Adam stvořitel

Koupit

Komedie o sedmi obrazech.

Hrdina hry Adam, zneuznaný filozof a vynálezce, zničí výstřelem z kanónu negace svět a Bůh ho za to potrestá tím, že mu přikáže stvořit nové lidstvo. Autor tímto dílem ukazuje nesmyslnost krajního revolucionářství, které neguje hodnoty, aniž by bylo schopné vytvářet hodnoty nové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/689/adam-stvoritel-689.jpg 4.277
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno:, Aventinum

Kniha Adam stvořitel

ZNellyZ

Nebylo to špatné, ale občas zdlouhavé a myslím, že Čapek napsal mnohem lepší díla než tohle.

Anne Leyyd
30.12.2017

Tuto knihu jsem si pustila jako audio z rádiové hry s Viktorem Preissem, Ivanem Trojanem a dalšími skvělými vypravěči alias postavami. Celé dílo mi přišlo velmi dobře napsané, zajímavé, vtipně podané, ale rovněž s náměty k zamyšlení, které se proplétaly celým příběhem. A jelikož jsem nevěděla, jak vše dopadne, byl pro mě závěr opravdu nečekaný.

Rozhodně doporučuji, ať už jako knihu, ale spíše možná jako tuto skvěle namluvenou hru. A rovněž už se těším na další Čapkova díla.

Liana
30.11.2015

Velke a hlboke myslienky. Pekne zachytena podstata. Ako ludia zabudaju a pachtia sa po moci...

Skip
07.08.2015

Komedie s jasným poselstvím o tom, jak podivný tvor je člověk se svojí touhou vládnout a ovládat, aniž by si dokázal vážit světa takového, jaký je nebo by mohl být bez věčných střetů všelijakých ideologií.

rozhlasové zpracování

Autoři knihy