Sarka14 Sarka14 komentáře u knih

Útěk z Falaise Útěk z Falaise John Flanagan

Nemá cenu si tu stěžovat na rozdělení příběhu. To je prostě smutný fakt. Knížka se čte dobře. Jen ten příběh byl takový slabý. Nic tak zvláštního se tam nestalo. Naštěstí je to čtení na jeden den, tak to člověk zkousne. Takže je vlastně dobře, že je to tak krátký. Protože jinak by se čtenář začal velmi rychle nudit. Uvidíme, co bude dál. Teď bych si dala pro změnu spíš nějaké nové bratrstvo

04.01.2022 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Hrozně ráda bych hodnotila lépe. Když jsem zjistila, že takhle knížka vyšla, doslova jsem se na ní vrhla (tedy na její elektronickou podobu). Co musím pochválit, že se dobře drží původní knížky, děj jde tak jak má, konverzace také. Edwardovi myšlenky jsou ale někdy opravdu až přes příliš. A co rozhodně nemůžu odpustit, je to obrovské množství chyb. Nechápu, jak někdo něco takového mohl vypustit do světa. Takového člověka by měli vzít za.... a vyhodit.
Jako celek za mě celkem dobré, přečetla jsem si jí ráda a s chutí. V podstatě se těším, jestli bude mít pokračování. Druhý díl by mohl být z Edwardova pohledu celkem zajímavý. Jen snad, aby to překládal, nebo spíše vydával někdo, kdo si to to po sobě přečte.

13.03.2021 3 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Jedinou slabinou téhle knížky je to, že za pár hodin není co číst. Jinak skvělé počtení. Návrat k Eragonovi byl úžasný.

03.03.2020 5 z 5

Mladý Kedrigern: Zrození mistra Mladý Kedrigern: Zrození mistra John Morressy

Že série mladého Kedrigerna mi přijde nejslabší, ale přesto pořád skvělý. Mám ráda fantasy a tohle je zároveň krásná pohádka. Četla jsem jako holka a teď po letech se k němu zase ráda vracím.

05.05.2019 4 z 5

Kaldera Kaldera John Flanagan

Skvělá knížka jako vždy. Čte se sama. Už teď se těším na další.

25.08.2018 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Nádherná knížka. Dlouho jsem se odhodlávala ke čtení téhle série. Bylo mi jasné, že když přečtu první díl, nedám pokoj dokud nepřečtu ten poslední. Moc se na další knížky těším. Pokud budou alespoň z většiny tak dobré jako ta první, rozhodně si své vysoké hodnocení zaslouží.

31.05.2017 5 z 5

Jezdci elementů Jezdci elementů Libor Pleva

Vůbec jsem netušila do čeho jdu. Fantasy s draky mám ráda a knížka mě moc mile překvapila. Rozhodně si ráda přečtu další. Některé věty mi přijdou trošku kostrbaté, ale není to nijak často a jako celek se knížka čte velmi dobře. Děj má smysl, má spád a není zbytečně natahaný. Určitě bych doporučila.

30.11.2016 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Skutečně se nejedná o žádnou novinku, ale spíš o stejnou knihu z jiného pohledu. Mě osobně se z pohledu Christiana četla lépe, bylo to vtipnější a bavila mě. Ze strany autorky bych ocenila trochu větší literární originalitu. Způsob jejího psaní je poměrně jednoduchý a často velmi jednotvárný. Ale jako celek to jde.

21.03.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Pro mě velké zklamání. V půlce jsem si říkala, že si s něčím takovým snad musí dělat srandu. Druhá půlka o kousek lepší, ale stejně pořád dost slabé. Nevím, jestli se mi bude chtít do nových knih tohoto autora, který kdysi tak dobře začal.

15.03.2016 2 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Na začátku jsem si nebyla úplně jistá, ale velmi brzy mě knížka doopravdy chytla. Chvíli jsem měla pocit, že jsem ve filmu "Ptáci v trní". Co mě ovšem zklamalo byl konec. Na můj vkus už to bylo trochu moc. Ale jako celek se mi knížka opravdu moc líbila a rozhodně bych jí doporučila.

05.04.2015 4 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Tenhle díl mi přišel z celé série asi nejlepší. I když děj je taky pořád jenom o tom jednom. Ale jako oddechovka dobrý. Chápu, že na tohle téma se asi píše dost těžce.

17.04.2014 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Příběh je u konce. Eragon a Safira dokončili svá dobrodružství a mě budou chybět :-) Celá série byla opravdu výborná. Narozdíl od jiných, já si opravdu myslím, že autor se s každou knížkou spíše zlepšuje. Je z nich cítit vyzrálost spisovatele. A nepřestává mě udivovat, že autor je stejně starý jako já a dokázal vytvořit něco tak úžasného. V podstatě celý svět. Smekám. Mám ráda fantasy knížky a už hodně dlouho jsem nečetla tak skvělou sérii. Doslova mě uhranula a přečetla jsem všechny díly takříkajíc jedním dechem. Doporučila bych ji každému, kdo má tenhle žánr rád. Poslední díl jasně směřoval k nevyhnutelnému konci. A i mě, stejně jako jiným (možná většinou ženám) bylo u konce docela smutno. V minulých dílech byl pro mě hlavním hrdinou spíše Roran, ale v posledním díle už má Eragon převahu. Abychom to shrnuli. Děkuji Christophere za něco tak úžasného, jako je svět Eragona a Safiry.

05.04.2014 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Knížka jako celek byla vynikající. Ze začátku jsem z ní byla trochu zmatená, nevěděla jsem co si o příběhu myslet. Tak nějak jsem čekala něco jiného. Ale velice brzy mě děj strhl a já se nemohla odtrhnout. V první polovině mi přišel děj trochu chudší, ale závěr to přeci jen trochu vyrovnal :-) Moc se těším na pokračování. Snad na něj nebudeme čekat příliš dlouho... :-)

11.01.2014 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knížka je naprosto úžasná. Postavy jsou výborně propracované a děj má spád. Krásně se to čte. Jednoznačně doporučuji. Prozatím jsem těch severských detektivů nečetla moc, jako první bylo Millenium a to je asi ještě o kousek lepší. Ale rozhodně je tohle výborný autor od kterého si ráda přečtu i něco dalšího.

30.09.2013 5 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Po přečtení Fifty Shades a po doporučení jiných lidí jsem si přečetla i tuhle knížku, která měla být asi realističtější co se BDSM týče. No nevím. Od prvních stránek mi to příliš realistické nepřišlo. Uznávám, že narozdíl od "odstínů" je tady pochopitelně vysvětlena podstata této tématiky. Ale jinak tady není nic jiného než sex. Sice živě popsaný, ale ke konci knížky jsem měla pocit, že čtu přád to samé. Žádná zvláštní zápletka, postavy mi nepřišly nějak zvlášť propracované. Prostě je to jenom o tom jednom a celá knížka se dala předvídat od začátku až do konce. Přečetla jsem to za dva dny a četlo se to docela dobře. Ale jako celek nic moc.

10.07.2013 2 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Je úžasné, jakým stylem dokáže autor popsat tak smutné téma. Knížka se čte doslova jedním dechem. Je pro mě naprosto ojedinělá. Nemusí se líbit každému. Ale i když se mi u ní místy chtělo až brečet, jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Určitě bych doporučila každému, komu nevadí toto téma číst.

28.03.2013 5 z 5