Safienka Safienka komentáře u knih

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Zhltnuto v knihkupectví :)

30.12.2018 4 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Není tak napínavá jako Pavouček Čenda, ale i tak byla moc hezká. Řekla bych, že určena spíše pro starší děti (víc jak 5 let), kteří rádi fantazírují.

12.11.2018 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Opět čtivé, opět napínavé a zase něco nového. Jen škoda toliko happyendů. Už jsem toho asi přesycena, ale každopádně těším se na další díla, to zase jo! :)

24.10.2018 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Jo, bylo to moc hezké, romantické, dokonce i s nějakými problémy. Jen ten konec mi přišel takový moc růžový. Ale jinak pohodová kniha, u které si odpočinete.

30.09.2018 4 z 5

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Krásná kniha o knížkách a příbězích a vlastně i o strachu z neznáma! Velká nadšenost! :)

15.09.2018

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Knihy od Jodi miluji, ale toto byl oříšek. Přečetla, ale na mě to bylo moc až překombinované. Autorka se zmiňuje, že to psala s dcerou, takže to tak asi i odpovídá.

18.06.2018 3 z 5

Skvělý počin. To mi něco zase pěkně sedlo. Člověk hodně obdivuje, že se někdo dokáže oddat samotě a i když to nebylo jenom o tom, tak pro mě velká inspirace. Díky za to

22.05.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Chtěla jsem něco, od čeho se mi nebude chtít zvedat a dostala to. Už je to dyl, co jsem četla Falešný polibek, takže začátek byl pro mě trochu zmatený, ale celkem rychle se to napravilo a já si užila pěknou pletichářskou jízdu. Těším se na další díl.

15.04.2018 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Líbilo se mi možná i víc jak první díl. Některé momenty byly fakt vtipné a i když Ema nepatří mezi mé oblíbené postavy, tak jsem zvědavá na další díl.

25.03.2018 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

No to byla Itálie teda. Obrovské lidské vzplanutí a láska, která je provázena šílenými emočními situacemi, z kterých bych se zcvokla. Kromě špatné korektury se to četlo pěkně.

07.03.2018 3 z 5

Kniha na jeden proválený sobotní den. Sama sebe občas překvapuji, že něco takového přečtu za den, ale nějak jsem si nemohla pomoci. Začátek byl takový táhlý, kde se nic nedělo, ale jakmile došlo na kulečník, tak to dostalo úplně jiný spád, který mě donutil neodkládat :-) Užila jsem si to a těším se na druhý díl.
A velký obdiv za takového pamatováka replik ze Shakespeara :-)

03.03.2018 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Líbí se mi, že Liane do svých příběhů zamotá nějaký psychologický podtext, který je takový neotřelý a pro mě vždy zajímavý. I tentokrát to bylo stejné, vztah Clementine a Eriky byl hodně zajímavý. Každopádně ostatní se na můj vkus trochu vleklo a bylo to moc natažené.. Jinak ale příjemné počtení.. Určitě si letošní léto na toho svého tříleťáka budu dávat víc pozor!

28.01.2018 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Pořádně se to rozjelo až tak po 200. straně, ale jinak opět skvělé počtení!

10.01.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Po všech těch nadšených ohlasech jsem čekala trochu víc... Ale i tak pěkné čtivo :) Ema mi svou povahou připomínala seriálového Lucifera a svým štěstím na šílený život Libby Lomaxovou. Denikové zápisky jedné zazobané dámičky, která se snaží datlovat na psacím stroji a kterou už mají rodiče plné zuby, tak ji donutí se postavit na vlastní nohy. A ona to pojme po svém. Druhý díl si určitě přečtu, i když jsem měla chuť každou kapitolu hlavní hrdinku řádně proplesknout :)

19.11.2017 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Bylo to čtivé, uslzené a vlastně se to dalo čekat. Přirovnala bych k Nezapomenutelné cestě od Sparkse tím plněním přání, pak PS: I love you od Ahern těmi dopisy po smrti manžela a Hvězdy nám nepřály od Greena tou rakovinou u mladých. Mělo to spoustu hezkých myšlenek, dvě spřízněné duše a lásku s velkým L. Mám výhrady, ale to tu nechci spoilerovat :)

26.09.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Skvělý díl! Užila jsem si ho zatím nejvíc, nejvíc mě bavil (obzvlášť proměna Aelin)! A Jeřáb!...
Je znát zlepšení stylu autorky :) A díky za tolik stran :D

23.07.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jako asi spousta dalších, i já miluji Malého prince a toto vydání, které ilustrovala Markéta Vydrová ještě víc! Je úžasné, čtení si s ním užívám snad ještě víc..je to vůbec možné? :)

17.07.2017

Eragon Eragon Christopher Paolini

Konečně jsem se ke knize dostala a užila si ji. Svět draků miluji a i když je místy znát, že to psal mladý člověk/dítě, tak mě to pohltilo a těším na další díl :)

05.07.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Bylo to takové trošku zbytečné pokračování, ale tak proč ne. Čtení jsem si užila, zase něco dozvěděla z druhé strany Selekce a samozřejmě jsem zvědavá na další díl :)

26.02.2017 4 z 5

12 kroků k syrové stravě 12 kroků k syrové stravě Victoria Boutenko

Kniha mi byla doporučena o určitě mě nakopla k lepšímu stravování a dodala spoustu nových informací a inspirace! Líbilo se mi, že autorka uvádí své omyly i kroky, které ji dovedli k životnímu štěstí!

04.10.2016 5 z 5