Scathia Scathia komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížka, ve které nejde absolutně o děj, zasloužila by tak 1-2 hvězdičky, přesto měla v sobě něco, co mě donutilo ji za dva dny přečíst, takže dávám hvězdičky tři. Pokud chcete zabijáka času, u kterého se nemusí myslet, toto je určitě správná volba.

20.03.2013 3 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Krása je děsivá a život nesmyslný, láska je přežitkem, co zabíjí. Nádherné a děsivé dílo. Film za knihou lehce pokulhává.

18.03.2013 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Díl, který se mi líbil skoro tak, jako ten první. Dokonce jsem i rozvleklý konec po závěrečné bitvě skousla bez problémů, protože ani mně se nechtělo ještě s Eragonem loučit. :-)

27.02.2013 5 z 5

Loupežník Loupežník Karel Čapek

I když kniha nepatří mezi nejlepší Čapkovy knihy, pořád byla dobrá. Jediné, co mi vadilo a asi bych vytkla, byly ze začátku nenavazující dialogy.

21.08.2021 3 z 5

Georg Letham, lékař a vrah Georg Letham, lékař a vrah Ernst Weiss

První polovina se mi špatně četla, od pokusů s Y.F. to už bylo zajímavější. Hlavní postava přesto nesympatický sociopat, i když určitě velmi kvalitní lékař.

02.08.2021 4 z 5

Stříbrná maska Stříbrná maska Holly Black

Pro mě asi nejslabší díl ze všech v sérii

28.06.2021 3 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Příjemná, nenáročná oddychovka. Narozdíl od ostatních, já si nápodoby s HP nijak zvlášť nevšímala. Příběh mi přišel dostatečně odlišný, i povahy hlavních postav.

21.06.2021 4 z 5

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Vesnické starosti na moji hlavu… jo, bylo to svižné, čtivé, vtipné…

19.06.2021

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Nebyl to úplně horor, ale napínavé to bylo dost. Doporučuju

12.06.2021 4 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Autor měl neskutečnou odvahu vydat tuto knihu ve své době, bohužel na to i doplatil. Děj jako takov, je poměrně rozvláčný, ale přesto se dá do knihy začíst. Pro mě to byl zajímavý pohled do období světových válek i ruské revoluce. Knížku můžu doporučit

21.05.2021 3 z 5

Oddechové čtení, které čtenáře na chvilku vrátí do magického světa Harryho Pottera. :-)

25.02.2021 4 z 5

Dobrá dcéra Dobrá dcéra Karin Slaughter

Příjemné a napínavé čtení. K této autorce se ráda ještě vrátím.

11.10.2020 4 z 5

Adam stvořitel Adam stvořitel Karel Čapek

Četla jsem už lepší Čapkova díla, přesto i Adam se mi moc líbil. Nemohla jsem si odpustit, abych nepřemýšlela nad současnými politickými názory, které chtějí něco radikálně měnit.

04.08.2020 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Ze začátku jsem si říkala... "super, takový knižní M*A*S*H". No, je to o mnoho víc. Hlava XXII je veškerou (ne)logikou fungování armády v té době a na čtenáře úplně dýchá ta slepá ulice, ve které se hlavní postavy pohybují a kde jedinou obranou proti ztrátě rozumu, je zcvoknout se.

10.07.2020 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Překvapivě dobrá kniha. Musím říct, že vyprávění o putování králíků za snem založení vlastní kolonie by moc dobrý a chytlavý. Člověk by neřekl, jak těžký život mohou divocí králíci mít, a to jen proto, že mají tak rozdílný a přitom tak stejný život, jako lidé. Kvituji prokládání příběhu citacemi z různých knih a také se mi moc líbily králičí legendy.

26.04.2020 4 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Konečně, méně erotiky a nějaký ten děj. Jako v předchozí knize to zachraňují Gideonovy kapitoly, které byly lepší a uvěřitelnější. Jsem ráda, že mám uzavřenou sérii a zas dlouho po tomto žánru nesáhnu. :-)

16.04.2020 2 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

Knižní brak, ale nesnáším nedočtené série. Když jsem zjistila, že se objevily poslední dvě knihy, řekla jsem si, ok. No... budu ráda, až to budu mít za sebou. Už si nepamatuju, jestli Eva mi byla vždycky takto protivná, knížku zachraňují kapitoly od Gideona, které jsou psychologicky o třídu výš a získaly tak druhou hvězdičku.

12.04.2020 2 z 5

Cesty zármutku Cesty zármutku Julia Samuel

Umírání, ztráta a truchlení. Obtížná témata, velmi dobře zpracovaná v kazuistikách. Stojí za přečtení.

08.03.2020 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Oproti ostatním se mi líbilo pozvolné tempo příběhu i to množství vědeckých a historických faktů. Těším se na pokračování.

23.01.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dobrá odpočinková knížka. :-)

12.12.2019 3 z 5