Chuť na hřích

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proč lidé vraždí? Někdo se chce zbavit manželky, někdo touží zdědit zámek a šlechtický titul a jiný musí pomstít křivdu starou desítky let. Masový vrah zakládá sbírku lidských uší, sadistický pedofil má nutkavou potřebu ubližovat a nájemní zabijáci dělají jen svou práci.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145319/chut-na-hrich-Bll-145319.jpg 4.135
Žánr
Detektivky, krimi, Povídky, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Chuť na hřích

Přidat komentář
myryjam
21.11.2019

slušné detektivní povídky

trudoš
26.09.2019

Takový Zdeněk Troška v literatuře, aniž bych to myslel nějak zle. Největší problém jsem měl s tím, jak nesmyslně Veronika Černucká využívá cizokrajné lokality, ačkoli tuzemské prostředí by jí sedlo mnohem lépe. Podobně je tomu i s profesemi a reáliemi, jež záměrně uzpůsobuje vlastním představám, takže autenticita tiše pláče ve svěrací kazajce kdesi v zapomenuté místnůstce okresního blázince. Od toho se odvíjí nucené podbízení se pointě, s níž jako by autorka přišla vždy až na poslední chvíli, pročež zdlouhavý úvod a náznaky vedlejších linií zpětně postrádají smysl. Navíc všechno přesmíru kombinuje, častokrát až zbytečně a paradoxně očekávatelně. Je to jako vyprávět vtip, zamotat se do něj a pak se smát dřív, než přijde vyvrcholení. Na její obranu musím říci, že sem tam překvapí, ale čistě jen tou závěrečnou finesou, než celkovým vyzněním. U mě nejvíc zabodovala povídkou Expert na vraždy, vygradovaným kraťasem, který zbytečně nikam nezabředává. Jen toho nesmyslu na konci byla škoda.


čef
29.03.2019

Sbírka svižných povídek o vraždách a vraždění. Některé jsou samozřejmě trochu za vlasy přitažené, ale celkově nenudí a hlavně mají patřičně překvapivou pointu, což je v tomto žánru prostě zákon. Na konci nás asi autorka chtěla trochu postrašit, ale odstavečkem „Místo epilogu“ jenom podtrhla zábavný smysl této knížky. Nenáročné počteníčko, které neurazí, ale o to více potěší.

Iki1
29.12.2018

Povídky jsou velmi zdařile koncipované, s nečekaným koncem, psány poutavým jazykem a kupodivu bez gramatických chyb, což u vydavatelství MOBA nebývá pravidlem. Kniha je uváděna s mottem: Spravedlnost je dáma, která má zavázané oči a zlomyslný úsměv. Moc dobře totiž ví, že šťastné konce bývají jen v pohádkách. Takže tyto povídky rozhodně happyend nemají.

maličkán
20.03.2018

Nemám moc ráda příběhy, ale tato kniha nebyla vůbec špatná. Četla jsem ve vlaku cestou z práce a docela pohodové oddychové čtení.

dagmar5477
03.03.2018

Velmi povedená série povídek.

Modrina
07.06.2017

Velmi pěkné, neotřelé, rozhodně doporučuji k přečtení.

Mil@n
29.07.2016

Pěkné povídky 5*

1

Doporučujeme

Povídky z druhé kapsy
Povídky z druhé kapsy
Povídky z jedné a z druhé kapsy
Povídky z jedné a z druhé kapsy
Krev na lopuchu
Krev na lopuchu
Praha noir
Praha noir