Schullerka Schullerka komentáře u knih

Vincent Vincent Barbara Stok

Jediné, co bych knize vytkla bylo to, že nezachycovala celý život, ale jenom jedno životní období Van Gogha i když patřilo mezi ty nejvýznamnější. Životopisy se mi čtou většinou špatně a proto mě komiksová forma potěšila. :) Rozhodně bych ráda viděla životopis i jiných malířů a osobností v této formě. :)

07.09.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Třetí kniha se mi z celé série líbila nejvíc. Stále se něco dělo, postupně se odhalovaly další a další věci. Líbila se mi skupina lidí, kterou příběh sledoval. Brenda byla rozhodně nejlepší charakter v celé knize.

Stránky mi ubíhaly, ani nevím jak. Závěr knihy se mi líbil už jenom proto, že byl asi jediným logickým koncem, jakým mohl Dashner celou sérii uzavřít. Vražedná léčba pro mě tedy vyzdvihla celou sérii o hodně výš, než jsem předpokládala. :)

03.09.2015 4 z 5

Rozdělení Rozdělení Richard A. Knaak

Trilogie se mi celkově líbila.Tyhle tři knihy jsou nezbytné k doplnění příběhů Warcraftu. Historie elfů, příběh Illidana a Malfuriona, Aspekti, Sargeras... Znovu se tu objevují postavy z knihy Den draka. Nejslabší kniha z trilogie byla Duše démona, protože se tam hodně řešily taktiky na bojišti. Jinak první i třetí kniha byly super.

Nejlepší postava podle mě byl Brox. Vždycky jsem si myslela, že orky nebudu mít ráda, ale po Vládci klanů a Válce prastarých si říkám, že to je jedna z nejčestnějších ras ve Warcraftu. Vždycky se mi na knihách Warcraftu líbí, jak je znát pohrdání ras na sebe navzájem.

15.08.2015

Trojice Trojice Sarah Lotz

Tahle kniha mě dostala! Vážně jsem si nemyslela, že mě to tak chytne. Bylo to napínavé a i když to nemá jednoznačný konec, tak mi tahle kniha přijde super.

Za prvé to má úžasnou formu vyprávění, kniha v knize + ten úžasný závěr. Líbilo se mi, že je to svým způsobem dost reálné. Náboženský fanatismus, mimozemšťané nebo terorismus? Ze všech dětí jsem měla největší strach z Jess, u některých scén jsem měla husí kůži. Možná to je pro někoho přehnané, ale některé části knihy mě vážně děsily.

Takhle kniha dokonale ukazuje to, co s lidmi můžou udělat média a nepodložené teorie. Zblázní se celý svět... Doufám, že vydají i druhou knihu ze série, i když mám dojem, že knihy nenavazují, ale i tak si jí rozhodně přečtu, protože S. Lotz mě hodně oslovila.

08.08.2015 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Ze začátku mě kniha nebavila, ale nakonec jsem se začetla a čtení jsem si užila. Nicméně Selekce se mi líbila víc.

Co mě na knize vadilo ze všeho nejvíc byla hlavní hrdinka. Je to snad nejnerozhodnější postava vůbec. Chvíli chce jednoho za pár stránek druhého, vůbec jsem to nechápala, nejradši bych Americu profackovala, aby se probrala a začala přemýšlet. Jako vážně.

Naopak, co se mi líbilo bylo řešení politiky v Illey. Doufám, že se to v posledním díle nějak rozvede a vyřeší, protože to mě u knih baví víc, než nějaký milostný trojúhelník. Nejvíc mě ovšem dostal 'soud' (ti co četli ví). Celá tahle část mě šokovala, no prostě v téhle sérii bych to nečekala.

08.08.2015 3 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Nejsem zrovna nějaký komiksový nadšenec a odborník, ale stejně si neodpustím komentář.

Nejvíce se mi líbila kresba, opravdu jsem se u některých stránek kochala. Další věcí, co se mi hodně líbila byl úplně nový svět, nebo spíše galaxie. Moc se mi líbí, jak si od základu autoři vybudovali originální svět, postavy atd.

Ze začátku to na mě bylo hodně zmatené, protože se prolínalo hodně různých pohledů na věc. Příběh je teprve na začátku, takže k němu tak nějak nemám, co říct, ale těším se na další volume.

18.07.2015 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Já nevím, mně se to prostě nelíbilo. Spíš než thriller mi to přišlo jako detektivka, a to mi asi moc nesedlo. Začátek mi přišel super, ale čím více jsem četla, tím více mi to přišlo přitažené za vlasy. Když už je něco označováno za thriller nebo detektivku, tak očekávám, že bych věřila i tomu, že se to stalo doopravdy. Prostě, že je to víceméně realistické. Ale tady se z knížky v druhé polovině stala šílená kovbojka. Vysokoškolský učitel se schopnostmi... ehm superhrdiny?

Upřímně jsem se někdy ztrácela v ději, protože jsem se nedokázala soustředit. No, obočí mi lítalo každou chvíli nahoru, protože hrdina příběhu měl snad vážně nadpřirozené schopnosti. Ke konci už jsem přeskakovala stránky, což se mi snad ještě nestalo.

Určitě je spousta lidí, kterým se to líbilo, ale já už se asi do dalších knih od Cobena pouštět nebudu.

17.07.2015 2 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Začátek knihy se mi líbil. Hlavně proto, že tam jde o seznámení se s osudy postav, aneb, co je na střechu přivedlo (anotaci, co je napsaná tady na databázi jsem nečetla a jsem celkem ráda, protože to vyzrazuje půlku toho, co je na knize důležité).

Po konfrontaci postav na střeše příběh upadá. Zbytek knihy mi přišel tak nějak o ničem, zbytečně natahovaný a ještě k tomu s neuzavřeným koncem. Bylo tu pár světlých chvilek, náznak vývoje postav, pár vtipných situací a čtyři nehorázně otravné postavy. Některé byly horší než druhé (Jess to s otravností vyhrála na plné čáře).

Líbila se mi myšlenka knihy, ale nepřišla mi dotažená. Takže vcelku takový průměr.

17.07.2015 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Očekávala jsem možná něco jiného, ale to bylo spíš tím, že jsem anotaci na knihu četla hodně dlouho zpátky. Začátek knihy na mě působil divně a moc mě nebavil, ale když jsem ho přelouskala, zbytek knihy se mi opravdu moc líbil. Jediná věc, která mi opravdu vadila, byly poznámky pod čarou, které byly mnohdy zbytečně a hloupě dlouhé. Jako by ty informace nešly nějak esteticky zapracovat do hlavního textu.

Celkově se mi příběh líbil, i když mě ze začátku štvalo, že nebylo nikde řečeno, co Leonarda vede k jeho rozhodnutím. Ale když se všechno vyjasní, je celkem jasné, že autor musel nechat tu gradaci příběhu až ke konci. :) Závěr knihy mohl být alespoň trochu ujasněný, protože mi to připadá, jako by mi z knihy někdo vytrhl poslední stránky. :/

11.06.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města mi přišla mnohem lepší než Hledání Aljašky. (ano nemůžu si pomoct s porovnáváním knih od Greena) Příběh se v určitých věcech podobal. Hlavní hrdina je zamilovaný do hl. hrdinky, ale nezná jí tak moc, jak by chtěl. A nakonec si uvědomí, že ji neznal skoro vůbec.

Papírová města měly hodně velkých plus. Nejlepší části knihy byly ty, které se odehrávaly v autě. Obzvláště závěrečná cesta, která byla chvílemi opravdu vtipná. Opravdu se mi taky líbil pravý význam 'papírových měst', člověk se zas dozvěděl nějakou zajímavost.

Co se mi na knize nelíbilo byl konec. Nevím ani proč, ale nějak mi tam neseděl. A taky jsem neměla ráda Margo, už od začátku. Přišla mi falešná a sobecká - od začátku do konce. Ostatní postavy byly celkem fajn, obzvlášť jsem si oblíbila Radara. Q byl trochu trouba a Ben trochu pitomec, ale dalo se to překousnout.

Tahle kniha je pro mě zatím od Greena nejlepší, taky je ze zatím vydaných knih (v ČR) nejpozitivněji naladěná, protože přece jenom Hvězdy ani Aljaška moc veselé nebyly. Těším se, až si přečtu Příliš mnoho Kateřin. :)

03.06.2015 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Přestože jsem myslela, že budu po Fangirl zklamaná, tak tomu tak nebylo. Eleanor & Park byl zase úplně jiný příběh. Hodně se mi líbila první půlka knihy, kde bylo všechno takové hodně milé. Druhá půlka knihy byla taky moc fajn, jenom mi trochu vadil ten neuzavřený konec. Na jednu stranu se mi nelíbilo, že člověk neví, co bude dál, ale na druhou to bylo zase dobré, protože ne každý by se třeba s autorčiným koncem smířil a takhle si každý může myslet své. :)

V knize bylo pár opravdu super hlášek a těším se, že si knihu jednou přečtu znova. Líbily se mi nesmělé scény v autobuse a Parkův táta byl taky super charakter. No víceméně není nic, co bych knize vytkla. Jediná věc, co mi opravdu vadila, byly ty sprostá slova. Já to prostě nemám ráda, i když to do prostředí špatné ulice asi patří tak mi to tam nelíbilo.

31.05.2015

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

První díl mě bavil sice víc, ale je možné, že to bylo jenom kvůli tomu, že jsem si moc dobře nepamatovala postavy. Přece jenom jsem první díl četla rok zpátky. :) První půlku knihy jsem se nemohla začíst, protože jsem stále snažila si vybavit detaily Dechu, ale druhá polovina knihy byla tak napínavá, že jsem četla jedním dechem - doslova. :D Nakonec jsem knihu zvládla během jednoho dopoledne. :) A líbila se mi, na konci to bylo opravdu napjaté. :)

26.05.2015 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Fangirl mě bavila číst, opravdu hodně. Tak nějak jsem v Cath viděla sama sebe před pár lety, potterhead jak blázen. :D To bylo na téhle knize to nejlepší. Autorka dokázala popsat kulturu fandomů a fan-fiction. Vlastně napsala v jedné knize 2 příběhy. Je tedy pravda, že někdy mě nebavilo číst delší části se Snowem, ale taky to k tomu patřilo. Oceňuji to, že prostě nepsala o fanynce Harryho Pottera, ale že si vymyslela vlastního kouzelníka. :) (Jeden by si pak chtěl přečíst i sérii Simona Snowa. :D)

Co mi na knize vadilo, bylo to, že některé postavy ze života Cath z ničeho nic zmizely a pak se najednou objevily o půl knihy dál, byly tam občas takové divné skoky. Jakoby se v každé části knihy Cath věnovala jedné osobě.

Jinak se mi to moc líbilo a těším se na Eleanor & Park, i když se bojím, že po Fangirl se mi to nebude tolik líbit, ale uvidíme. :)

21.05.2015 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Tahle kniha má svá pro i proti. Spousta věcí se mi líbila, ale naproti tomu dost věcí se mi nelíbilo.

Takže k těm pro. Bylo to hodně čtivé. Některé poznámky vypravěčky mi přišly dost vtipné a hlavně výstižné, třeba rozdělení holek na střední do tří kategorií. A hodně jsem si oblíbila Michaela, mám obecně ráda takové zvláštní povahy, co se vymykají normálu.

Toho, co se mi nelíbilo bude asi víc. Většina postav nestála charakterově za nic, obzvlášť Tori. V podstatě měla na všechno tisíce keců, ale sama neudělala nic kromě toho, že se ke všem chovala pitomě. Kromě ní mě v knize ještě dost štvala její matka, která mi svým chováním přišla taky dost nereálná. Z celé knihy jsem usoudila, že oba rodiče totálně ignorovali fakt, že mají dvě děti, které jsou jaksi psychicky mimo normu...

No nakonec možná ještě zmíním to, že strůjce Solitairu mi byl jasný hodně velký kus před rozuzlením a žádné velké překvapení se tudíž na konci nekonalo. Pro mě kniha docela zklamáním.

19.05.2015 3 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Od knihy jsem čekala něco víc a hlavně něco jiného. Anotace knihy mi přijde trochu zavádějící, protože samotný miniaturista je jenom vedlejší linií příběhu, která se objeví opravdu jenom párkrát. A ty dramatické osudy rodiny byly trochu přitažené za vlasy vzhledem k dané době.

Ale jinak se to četlo příjemně, dokonce tam bylo pár věcí, které jsem nečekala, takže takový průměr. :) Nejvíc mi ale vadil ten neuzavřený konec, protože přestože se kniha tvářila jako mysteriózní s všechno vysvětlujícím koncem, nic takového se nestalo a tak mi to od autorky přišlo, jakoby sama nevěděla jak dál psát tak to prostě ukončila. :/

19.05.2015 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tahle kniha mě velmi překvapila. Na začátku jsem oceňovala vtipné poznámky a celkově povahu hlavní hrdinky, která tak nějak všechno brala s nadhledem. Upřímně jsem čekala nějakou romantiku a nic víc, ale celkový příběh mě docela dostal. Vůbec nešlo o povrchní romantický příběh, ale přišlo mi, že je to naopak dost promyšlené. :)

Kvůli čemu dávám ''jenom'' čtyři hvězdy je to, že vyrovnávání se Sky se všemi těmi věcmi, které byly v knize, mi přišlo divné. Nechápu, jak by se s tím vším mohl někdo srovnat během pár hodin, nebo dní. To mi přišlo hodně nereálné.

Ale počítám s tím, že i další díl vezmu do ruky a ráda si ho přečtu. :) Rozhodně budu doporučovat dál. :)

26.04.2015 4 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Tohle bylo pro mě velké zklamání. Nevím, co jsem přesně čekala, ale měla jsem za to, že se dočkám něčeho jiného než fantasy verzi Krásné katastrofy.

Oproti tomuhle se mi Krásná katastrofa líbila mnohem víc. Postavy v Prozřetelnosti mi přišly ve většině případů trochu divné. Hlavní hrdinka byla vyloženě tupá a kluci okolo ní měli hodně krát hodně přehnané chování. Zejména její vytrvalý nápadník vyjadřoval svou neopětovanou náklonnost celkem drze.

Dvě hvězdičky dávám za skvělou čtivost (k dobru autorky - píše vážně čtivě) a dobrý námět (viz. talehové atd.), který byl ale nešikovně podaný, dalo by se to zpracovat asi mnohem zajímavěji. Tohle mi připadalo jako další fantasy romance bez ničeho výjimečného, co by mě zaujalo. Navíc prvních cca 100 stránek vcelku nic nedělo, jenom se stále opakovaly ty samé scény.

Na další díl se tedy ani nechystám. Někomu jinému se to asi líbit určitě bude, ale mně tohle prostě nesedlo. :)

20.04.2015 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Na jednu stranu mi ta kniha přijde velmi dobrá, ale na tu druhou se mi tam hodně věcí nelíbilo.

Nelíbil se mi styl psaní, nebo spíše překladu, některé věty byla takové divné. Neoblíbila jsem si žádnou postavu, všechny mi přišly naprosto ujeté. A nejvíc jsem nechápala Nicka, od začátku do konce.
Líbilo se mi, že jsem některé momenty nečekala, zároveň i to, jak to bylo promyšlené, že to všechno zapadalo do sebe.
Rozuzlení bylo sice psycho, ale taky podle mě naprosto nelogické.

Kniha měla myšlenku a dobrý nápad, ale byla napsaná až moc zdlouhavě, některé věci byly až moc zkreslené a zveličené. Takže ten průměr 3*.

27.02.2015 3 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Kniha mě bavila, ale ani neoslnila.

Celkově mi kniha připomněla Lháře od Ćwieka. V příběhu se také objevují božstva, především keltská a severská. Pokud tipuji správně je to opět styl příběhu - všechna božstva z různých náboženství existují - nevím jestli je to přesně jako u Lháře, že vše v co někdo věří existuje, nebo je v knize existence nadpřirozených bytostí prostý fakt.

Nejvíce se mi ale líbilo to, že je hlavní postavou druid, což jsem zatím u žádné jiné knihy neviděla. Oproti například čarodějkám, andělům, upírům atd. je tohle docela vzácnost. Styl vypravování také nebyl špatný, spousta věcí navíc byla zajímavá a já si neodpustila si některá jména bohů googlit. A upřímně jsem se vykašlala na správnou výslovnost jmen a míst, i když byla na začátku knihy tak hezky napsaná. :D

Knihu rozhodně nezavrhuji a kdo má rád fantasy se smyslem pro humor, tak po téhle knize může s klidem sáhnout. :) Předpokládám že se pustím do dalšího dílu, přestože to nebyla kniha od které bych se nemohla odtrhnout. :)

06.02.2015 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Kniha mě nutila číst dál a dál. V téhle knize sice nejsou žádné nadpřirozené jevy apod. ale stejně vás zaručeně bude děsit. Děsit vás totiž budou lidská monstra. Od začátku jsem nechápala, jak je to možné, jak to někoho mohlo napadnout, jak to vůbec může být podle skutečné události.

Kniha je napsaná čtivě a napínavě, některé části mi přišly zvláštní, ale celkově to byla moc dobrá kniha, rozhodně se pustím do dalšího dílu, protože to jinak ani nejde.

30.01.2015 5 z 5