Sasha001 Sasha001 komentáře u knih

Design vraždy Design vraždy Petra Zhřívalová

Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Pro mě je tohle velmi dobře napsaná detektivka. Rozhodně by mě potěšil další díl s touhle detektivní dvojicí v hlavní roli.

24.07.2020 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Za mě bohužel jedna z těch "horších" knih, které autor napsal. Pro mě byl děj moc zdlouhavý a vcelku neuspokojivý. Deaver to umí i lépe.

23.07.2020 3 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Po knize jsem sáhla jen kvůli tomu, že jsem viděla seriál. No... Je pravda, že postavy jsou nevykreslené a někomu, kdo neviděl seriál to může vadit. Na druhou stranu já v postavách viděla seriálové herce a celé seriálové prostředí, a proto mi to ani nevadilo. Každopádně pokud někoho kniha zklame či tolik nezaujme, doporučuji si pustit seriál, kde je dějová linie prakticky totožná.

26.09.2019 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Druhá knížka, kterou jsem od autorky četla. Ze začátku mi moc nesedla a musela jsem ji na chvíli odložit, protože mě děj nějak extra nezaujal. Po pár dnech jsem jí znovu dala šanci a ve druhé třetině mě kniha naprosto vtáhla do děje. Dočetla jsem ji jedním dechem. Jsem moc ráda, že jsem nedala na první dojem ze začátku, protože konec byl strhující.

01.09.2019 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Za mě ano. Jodi Picoult v této knize zpracovala mistrně téma Aspergerova syndromu, navíc se kniha četla velmi dobře, nikde jsem nezaznamenala zbytečně vleklé pasáže. Jen kdybych už od třetiny knihy nevěděla, co a jak se v ten osudný den stalo...

28.08.2019 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jedna z nejkrásnějších knih, ke které se vždy ráda vrátím. Milovala jsem jejich příběhy a i ilustrace v knize a jako malá si přála tam žít také.

07.02.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha jako oddechová četba dobrá, ale bestseller v tom nevidím.

27.06.2014 3 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Pro mě zajímavé odlehčení mého letního čtení.
Již třetí pokračování s trhlou herečkou Lucií a její partou kamarádek. Líbí se mi, že autorka umí popsat reálné uvěřitelné ženy - člověk si u nich může říct ano, to můžeme být i my nebo naše kamarádky.

18.08.2023 4 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Moc pěkná letní romantická oddechovka. Essie i Aidan jsou hrdinové se kterými se dá zažít spousta zábavy.

18.08.2023 4 z 5

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Četla jsem Babičkou proti své vůli a bavila mě. Tohle je bohužel za mě o dost slabší průměr. Pro mě trochu zklamání.

28.04.2023 3 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Kniha byla velmi zajímavá, musela jsem si ji koupit, protože mám všeobecně témata v rámci historie české potažmo československé kriminalistiky ráda. Bohužel kniha tak úplně nesplnila má (možná přehnaná) očekávání. I to ale nemění nic na tom, že je velmi kvalitně zpracovaná, a proto 80%.

16.01.2023 4 z 5

Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Renata Francová (p)

Fejetony od Renaty Francové jsem četla už na idnes.cz a vždy jsem se u nich bavila. I teď po letech se dojmy nemění a já se u nich bavím i nadále. Pro mě to byla fajn oddechová četba a taková jednohubka na večer, kdy chce člověk relaxovat.

16.01.2023 5 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Příběh by to byl zajímavý, ale chvílemi je takový nemastný neslaný a chybí mu spád. Nebylo tam nic, co by mě nutilo číst dál. Spíš než jako thriller bych to viděla jako oddechovou četbu na nedělní odpoledne.

24.07.2020 4 z 5

Ze života single ženy Ze života single ženy Henriikka Rönkkönen

Kniha má pár vtipných pasáží, ale celkový dojem je pro mě spíš slabší průměr. Je to kniha, kterou přečtete, nic vám nedá a po pár týdnech si ani nevzpomenete, o čem že vlastně byla.
Co mi vadilo byly místy hodně obroublé konverzace nebo spíš naprosto nevhodná témata pro začátek vztahu/první rande/posexové téma - já být chlap, tak ji taky nedávám, po tom co z ní padalo...

16.04.2020 2 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Sáhla jsem po knize jako po oddechové, protože mám ráda filmové zpracování. Jako oddechová četba je to super, kapitoly jsou krátké a člověk to přečte za jeden večer. Nicméně pro mě to je jedna z mála knih, u kterých musím konstatovat, že film je lepší.

28.03.2020 3 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Velmi otevřené líčení autorčina života. Každý svého štěstí strůjcem.

22.03.2020 5 z 5

Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Dobrý záměr, čtyři osudy, excentrický Karim. Zajímavá a čtivě napsaná kniha, která donutí člověka přemýšlet.

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Knížku jsem si koupila v předprodeji, a tak jsme ji měla přečtenou už pár dní před oficiálním vydáním. Kniha měla spád, logicky navazovala - za mě super náhled do toho jak vlastně funguje život společnice.
Abych to shrnula - přečteno jedním dechem a 5 hvězdiček.

22.03.2020 5 z 5

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Opět jednoduchá a čtivá kniha tentokrát o tom, jak to bohužel dopadá, když se žena stane závislou na manipulátorovi a psychopatovi, kterému by splnila a odpustila vše... Autorka jistě čerpala ze svého soužití s Borisem Ingrem, které se jí později stalo osudným.

14.03.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Vcelku nenáročná knížka. Děj se dal očekávat, takže to nebylo nic překvapivého, jen další romantika podle vzoru "udělejme tam dva dějové zvraty mezi hlavními hrdiny a romantický závěr"... Ale jako taková ta oddechová literatura, když člověk chce vypnout a nepřemýšlet je ta knížka fajn.

14.03.2020 4 z 5