sarka9190 sarka9190 komentáře u knih

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Nářez mi připomněl moje začátky s Kulhánkem. Konkrétně sérii Divocí a zlí. Je to zábavné, nenáročné a hlavně pořád dostupné:-)

09.11.2018 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Spad jsem dostala od přítele k Vánocům. Upřímně, mám od autora raději upírskou ságu, Spad je ovšem příjemná nenáročná oddychovka na víkend.

Skála Skála Peter May

Dávám tři, jelikož jsem hlavního hrdinu měla chuť leckdy uškrtit. Napsané chytlavě, kniha má spád a svoji logiku.Na pomezí dramatu a detektivky. Po přečtení putovala k mamce do knihovny (poslední dobou sbírá detektivky), a nakonec jsme dokompletovaly celou sérii. Já přešla poté ke knihám od autora Haruki Murakamiho a u magického realismu už jsem nějaký čas zůstala.

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Muži ve zbrani, Stráže!Stráže!, Sekáč!, Noční hlídka - moje nejvíce čtené díly. Nejvíce mne bavilo duo Navážka/Potroublo.

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knížku jsem si půjčila od kamarádky. Čistě pro pobavení a musím uznat, že svůj účel splnila. Je napsaná dobře, ale stačí jednou přečíst a vrátit. Pro sebe bych si ji nekupovala.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Musím přiznat, že ještě před pár lety bych dala průměr. K některým knížkám musíte dozrát. I k těm pro děti. Rozkošná melancholická poetická. Teď jsem začala sbírat i ten kreslený seriál, byť s předlohou nemá moc společného, pořád je to hezky zpracované a z námětu se dá těžit.

09.11.2018 4 z 5

Zabijáci na Ervě Zabijáci na Ervě Jean-Pierre Garen (p)

Ten, kdo Pratchettovi vyčítá, že svůj Podivný regiment zaměřil na jedno pohlaví, by se měl přečíst tuto knížku:-)

09.11.2018 3 z 5

Safari smrti Safari smrti Jean-Pierre Garen (p)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů.

Svatá válka Svatá válka Juraj Červenák

Sérii jsme za těžkého úsilé zkompletovali. Jsou to naše milované jednohubky. Na původního autora to nemá, ale ve srovnání s jinými je to slušný průměr.

09.11.2018 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pro mne spíše doplněk k sérii.

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Knížku jsem si koupila jako studentka a je pravda, že pár receptíků jsem si podle toho uplácala. Nejsem žádný špičkový mistr, to spíš můj přítel, ale pár nápadů tam je a nejsou špatné. Vždyť v dnešní době si recepty stahujeme z internetu, rozhodně necpu knížku mezi kuchařskou a literátní elitu - to bych si nedovolila, ale úplně špatná není.

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Čaroprávnost se mi líbí, ale začala jsem novějšími díly pana Pratchetta a v porovnání s nimi je trochu slabší. Každopádně ji mám povinně ve své knihovně:-)

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Počáteční díly noční hlídky nemají chybu. Naprostý vrchol série je Noční hlídka, ale první díl je první díl.

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Elfíci trochu jinak:-) Po Prokletých domovech krapet svižnější díl.

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Za mě plný počet, zatím jsem ohodnotila 3 Pratchettovy knížky a vždycky za 5, začínám od svých nejoblíbenějších:-) Tohle je pro mne s Grinchem, Krakonošem a lyžníky prostě vánoční klasika. Mému příteli Pratchett svým stylem nesedl, ale film má moc rád.

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Za mne super. Když pročítám jiné komentáře, sama za sebe mohu říci, že mi námět vůbec nevadí. Cožpak pan Pratchett nezpracoval již prakticky všechno, od otázky víry, vzniku novinařiny, semaforů, lokomotivy, rock a rollu, ... každý si v tomto kachním rybníčku vybere. Takže vyčítat autorovi, že zpracoval to a ono téma.. Díl jsem si zařadila po bok mé zbožňované Noční hlídky. Krapet vážnější atmosféra, ale přesto pro mne královská zábava.

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Hodnotí se mi těžko. Mluví ze mne i soukromé pocity, jelikož minulý rok, před tím, než jsem Pastýřskou korunu začala číst, zemřela moje babička. Víceméně, kdybych tenkráte věděla, co bude v knížce, asi bych její četbu odložila. Ale stalo se. Kniha je to skvělá, přináší hořkost, lítost a smíření. Toho posledního se mi dostalo až o nějaký čas později. Člověk si říká, kdyby měl autor na tomto světě více času, kam by Zeměplochu posunul. Knížka je nedokončená, ale nabízí tolik nevyřčených možností, jak by se to mohlo odvíjet dále... Takže za mně je tato Pastýřská koruna synonymem pro rozloučení a přesto, že sérii s Toničkou zbožňuji, bude chvíli trvat, než se k ní vrátím. Myslím, že se na chvilku budu soustředit na Noční hlídku.:-)

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Pro mne jeden z nejlepších dílů Zeměplochy. U Pratchetta jsem vždy žasla, jak dokáže kombinovat vážné prvky s těmi odlehčenými. Knížka nemá žádné slabé místo. Ale upřímně, v Pratchettových knihách žádné slabé místo nehledám, užívám si četbu.

09.11.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tento díl jsem četla nejčastěji.

08.11.2018

Prvním pěti dílům prostě dávám za 5.:-)pak už to začíná být krapet vycpele.

08.11.2018 5 z 5