Scheila Scheila komentáře u knih

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Knihu jsem ani nedocetla.... opravdu velké zklamání

24.03.2017

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

miluji humor tohoto autora, jak v této knize tak v knize "není zač" opět nesklamal, zasmála jsem se pobrecela uzasna kniha

18.03.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nádherný příběh, plný pravdy, věcí k zamyšlení, plný citů a odvahy. Plný příběhů a zklamání.
Pro někoho, to bude jen další příběh. Pro někoho velmi naučná kniha k zamyšlení.... ať je to tak nebo tak, tak mohu říct že nic takového jsem nikdy nečetla.

05.03.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Od této knihy jsem moc nečekala a ještě že tak. :-) alespoň mě nezklamala.... příběh byl hezký a usměvavý, ale jinak se tam podle mého názoru nic nedělo. Děj byl stále stejný. Cela kniha jen o jednom a vlastně takový převrat byl az na konci. Autor nas do poslední chvíle napinal proc je Miles vlastně takový. Ale to bylo jediné co mě v té knize dojalo. :-) taková oddechova knížka. :-)

26.02.2017 2 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Tato kniha, nooo co o ní tak vlastně říci? Četla jsem ji na doporučení blízkého člověka, i když knihy které mi vždy doporučil mě nezaujali. Tak to bylo i s touhle, musela jsem se do ní nutit. Začátek mě nebavil ale to proto že jsem měla předtuchy.
To co se stalo jsem nečekala, kniha mě pohltila, humor hlavního hrdiny je přesně ten humor který mám ráda, celý ten děj mě pohltil. Je to krásně napsané a ještě dlouho tu knihu nedostanu z hlavy. 4 hvězdičky dávám proto že mi akorát vadilo, že zůstalo spousta nezodpovězených otázek, ale možná i proto je ta kniha tak vzácná :)

18.02.2017 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Celá tato série byla suprová. Je sice pravdou že se věci začínají ve všech třech knihách dít až v poslední třetině. Je to strhující příběh ve kterém si postyvy zamilujete a nebo je nenávidíte. :) konec me dojal k slzám a na můj vkus konec dost ustřihly. Uvítala bych více rozvinutý život co bylo pak :) Kniha mě vtahla do deje a ted nevím co mam delat, protože podobnou knihu neseženu

19.01.2017 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl byl míň jasnej než ten první. Skončil hodně otevřeně a tak se už moc těším naa závěrečný... děj byl super. Sice jsem malinko čekala že se do arény vrátí kdyz pořád mluvili.o čtvrt horách. Tak mě to ani neprekvapilo, když to tak bylo. Každopádně to i tak bylo napínavé čtení u kterého se nenudim a zajímá me co bude dál... jen me mrzí její přístup k peetovi a hurikanovi. Hlavu plete oboum a sama.neví co chce. Pořád je nerozhodna. Tohle mi trochu vadí.

08.01.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Film jsem nevidela a tak jsem rekla ze si prectu knihu. Od zacatku jsem vedela ze ona vyhraje nebo z toho nejak vyvazne s peetou po svem boku. Ale to nemeni nic na tom ze me bavilo

26.12.2016 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Knihu jsem si původně podle komentářů tady ani přečíst nechtěla, ale jelikož jsem jí dostala k narozeninám řekla jsem si "no proč ne" a udělala jsem dobře. Je to sice má první kniha od tohoto autora a prý je to úplně jiný žánr než normálně píše. Ale já z knihy byla unesena. Začátek mi přišel blbej, ale pak až se to rozjelo bylo to skvělé. Malého Danteho zboznuji. Knihu jsem precetla za chviličku. Cetlar se velmi rychle aa.dobře myslím ze by jste neměli dát na špatné komentáře a přečíst si ji. Je vážně zajímavá :-)

09.12.2016 4 z 5

Marbulínek a jeho hračky Marbulínek a jeho hračky Otakar Haering

Miluji

Marbulínek cestuje Marbulínek cestuje Otakar Haering

Tuto knihu miluji od sveho dětství, i tu jeho druhou. Do teď ji mám a je to krásné, si sednout znovu ji otevřít a zavzpomínat. :-)

Ukradené dítě Ukradené dítě Keith Donohue

Tato kniha mě okouzlila, ze začátku jsem si říkala "hmm zajímavé téma" pustila jsem se do ni a vážně překvapila. I ne tak.známí autor a kniha aa přesto tak výborná. Četlo se to samo a bylo to napínavé do konce. Jen a.jen bych doporučila. :-) svět skřítků miluji. A těchto šotků se nemohu nabažit. Skutečný svět se propleta s ještě skutecnejsim svetem. Výměna dětí a to celý je to super

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Téma minulé životy a reinkarnace mě vždy táhlo a zajímalo. Proto jsemm sáhla po této knize. Obálka krásná a obsah velmi zajímavý.
Trochu mě ale zklamalo to, že to neni tak napínavé od začátku. Začátek se táhl a vypadalo to jako typická romantická slátanina, jen s touto problematikou trochu spojená. Asi od půli knihy mě začala kniha opravdu bavit protože to nebylo jen o nich. Doporučuji přečíst, je to jednodušší knížka pro oddech a neee vůbec hloupá.
Moc moc se mi líbila. Víc knih o této tematice prosím.

29.11.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Do téhe knihy se mi popravdě ani nechtělo, nemám ráda zamilované knihy. Takové ty tipické románky jak se dva milujou atd atd.. ale předtím jsem četla docela hustou knihu a potřebovala jsem něco na odlehčení, po přečtění nevím za to byla odlehčující kniha, ale byla skvělá. Není to ten typ knihy miluji ho od první chvíle a on me nesnasi a pak se to obrati. Je to super kniha o problematice která je docela tabu. Líbí se mi najivita Lou a líbí se mi i to jak se snaží ho záskat zpět. Krásná kniha a už se těším až se podívám na film, jelikož ten jsem také ještě neviděla. :)

28.10.2016 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

První kniha co jsem od Cartera četla. Mohu říct,že je to jedna z nejlepších knih tohoto žánru co jsem četla. Děj napínavý do posledního konce a rozuzlení je skvělé. Jen myslím že pro slabší povahy nic moc početníčko. I já měla co dělat u některých úseků abych se nepoblinkala. Je až neskutečné do jakých detailů autor jde a jak nám vše dokáže přiblížit.
I když dávám všechny hvězdy, tak si na chvíli ted od tech brutalit toho autora odpočinu.

19.10.2016 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Opět se mi kniha líbila, jak v lese visí anděl tak i sova. Děj je opět zajímaví, ma hlubší význam a to sse mě líbí. Ale dala jsem 3 hvězdy jen proto, že se vlastně vše opakuje co v prvním díle. Je pravda ze do konce jsem nevěděla kdo je vrah, ale postavy hlavních hrdinů se nijak nevyvíjí. Děje se tam stale to co v prvním díle, Mia chce skoncovat se životem ale kvůli případu to neudělá a do případu je zas zamotany někdo z Munchovi rodiny. Stále to samí aa dost předvídatelné. Tentokrat se mi postava Mii zdála docela odflaknuta, jelikož v prvním díle byla opravdu dobrá, mela dar vidět věci které ostatní viděli. Teď se ji to nedařilo a vraha našla vlastně náhodou. Ale i tak napínavý příběh.

05.10.2016 3 z 5

Náš nejmladší má čtyři tlapky Náš nejmladší má čtyři tlapky Dana Gringel

Hezká knížka. Jsem pejskař a tak mě příběh oslovil. Myslim že lidi co pejska nikdy neměli tak nepochopí tu vtipnost v příběhu o různých naschvalech a zlobeni tohoo úžasně milého pejska. Ale lidé co mají pejsky a vědí, tak kniha určitě pobaví. :-D

10.09.2016 2 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Hezká knížka, ale popravdě jsem čekala víc, těšila jsem na víc příběhu dvou sourozenců, co od sebe byly jako děti odděleny. V této knize je hezké to, jak se vlastně zase setkali. Ale jak říkám, uvítala bych víc o osudech těch dvou... Málo emocí, jen takové obecné věci.. :) znovu bych do ní nešla..

24.08.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka,která si mě ze začátku nenašla. Začala jsem ji číst na doporučení kamarádky a vlastně vás všech co jste knihu vychvalovali. Rekla jsem si ze si ji tedy přečtu. Ze začátku jsem říkala no jo, zas přechválená kniha která ma sice dobrý děj, ale aby byla něco extra to zas ne. Četla jsem ale se zájmem dál, protože mi osud Liesel nebyl lhostejný. Čím víc jsem četla, tím víc jsem potřebovala víc. Četla jsem kdykoliv to šlo. Není to kniha plná nějakých emočních výlevů, ani kniha kde se odehrává drastický děj, nebo šílená láska. Je to kniha.o velikém přátelství, naděje, pochopení, pomoci, lidskosti. Nečekejte převraty a ani žádnou akci co vam vyrazí dech. Od toho tu jsou jiné knihy, kde je to jak na houpačce. Tahle kniha jede v jedné rovině, ale i.když tomu tak je, je tam toho hodnee u čeho se zasmějete, zamyslite, a tak dále. Vypravěčka to vše vypráví jako by to nic nebylo, jako by to vše byla přirozenost, ale nejhorší na tom je, že to je přirozené. Bohužel.
Takže můžu jen doporučit

16.07.2016 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Knížka je to skvělá, líbí se mi odhodlání a víra toho klučíka. U knihy jsem se zasmála i pobrecela. Myslím že je to kniha psaná životem.

13.07.2016 5 z 5