Saffron Saffron komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla, ale nedočetla.
Vyprávění o ubohém, sobeckém stalkerovi panu Greyovi, který si svá traumata z dětství a dospívání kompenzuje dominancí a obsedantní kontrolou všeho a všech, a o naivní Anastasii, která není ani tak nezkušená, jako spíš žena s půlkou mozku a bez kapky hrdosti, mě vyloženě odradil, takže jsem knihu odložila a už se k ní rozhodně vracet nebudu.
Mizerný děj, jednotvárné erotické scény, málo uvěřitelné postavy, a k tomu všemu podivná snaha autorky vecpat do vztahu o posedlosti dominantního muže a rádoby submisivní dívky romantické ladění,to vše mě tedy vůbec nijak neoslovilo, ani nebavilo.
Každý má rád něco jiného, přesto nedokážu pochopit, co se na této knize mohlo jiným tolik líbit.
Buď jsem divná nebo chlap :)
Hvězdami nehodnotím, jelikož neexistuje taková hvězda, kterou bych mohla a chtěla tomuto úžasnému bestselleru udělit.

05.06.2013 odpad!

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Nebudu asi vůbec originální, ale Bones je naprosto k sežrání :) A nejenom kvůli těm jeho zeleným světlometům a dalším fyzickým krásám, ale taky díky tomu, jaký je :) Lehké, oddechové čtení, které mě několikrát i dost pobavilo :)

14.01.2014 3 z 5

Brány pekel Brány pekel Frank Tallis

Bylo to dobré čtení a zajímavé. *Pozor následují spoilery*

Napřed jsem si myslela, že to bude o tématu zombie, pak do toho autor zapletl prvopočátky defibrilace a vzpomínky resuscitovaných pacientů na vlastní smrt. Poté se z toho vyvinul hororový příběh o posedlosti démonem a já si říkala, o čem že to vlastně tohle trochu podivné vyprávění je.
A víte co? Nakonec to vše bylo o síle víry v princip dobra, ať už ho představuje bůh, láska, nebo cokoliv jiného. A také o lidské síle a odhodlání pro tento vyšší princip obětovat nejen život, ale i vlastní duši, je -li to potřeba.

27.11.2013 4 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Pozor - trochu spileruji.
Tak tento díl se mi líbil méně než první. A můžou za to především dvě věci. První je Cat. Chápu, že musí být drsná, ale myslím, že by to zvládla i s trochu méně vulgárním slovníkem. Vulgarismy určitě do knih patří, mají svou funkci, ale jen ve zdravé míře. Tady mi přišlo, že je jich zbytečně moc. Druhou je Tate. Napřed Cat řekne, co k ní cítí, a jak je to silné, a pak hupne při první příležitosti do postele s tou hnusnou Anette, prý jen proto, aby zjistil, jaké je to s mrtvolou? To jako fakt?

15.01.2014 3 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Tak zvláštně půvabně a poutavě napsáno - moje první kniha od tohoto autora a moc se mi líbila :)

01.01.2014 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Sci-fi moc nečtu, ale tuhle sérii si přečtu rozhodně celou. Jantarové oči si 5 hvězd rozhodně zaslouží:)

27.11.2013 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Líbilo se, i když detektivní zápletka mi přišla zpočátku dost zmatená a hůř jsem se orientovala, ale postupně se to pěkně vytříbilo:) Bohužel ani v tomto díle jsem se nedozvěděla o původu Kate nic bližšího, jen že to bude stát za to (i když jistě podezření na krevní spřízněnost s jedním jednookým stavitelem věží) už mám. Linka vztahu Pána s šelem s Kate se vyvíjí pořád dost předvídatelně, tak jsem zvědavá, jestli autorka přece jenom nepřekvapí.

12.09.2013 3 z 5

Chuť na hřích Chuť na hřích Veronika Černucká

Je tolik důvodů, proč lidé vraždí a autorka je čtenářům předestřela hezky jeden po druhém v tomto souboru povídek. Její styl je svižný a čtivý, zápletky zajímavé a pointy překvapivé. A velmi často okořeněné špetkou černého humoru, řekla bych. Nejlepší byl asi Cínový vojáček, tam jsem takové vyústění tedy rozhodně nečekala, hodně vychytralá pointa byla u Smlouvy s ďáblem a u Experta na vraždy jsem se na konci opravdu morbidně pobavila :)

11.06.2013 4 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Oproti druhému dílu to bylo zase trochu lepší, i když zatahovat do toho všeho chudáka Vlada? Vážně?

18.01.2014 3 z 5

Království Království Amanda Stevens

5 hvězdiček rozhodně nestačí :)))

14.01.2014 5 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Hodně zajímavé téma a taky zpracování.
Příběh vypráví dospívající dívka Kaelyn formou deníkových záznamů. líbí se mi námět i jeho zpracování, přijde mi to všechno hodně realistické a hlavně smutné. Kaelyn mi připadne jako románová postava velmi uvěřitelná, se svými zmatky a pochybnostmi. Líbí se mi, jak autorka odkrývá, že morální zralost a opravdová dospělost nejsou vždy otázkou věku. Konec sice vyznívá pozitivně, mám ale trochu podezření, že vše není tak, jak se jeví... Na pokračování jsem opravdu zvědavá :)

09.01.2014 4 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

I tento díl se mi líbil :) Jsem moc ráda, že ten přístroj zničili, protože co by byl svět bez magie, že? Hugh si našel cestu ke Kate, takže jsem zvědavá, co z toho ještě bude bude...

05.01.2014 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Pěkný romantický příběh, který se opravdu snadno a dobře čte. Nebezpečná láska se mi ale líbila o trochu více, přece jenom nápad s Michaelem mi přišel originálnější, než zápletka s Joan. Přesto romantickým duším doporučuji, určitě se bude líbit :)

03.12.2013 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Zatím nejlepší díl série...

03.12.2013 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Lepší než první díl.
Se Simonem to nakonec dopadlo, jak jsem předpokládala, ovšem proběhlo to trochu jinak, což bylo fajn. Jinak vztah Clary- Jace nepřišel o nic ze své předvídatelnosti, což je škoda a potvrdila se i má domněnka ohledně Jacova původu, tedy alespoň částečně. Uvidíme, jak to bude dál, a jak moc jiní jsou Clary a Jace oproti jiným lovcům stínů.
A taky jsem docela zvědavá, jak se všemi kartami zamíchá Jocelyn, až se probere ze spánku...

27.11.2013 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Já prostě nemám slov, geniální autor, geniální příběh...Ale proč mi pořád bere všechny zajímavé postavy?! Ach jo, snad autorovo řádění přežijí alespoň někteří. Nebo je zlikviduje všechny a na železný trůn dosedne Grešle :))) No nemůžu se dočkat na další díl, už aby Vichry zimy zavály do našich krajů!

27.11.2013 5 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Biblické příběhy tak trochu jinak ale rozhodně vtipně :)

04.09.2013 3 z 5

Keltská kletba Keltská kletba Barbora Hrůzová

Knížka se mi líbila, rozhodně si od autorky přečtu další :) Postavy dobře vykreslené, všechno pěkně zamotané. Co mě trochu zamrzelo, že od stránky č.59 jsem už tušila, "kdo je vrah". Ale i tak hodnotím jako příjemné čtení :)

19.08.2013 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Nebylo špatné, ale jednička se mi líbila tak nějak víc...Ethan jako Navigátor, jeho rádoby pomatená tetička, co tajně maluje zaklínačské tajné chodby, tak trochu předvídatelný návrat Macona, i když za ten jsem opravdu ráda...Jakoby ten druhý díl ztratil nádech tajemna a pro mě zajímavého kontrastu "normálního" Gatlinu a jeho alternativní "zaklínačské" podobě. A hlavně mě neuvěřitelně štvala Lena...

25.06.2013 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Tento příběh mě naprosto pohltil:) Nadchnul mě jak svým námětem, tak zpracováním, stylem vyprávění, poetikou i rozumně dávkovanou romantikou. Prostě nemám co vytknout a těším se na další díl :)

28.05.2013 5 z 5