SakuraLuci SakuraLuci komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kde mohu udělit 100 hvězd? Tak tato knížka se posouvá na první místo mezi všemi knihami které jsem kdy četla. Předčila naprosto veškerá očekávání, je to nádherný příběh. Vše do sebe perfektně zapadá, příběh je prolnutý tolika postavami a příběhy a už od počátku jsem se v něm perfektně orientovala. Jakmile se začtete do první stránky, knížka je jako magnet a nemůžete se od čtení odtrhnout. Je to přesně ta kniha, o které budu ještě dlouho přemýšlet a která se mi vryje hluboko do paměti. Děkuji za hluboký zážitek

12.01.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Opravdu výjimečná kniha, která ve mě zanechala velké emoce a měla jsem pocit, že jsem s holkou z bažiny přímo na pláži. Příběh sám o sobě není nijak rozsáhlý, ale má jedinečnou atmosféru, překrásné popisy čisté přírody, hlavní hrdinka příběhu je tak barvitě popsána, že si ji snad každý musí zamilovat. Krásný zážitek, knihu doporučuji.

12.01.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Obrovsky silný příběh. Tuto knihu zařazuju jako nejlepší knihu letošního roku a mezi TOP knihy co jsem kdy četla. Alena Mornštajnová si bezpochyby zaslouží veliké uznání!!! Vřele doporučuji všechny její knihy

04.09.2017 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

To byla zase jízda. Docela jsem se bála po předchozích recenzích vzít knihu do ruky. Autorka nasadila vysokou laťku s předchozíi knihami a já si říkala, jestli může být něco ještě lepšího.. příběh ke zaujal hned mě d první strany, kniha byla svižná, průběh lehce plynul. Moc pěkné popsáno, za mne zase 100/100

19.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Asi největší překvapení letošního roku.. velice zdařilá kniha, do detailu propracovaná, četla se úplně sama a lituji toho, že už skončila. Takhle mi mráz po zádech už dlouho neběhal. Vřele doporučuji a to se mi do ní prvně vůbec nechtělo

09.07.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

To nemá chybu .. další kniha od paní Lednické do které se úplně ponořím a prožívám příběh v hlavní roli.

18.05.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha mě úplně fascinovala, pohltila, nemohla jsem se odtrhnout. Ještě nikdy jsem u knihy tolik nebrečela, neprožívala osudy tak jako u této knihy. Děkuji za fantastický zážitek, líbilo se mi i filmové zpracování, ale spoustu detailů bylo vynecháno... Tudíž jsem ráda, že jsem nejdříve četla knihu. Doporučuji

25.11.2016 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Během tří hodin přečteno, velice silný příběh.. Teď už snad jen doufám, že pro svého syna budu dobrou matkou..

04.02.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Já nemám slov... Jedna z nejlepších knih letošního roku co jsem četla. Silný, strhující příběh... Viděla jsem prvně film, knihu jsem ze začátku chtěla i odložit, ale nakonec jsem vydržela a opravdu to stálo zato. Nádherný, procítěný příběh

30.09.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Zase nemám slov. Nádherný příběh z nelehké doby. Znovu, jako pokaždé, nerada knihu po dvou dnech dočîtám a nejraději bych pokračovala ve čtení .. Jenže příběh končí a já už se zase nemohu dočkat, až paní Mornštajnová napíše další knihu. Vřele doporučuji

08.06.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Šokující příběh, který stojí za to si přečíst. Pro nás knihomoly důkaz, že knihy dokáží přes hory přenášet. Doporučuji

25.06.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velice citlivý, procítěný příběh. Právě jsem knihu dočetla, nemohla jsem od ní odtrhnout pohled a při psaní tohoto komentáře mi kanou slzy a nedají se zastavit. Nevím, jak dlouho mi bude trvat, než příběh vstřebám. Vypravěčka je jedna z top 3 knih které jsem letos četla, možná úplně nejlepší.

14.12.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Wooow...
Je opravdu hodně složité navázat na skvělou knihu, na bestseller... Jojo je ale opravdu velkolepá spisovatelka a chopila se toho se ctí... Zase jsem měla mrazení, u knížky jsem se několikrát zasmála nahlas a ukápla mi i slza... Za mě moc povedené pokračování a kdyby vyšel další díl, tak bych byla mezi prvními, co by titul kupovali...

02.01.2017 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Tak z tohoto příběhu mrazí... Jan Vavřík se se svou knihou vyrovnává zahraničním autorům, perfektní dílo... Toto by měla být povinná četba

14.03.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Napínavé, čtivé... Knížka se mi moc líbila, hned jsem se nechala vtáhnout do děje a nemohla jsem oči odtrhnout. Naprosto zajímavé a pro nás nečekané rozuzlení.. Za mě plný počet a palec nahoru

11.04.2017 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Perfektní, jako vždy... Jakuba Katalpa umí a vždy s napětím očekávám další román

26.12.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Děsivý příběh z pracovních táborů protkaný útržky ze života "před odsunem". Velice povedená kniha která Vás vtáhne přímo do děje, je nutná zásoba kapesníčků.

18.02.2019 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Na dovolenou super kniha, rychle a jednoduše se čte, celkem napínavý příběh

11.07.2021 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Islandský krutý příběh z pera neznámé autorky. Moc pěkné napsáno, perfektní rukopis, kniha se četla sama. Nejsem příznivcem historických románu, ale jsem rada, ze jsem si příběh přečetla. Každý máme tak trochu Agnes v sobě

02.06.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jeden z nejsilnějších příběhů z doby holokaustu..

16.05.2019 5 z 5