Sasha001 Sasha001 komentáře u knih

Rukověť trestního práva hmotného a procesního Rukověť trestního práva hmotného a procesního Jan Chmelík

Bible mých bakalářských státnic z trestního práva a také jediná učebnice, kterou jsem bez problému přečetla celou. Srozumitelná a přehledná. Doporučuji pro všechny, kteří se o oblast trestního práva zajímají.

26.09.2019

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Po knize jsem sáhla jen kvůli tomu, že jsem viděla seriál. No... Je pravda, že postavy jsou nevykreslené a někomu, kdo neviděl seriál to může vadit. Na druhou stranu já v postavách viděla seriálové herce a celé seriálové prostředí, a proto mi to ani nevadilo. Každopádně pokud někoho kniha zklame či tolik nezaujme, doporučuji si pustit seriál, kde je dějová linie prakticky totožná.

26.09.2019 5 z 5

Sociologie trochu jinak Sociologie trochu jinak Lukáš Urban

Velmi dobře napsaná kniha. Autor umí zaujmout, kniha není psaná nudně a je srozumitelná pro širokou veřejnost. Kromě knihy nesmím zapomenout zmínit, že stejně poutavě dokáže hovořit i na svých přednáškách.

06.09.2019 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Druhá knížka, kterou jsem od autorky četla. Ze začátku mi moc nesedla a musela jsem ji na chvíli odložit, protože mě děj nějak extra nezaujal. Po pár dnech jsem jí znovu dala šanci a ve druhé třetině mě kniha naprosto vtáhla do děje. Dočetla jsem ji jedním dechem. Jsem moc ráda, že jsem nedala na první dojem ze začátku, protože konec byl strhující.

01.09.2019 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Za mě ano. Jodi Picoult v této knize zpracovala mistrně téma Aspergerova syndromu, navíc se kniha četla velmi dobře, nikde jsem nezaznamenala zbytečně vleklé pasáže. Jen kdybych už od třetiny knihy nevěděla, co a jak se v ten osudný den stalo...

28.08.2019 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha se do půlky četla sama, konec jsem už ale četla víceméně z donucení. Pro mě tomu chybělo to NĚCO, co mají podobně laděné knihy. Jako letní oddechovka to je ale asi celkem dobré.

26.08.2019 3 z 5

Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Ostravak Ostravski

Další knížka do výzvy splněná a navíc jsem se u ní jako obvykle dobře pobavila. :)

08.06.2019 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Druhý díl byl velmi zdařilý a jako detektivka bezesporu patří k těm lepším. Jen zorientovat se v postavách mi nějakou dobu trvalo.

07.06.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 2 ... eště mě nědostali Denik Ostravaka 2 ... eště mě nědostali Ostravak Ostravski

Chachaři prostě baví :)

04.06.2019 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Jako u většiny původně čtené jen kvůli čtenářské výzvě, nicméně musím uznat, že zábava to byla. :)

04.06.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha není úplně špatná, ale některé pasáže jsou utahané a o ničem. Od Třeštíkové jsem čekala víc...

02.06.2019 3 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Tuhle knihu jsem si vybrala podle tipů jedné slečny na Instagramu. A rozhodně nelituji. Autorka si s námi hraje jako kočka s myší a nic není takové, jak to na první pohled vypadá. A právě to napětí dělá knihu vice čtivou, za mě plný počet.

01.06.2019 5 z 5

Nelítostně Nelítostně Radek Hromuško

Silná kniha a bohužel pravdivý příběh. Narazila jsem na ni náhodou při hledání knížek ke zpracovní bakalářky o kriminalitě mládže a nelituji, že jsem ji přečetla. Je smutné, co někteří lidé dokáží udělat a zároveň tím zničit život i dalším...

18.07.2017 5 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

První dva díly byly dobré oddechové čtení, ale tenhle díl bohuže zklamal i jako oddechovka...

04.07.2017 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jedna z nejkrásnějších knih, ke které se vždy ráda vrátím. Milovala jsem jejich příběhy a i ilustrace v knize a jako malá si přála tam žít také.

07.02.2016 5 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Lepší než první díl. Velice snadno jsem se začetla.

27.06.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha jako oddechová četba dobrá, ale bestseller v tom nevidím.

27.06.2014 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Hezké oddechové čtení. Líbilo se mi spojení s Dantem.

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Tako kniha byla vtipná a poutavá oddechovka. Za mě super. :)