Cesty zármutku

Příběhy života, smrti a přežívání. Smrt se týká všech. I tak nás pokaždé zaskočí. Umírání je jedno z témat, které západní společnost úspěšně vytěsnila. Kultura zapudila myšlenku smrtelnosti, jako bychom měli žít věčně. Když pak někdo zemře, jsme překvapení. Co se to stalo? A co máme dělat? Britská psychoterapeutka Julia Samuelová už pětadvacet let pracuje s truchlícími. Pomáhá jim pochopit podstatu toho, co se stalo. Pomáhá jim smířit se s emocí, jejíž plnou sílu možná pociťují poprvé v životě, a tou je smutek. Samuelová pozůstalé, a teď i své čtenáře, učí, jak se zármutkem a vlastním strachem pracovat. Skrze příběhy konkrétních lidí ukazuje, že smutek je nevyhnutelnou součástí života a že nemusí jen bolet, ale může také pomáhat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368075/cesty-zarmutku-1G9-368075.jpg 3.96
Literatura světová
Vydáno:, Host

Kniha Cesty zármutku

Marcela52

Úmrtí někoho blízkého je vždy velkým traumatem. Autorce se podařilo prostřednictvím příběhů svých klientů, kterým jako psychoterapeutka pomáhala překonat smutek, popsat příběhy ztrát, které utrpěli. Velmi přijatelnou formou, s velkou citlivostí a mimořádným porozuměním tak uvádí čtenáře do této problematiky, které se všichni spíše vyhýbáme. Moc doporučuji nejen těm, kteří ztratili blízkého člověka, ale všem, kteří se nebojí toto téma otevřít a připustit si i téma vlastního konce, který je pro každého nevyhnutelný.

Radka_p

Skvelá kniha plná kazuistík orientovaných na prácu so smútkom, stratou, smrťou: Autorka je psychoterapeutka, ktorá knihu rozdelila do niekoľkých oblastí - popisuje prácu pri strate dieťaťa, manžela, súrodenca, či konfrontáciu s vlastným umieraním. Kazuistiky nepopisuje nejako technicky, skôr jej práca s klientom je ako jeden plynúci príbeh. No každá oblasť je ukončená jej úvahami, či odporučeniami, ktoré sú písané na odbornejšie. Preto si myslím, že kniha je vhodná tak pre laikov ako pre odborníkov. Téma ktorej a venuje autorka je ťažká, v závere knihy sa autorka venuje aj historickému vývinu prežívania smrti, rituálom ktoré sprevádzali smrť blízkeho ale aj to, ako sa stalo, že smrť sa stala tabuizovanou témou.

Autor knihy

Julia Samuel