O čertovi

Knížka brněnského výtvarníka Pavla Čecha o čertovi a jeho dobrodružstvích.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274745/o-certovi-nOE-274745.jpg 4.8157
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Petrkov

HankaHail

Velmi mě zaujal malý formát do dlaně, který je nápaditý a také brněnský autor. Knížka byla krátká, ale zato nádherná. Úchvatné ilustrace a originální příběh. Určitě brzy sáhnu po dalším titulu "do dlaně" :-)

Martooni

Nádherná pohádka pro děti i dospělé! Na závěr malé poselství, překrásné ilustrace! Naše jedna z nejoblíbenějších, rádi se k ní s dětmi vracíme!

Elsinor024

Před pár lety jsem tuhle knížečku vypůjčila z knihovny pro dceru a od od té doby jsem propadla obrázkům Pavla Čecha. I tenhle příběh je kouzelný, liší se od klasických pohádek.

Fallen

Tato kniha dává českým pohádkám, a potažmo i českým čertům, nový rozměr. Krásný příběh a ještě krásnější ilustrace. Naprostý poklad naší knihovničky!

popeluška
31.12.2017

Moc krásná a milá knížečka :-) tvorbu Pavla Čecha mám moc ráda a už se chystám na další knížku:-)

M-arta
09.12.2017

Milé překvapení mezi "novějšími" autorskými knížkami. Překrásná po všech stránkách (a to úplně doslova) - pastva pro oči, spousta celostránkových ilustrací se silnou atmosférou i silný příběh (už jsem jej viděla dokonce i jako divadelní představení pro děti). Vypráví vpodstatě o tom, že nikdo není jenom špatný - že v každém se skrývá i něco dobrého...

Dcera ji dostala v 5 letech - přímo od čerta z mikulášského doprovodu - a okamžitě z ní byl velký hit, ke kterému jsme se dlouho a rádi vraceli. Obsahuje víc textu s příjemně velkými písmeny, takže potěší nejen ty, kterým předčítají rodiče, ale i začínající samostatné čtenáře.

jasmína
04.12.2017

Kniha je tak krásná, že uvažuju u koupi. Nadšení se konalo i u mé maké dcerky, ke konci ji kniha navíc vždy uspí.

Krásné ilustrace, dojemný a zároveň krásný konec.

martinasudová
16.11.2017

Krásná knížka, četla jsem jí s dcerou /8let/ . Líbila se mně i jí. Nádherné ilustrace.

Ildi
19.06.2017

Prvé stretnutie s pánom Čechom. Nádhera, ďakujem, že som mala možnosť spoznať autora a jeho dielo. Som nadšená, krásne pohladenie na duši.

Mercatino
30.01.2017

Pohádky v Česku téměř vymřeli a pan Pavel Čech dokázal jednu krásnou vykouzlit ze svého kouzelného klobouku. Tak naplňující ilustrace jsem v pohádce již dlouho neviděl. Dokonale se hodí k příběhu, jehož jsou samotnou a nezbytnou součástí. Určitě doporučuji všem, kteří chtějí zažít něco neopakovatelně kouzelného a již teď se těším na další pohádku.

HanKasp
22.01.2017

Kniha o naschválech, přeměně a přátelství. Překrásný příběh o čertovi Florimónovi, který byl vyslán z pekla na zem zlobit kominíky. Knihu doporučuji nejen dětem, ale i dospělým. Každý si v ní něco najde. Kniha je příjemná i díky ilustracím Pavla Čecha.

V úvodníku knihy je popsán vznik knihy.
Doporučuji kapesní vydání knihy.

Lucissia
14.12.2016

Tuto knížku letos donesli mým synům čerti s Mikulášem. A musím říct, že když jsem ji včera předčítala, měla jsem u srdce takový hřejivý pocit... Nádhera. A culila jsem se a culila. Syn sice poslouchal, obrázky sledoval, ale jinak řekl jen hmmm. Myslela jsem si, že musí dorůst, že to asi moc nepochopil, ale dneska cestou do školky sám začal vzpomínat na Florimóna a jestli mu knížečku ještě jednou přečtu. Takže ho přece jen zaujala. Čerti vybrali letos opravdu dobře. :-) (a mami, co je to němý? to má jako knedlík v krku? a kašle? a může hýbat jazykem? to byla jako nemocná? a už odmala? - a nad tím jsme strávili čtvrt hodiny:-D)

tanuki
03.06.2016

Vlastně jsem si v té knize jednou odpoledne jen tak listoval a prohlížel si hezké obrázky, až jsem na jednom z nich narazil na krásnou kominici Tradamilu a prostě jsem musel zjistit, jak to mezi ní a tím čertem ve skutečnosti bylo. :o) Příběh je napsaný svěžím a vynalézavým jazykem, ilustrace jsou moc příjemné a obsahují spoustu detailů a maličkostí, které potěší každé zvídavé oko. Dokonale doplňují text a přenesou Vás nad město na střechy domů, mezi komíny a lávky, kam lidské oko zespod ulice jen stěží zabloudí, ale kde se mohou odehrávat nevšední příběhy, lásky a proměny.

Cirrina
31.05.2016

Moje první kniha od Pavla Čecha. A musím sepochlubit, přímo odněj věnovaná:-).
Zbožňuji obrázky Pavla Čecha, sleduji jeho tvorbu, knihy i obrazy. K Čertovi se vracím nejraději. Vždy mne pohladí na duši a jemně potěší. A ilustrace přesně vychází z mého snového světa. Pro mne - DOKONALÉ!

pikulum
17.02.2016

Milá kniha s krásnými ilustracemi

hlina
02.01.2016

Úžasné pohlazení po duši.

rusalka123
01.01.2016

Teda tak kouzelná knížečka se hned tak nenajde! Jako malá jsem ji měla moc ráda, ale teď, když jsem ji četla pětiletému bratranci, jsem si ji teprve zamilovala... Takže teda vůbec nevím, jestli má být zařazena mezi knihy pro nejmenší. :-)

BUBINA1971
28.12.2015

Čteme ji s malou vnučkou pořád dokola a je jí úplně posedlá. :-)

stojinek
18.12.2015

Krásně napsaná kniha s užasnými ilustracemi...moje děti ji milují.

Lidka
18.05.2015

Krásné. S vnoučkem čteme pořád dokola i vyprávíme volně podle obrázků. Tu knížku mám půjčenou z knihovny, ale musím ji vnukovi koupit. Kouzelný text i obrázky, je v ní plno poezie. A když jsem si o vás přečetla co máte rád, tak tím víc chápu, jak mohlo něco tak krásného vzniknout. Děkuju za sebe i za vnuka.
Přirovnala bych to ke kouzelné Perníkové chaloupce od Václava Renče/ ilustrace Jiří Trnka.

fereny
14.04.2015

Pohladí po duši :)

Isew
26.01.2015

Knížek, které jsou milé moc neni. A o to víc si takových knih vážím. Po přečtení ve mně zůstává velmi příjemný pocit naděje. Podobný jako u Muže, který sázel stromy. Kniha má poměrně málo textu. Některé věty jsou docela rozvité, zvlášť malý čtenář s tím může mít trochu problém. Ale to neubírá nic na síle příběhu, který nádherně dokreslují ilustrace. Čteme již čtvrtý den stále dokola. Zařazuji mezi knihy, ke kterým se budeme pravidelně vracet.

Clara del Valle
30.12.2014

Nejmilejší a nejoblíbenější ze všech Čechových knih.

ponti
16.12.2014

Krásný příběh s nádhernými ilustracemi, naše děti ji mají moc rády. A stejně tak pavouka Čendu.

Pistácie
23.11.2014

Úžasné. Pohádky pro malé, i velké, já bych řekla. Krásná a celkem i poučná pohádka:) Umím si představit, jak bych jí četla svým dětem v budoucnu. Povedené, nejen příběhem, ale i textem doplněnými ilustracemi od samotného autora, které se neskutečně povedly :)))

MajaViki
21.10.2014

prostě nádherná :) pořídím synovi všechnyod Čecha do knihovničky :)

vakuloid
10.04.2014

Milovaná...:)

bibi.r
05.11.2013

Páni, to mě dostalo... snad i slzička by mi málem ukápla.. nádherný a velmi něžný příběh, který zahřeje v tomhle našem chladném a uspěchaném světě :)

Moška
24.10.2013

Tak tuto knížku prostě miluju. Patří mezi nejkrásnější pohádky i pro dospělé...

Manifest blech
13.08.2013

Krásný ladný příběh. Dojal mne.

prvotina čerti

Pavel Čech