychle zamilovala. Každému z vás bych přála, aby jste se culili tak jako já :)) druhá polovina knihy je plna tak sladkých momentu, ze jsem je sama chtěla zažít. Miluju.. tuhle i ty ostatní.

09.04.2023 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Knihu jsem dostala k recenzi od @humbook @humbookblogeri, takže jsem se do ní pustila ještě letos :) každopádně je trosku jiná, než jsem čekala, ale neznamená to, že byla špatná. Fakt jsem si zamilovala postavy, prostředí a období už jsem milovala z Kronik :D i když musím přiznat, že mi chybělo i prostředí Univerzitní knihovny :(( každopádně Elisa je skvělá hlavní hrdinka, díky ni se v příběhu nemůžete nudit ani kdyby jste chteli :D ona a Benjamin Green jsou pro me numero uno celého pribehu, protože interakce mezi nimi byly pro me nejlepší části příběhu!!ocenila bych, kdyby romantika dostala více prostoru před detektivní linkou, ale i tak byla kniha skvělá a moc díky za možnost si ji přečíst a na chvíli se zase vrátit do “starého Londýna” :))*

31.12.2022 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Páni, skvělý pokračování.. :) je mazec, jak se někteří rodiče dokáží chovat ke svým dětem.. věřím, že jsou na světě stejní rodiče jako ti Daniela.. o to je kniha svým způsobem zajímavější, ale i smutnější.. Ale je to moc hezky napsané, místy i vtipně.. Tuhle sérii jsem si zamilovala okamžitě, nešlo to jinak.. doporučuji oba díly.

02.09.2019 5 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Ty vogo, jakože to bude dobrý, to jsem z anotace předpokládala.. Ale že to bude takhle dobrý jsem nečekala.. :-D Děj neustále plynul, byl plný zvratů a překvapení, kniha byla zpracována tak, že skoro každá kapitola vás na konci nechala v nevědomosti a mohli jste se jen domnívat, co bude dál.. střídání kapitol ze strany Sadie a rozhovorů s ostatními, to bylo super úplně.. Na konci vše zapadlo do sebe a vyplnilo to všechna prázdná místa, která byla záměrně vytvořená v ději.. moc dobrý, vřele doporučuji.. :)
Jen si nemyslím, že je tohle kniha pro děti... nicméně žánr young/adult je pro mladé až dospělé.. a děti jsou v tomto případě ze hry.. mohlo by to být v česku trošku rozlišeno.. nebyla bych moc ráda, kdyby to třeba jednou četla moje dcera v 11 letech.. večer jsem musela přestat číst i já ve svých sedmadvaceti, protože jsem měla blbý pocit :-D

02.09.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Jeee, tohle bylo tak skvělý, boží, úžasný, milý a lehký čtení!!!! Neee, jako fakt.. mě to moc mile překvapilo. Byla to vůbec moje první lgbt literatura, ale začetla jsem se okamžitě.. :) klobouk dolů, že toto super dílo je od českého autora.. :) Já české autory bohužel moc nečtu, ale tohle mě přesvědčilo, že možná dělám chybu..! Kita a Daniela si musíte všichni hned zamilovat jako já.. určitě :)!!!

27.08.2019 5 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

S bolestí v srdci Vám oznamuji, že to byla nejslabší kniha od Kasie West. Sakra, autorka měla asi slabou chvilku, protože jinak píše dokonale... Po jejích knihách sahám zásadně tehdy, když si chci přečíst něco fakt milého, sladkého a nenáročného! Jenomže tentokrát se děj točil neustále kolem výhry v loterii a o tom, jak to mění život hlavní hrdinky... Taková ta romantická dějová linka zde tvoří tak.. počítám max. 25%? prostě to tentokrát bohužel nebylo ono... ale pořád to bylo napsaný jejím lehkým, čtivým stylem.. takže jelikož mám její knížky fakt ráda, tak dávám hodně slabý 4*, kdyby to zde šlo, tak spíš 3,5 =)

12.08.2019 3 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Nevím, proč má knížka tak nízké hodnocení. :-) Nemyslím si, že by byla o něco slabší, než ostatní knihy tohoto typu.. :) naopak oceňuji prostředí z moderní gastronomie, díky tomu to nebyla klasická romance ze střední nebo vysoké. Cole i Willow byly od začátku sympatické postavy, takže já jsem si čtení užila.. ;-) P.S. TAKOVÉHO CHLAPA JAKO JE COLE CHCI!!! :DDD

18.07.2019 5 z 5