Sasha001 Sasha001 komentáře u knih

Mindhunter - Lovci myšlenek Mindhunter - Lovci myšlenek John Edward Douglas

Původně jsem čekala, že se knížka bude číst hodně obtížně. O to víc jsem byla mile překvapená, jak rychle to nakonec šlo - přečtená za dva dny.

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Pro mě zajímavé odlehčení mého letního čtení.
Již třetí pokračování s trhlou herečkou Lucií a její partou kamarádek. Líbí se mi, že autorka umí popsat reálné uvěřitelné ženy - člověk si u nich může říct ano, to můžeme být i my nebo naše kamarádky.

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Kniha je napsaná stručně a celkem i čtivě. Bohužel tím, že mám naposlouchané podcasty pro mě kniha úplně wow efekt neměla. Navíc mám maličko problém i s tím, co je pro mě problémem i v samotných podcastech - odzdrojování a podloženost faktů prezentovaných v knize. Spíš než literaturu faktu mi to občas připomíná Blesk.

18.08.2023 3 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Moc pěkná letní romantická oddechovka. Essie i Aidan jsou hrdinové se kterými se dá zažít spousta zábavy.

Cynická lovestory Cynická lovestory Edna Nová

Další skvělá jednohubka z pera Edny, ovšem tentokrát není tak temná a depresivní, jak je obvyklé. Nešťastně zamilovaná hlavní hrdinka Ester, která se v životě tak trochu plácá. Ale nakonec i tohle má happy end, který ovšem je trochu jiný, než by původně sama Ester čekala.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Klasika literatury ukazující život anglické společnosti před 200 lety. Svým způsobem stále aktuální téma života žen.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Silný a velmi smutný příběh sexuálního zneužívání a smutného konce jedné rodiny.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Detektivkám od Chrise Cartera jsem se nějakou dobu vyhýbala a vlastně ani nevím proč. Až konečně nastal ten čas sáhnout po nějakém krimi, které nebude od mých osvědčených autorů a... WOW! Carter umí vtáhnout do děje - od začátku do konce přečteno jedním dechem. Je to sice trochu krvavější čtení, ale neodtrhnete se.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Zezačátku musím zmínit, že tento žánr není nic moc pro mně a moc ho nečtu. Knihu jsem si vybrala částečně kvůli čtenářské výzvě a částečně kvůli tomu jak je tato série téměř všude a všemi zmiňovaná.
Nebylo to špatné, chvílemi to bylo i trochu strašidelné, ale některé pasáže mi připadaly maličko přitažené za vlasy, což ve finále snižovalo uvěřitelnost.

28.04.2023 4 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Knihy od Penelope Bloom buď milujete nebo nenávidíte. Jsou lehce předvídatelné a v podstatě pořád o tom samém, jen jména postav se mění. Vrchol literatury to není, ale jako oddechovku to mohu doporučit.

28.04.2023 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Od autorky mám většinu knih přečtenou a její styl psaní se mi velmi líbí. Ani tato kniha nezklamala. Postavy jsou propracované a uvěřitelné, příběhy mě vtáhly a přečtená byla jedním dechem. Nejvíc se mi líbila první povídka o Kristýně a Jáchymovi.

Breviář fantastické holky Breviář fantastické holky Kim Izzo

Můj prepubrtální průvodce dospělým životem. Dřív super, dnes už by to chtělo trochu aktualizovat.

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Četla jsem Babičkou proti své vůli a bavila mě. Tohle je bohužel za mě o dost slabší průměr. Pro mě trochu zklamání.

28.04.2023 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Poslední kniha roku 2022 a zároveň první dočtená v novém roce. Jde o mou třetí přečtenou knihu od Viktorie Hanišové a stejně jako ty minulé knihy, mě i tato velmi zaujala.
Jde o ponurý příběh, který vám nedovolí knihu jen tak odložit.

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Kniha, o které mám pocit, že proběhla snad celým instagramem (nebo alespoň dosti často mezi těmi, které sleduji). Opět jedna z těch kratších, které se dají přečíst za jeden večer - opravu se mi nechtěla odložit, a tak jsem ji přečetla na jeden zátah.
Téma nevěry - možné trochu smutné, ale o to víc ze života. V knize se plynule střídal pohled manželky Lucie a milenky Anny. Co musím říct, tak ani jedna z nich asi nemá to, co v životě doopravdy chtěly, o to smutnější je jejich vyprávění a vzpomínání na události posledních let a měsíců.
Uvítala jsem otevřený konec, protože tohle je jedna z mála knížek, který tento konec neškodí - ba naopak.

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Kniha byla velmi zajímavá, musela jsem si ji koupit, protože mám všeobecně témata v rámci historie české potažmo československé kriminalistiky ráda. Bohužel kniha tak úplně nesplnila má (možná přehnaná) očekávání. I to ale nemění nic na tom, že je velmi kvalitně zpracovaná, a proto 80%.

16.01.2023 4 z 5

Audience Audience Václav Havel

Absurdní, to je asi nejvýstižnější slovo, které mě při čtení napadlo. Bohužel mě tvorba Václava Havla nějak neuchvátila a další jeho knihy asi vynechám.

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Jedna z knih, kterou jsem měla vyhlédnutou do čtenářské výzvy.
Kratší kniha, přečtená za jeden večer. Smutné téma alkoholové závislosti - obzvlášť když si tím autor sám prošel, což knize dodává na autenticitě. Je zde dobře vidět, jaká je závislost zákeřná a jak málo stačí k recidivě.
_______________________________________________________________________________

Budoucnost. Nikdy se nesmí napít, nebo se to celé rozjede znovu. Do léčebny znovu nechtěl. A umřít taky ne.

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Kniha čtená v rámci čtenářské výzvy 2023.
Pro mě klasika, která se neomrzí. Kniha je to útlá, ale plná humoru. Kdo miluje film, určitě se mu v hlavě budou při čtení promítat jednotlivé hlasy herců.
Velmi povedená oddechovka - jsem ráda, že se mi nakonec dostala do ruky.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kniha je to útlá, celkem rychle ubíhá, ale s čím jsem měla problém byl styl psaní. Ten mi bohužel za celou knihu nepřirostl k srdci a musím zpětně říct, že jsem ráda, když jsem si ji před lety nevybrala k maturitě.