Zabijáci na Ervě

Zabijáci na Ervě https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12210/bmid_zabijaci-na-erve-5OD-12210.jpg 4 34 6

Dva turisté zmizí na planetě Venusii a na žádost náčelníka Vesmírné policie admirála Neumanna jsou pátráním po nich pověřeni Mark Stone s věrným androidem Rayem. Mark Venusii zná už z dřívějška, kdy na tuto planetu, proslulou příjemným podnebím a neméně příjemnými možnostmi rozptýlení, podnikl několik výprav. Tentokrát se však jeho mise změní v hrůzostrašný sen v okamžiku, kdy se s Rayem poprvé střetnou s vražednými rostlinami...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Les pieuvres végétales , 1998

Terva
15.01.2024 5 z 5

„Mezi prvním a druhým číslem
mi řekla jen to, že je do mě celá pryč,
mezi druhým a třetím mi nabídla sňatek
a prý abych ji vzal s sebou na Zem.
A po třetím čísle usnula.“

(POZOR!!! CELÝ KOMENTÁŘ JE SPOILER)
Zabijáci na Erwě jsou zajímavým příběhem. Je to poprvé, kdy Mark Stone nevystupuje jako středověký rytíř, který odešel ze své velmi vzdálené vlasti, protože jeho bratr chtěl být králem. Tato výmluva figuruje ve velkém množství jeho dobrodružství. Zde sice odletí vyšetřovat zmizení dvou pozemšťanů na planetě Venusie, ale Venusie je planeta, kde se soustředí hazard a sex, tak že se za nikoho vydávat nemusí.

Malá ochutnávka:
„Co jsou zač? Vypadají jako muži . . .“ řekla nevěřícně a napůl zděšeně.
„Přesně tak,“ přikývla Lora a zčervenala. „Přicházejí z jiného světa. Naďa je jmenovala pozorovateli a poradci.“
Zvědavost zvedla dívky z lůžek. Obstoupily pozemšťany a osahávaly je, aby se přesvědčily, že jsou opravdoví.
„Na seznámení budeme mít bohatě času,“ usmál se Mark a vyprostil se. „Teď se spíš podíváme na výzbroj, ne?“

Problém však nastane, když jsou Mark i jeho věrný robot Ray uneseni mimozemšťany. Navíc ještě na planetu, kde nejsou muži. Už je vám snad jasný, jak si to tam užíval. A nejenom on, ale i Ray, a to hned několikrát. Ovšem, zajímavé prostředí, krásné ženy, mimozemská hloupost a silný rostlinný protivník, dělají z tohoto příběhu skoro až unikát. Rozhodně jsem si to užíval. A co je nejzajímavější, z tohoto příběhu jsem vybral zatím nejvíc citátů, které jsem v příbězích Marka Stonea kdy četl. Jean-Pierre Garen už je má na svém profilu.

Citát: Kácet stromy jen pro potěšení by byl strašlivý zločin.

cziss
21.10.2020 5 z 5

sarka9190
09.11.2018 3 z 5

Ten, kdo Pratchettovi vyčítá, že svůj Podivný regiment zaměřil na jedno pohlaví, by se měl přečíst tuto knížku:-)

jukka3
18.12.2012 5 z 5

tady ten dil je super :-)

Lusa
15.04.2011 5 z 5

SPOILER

Tak já se velice pobavila, hlavně jak nakonci jak si Ray stěžoval, že za celou noc se u nich vystřídalo 13 holek, a ještě se stačili na chodbě pohádat kvůli pořádí XD
A Markovo "Ne, další už ne" XD

gogo