Chuť na hřích

Proč lidé vraždí? Někdo se chce zbavit manželky, někdo touží zdědit zámek a šlechtický titul a jiný musí pomstít křivdu starou desítky let. Masový vrah zakládá sbírku lidských uší, sadistický pedofil má nutkavou potřebu ubližovat a nájemní zabijáci dělají jen svou práci.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145319/chut-na-hrich-Bll-145319.jpg 4.135
Detektivky, krimi, Povídky, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Chuť na hřích

myryjam
21.11.2019

slušné detektivní povídky

trudoš
26.09.2019

Takový Zdeněk Troška v literatuře, aniž bych to myslel nějak zle. Největší problém jsem měl s tím, jak nesmyslně Veronika Černucká využívá cizokrajné lokality, ačkoli tuzemské prostředí by jí sedlo mnohem lépe. Podobně je tomu i s profesemi a reáliemi, jež záměrně uzpůsobuje vlastním představám, takže autenticita tiše pláče ve svěrací kazajce kdesi v zapomenuté místnůstce okresního blázince. Od toho se odvíjí nucené podbízení se pointě, s níž jako by autorka přišla vždy až na poslední chvíli, pročež zdlouhavý úvod a náznaky vedlejších linií zpětně postrádají smysl. Navíc všechno přesmíru kombinuje, častokrát až zbytečně a paradoxně očekávatelně. Je to jako vyprávět vtip, zamotat se do něj a pak se smát dřív, než přijde vyvrcholení. Na její obranu musím říci, že sem tam překvapí, ale čistě jen tou závěrečnou finesou, než celkovým vyzněním. U mě nejvíc zabodovala povídkou Expert na vraždy, vygradovaným kraťasem, který zbytečně nikam nezabředává. Jen toho nesmyslu na konci byla škoda.

čef
29.03.2019

Sbírka svižných povídek o vraždách a vraždění. Některé jsou samozřejmě trochu za vlasy přitažené, ale celkově nenudí a hlavně mají patřičně překvapivou pointu, což je v tomto žánru prostě zákon. Na konci nás asi autorka chtěla trochu postrašit, ale odstavečkem „Místo epilogu“ jenom podtrhla zábavný smysl této knížky. Nenáročné počteníčko, které neurazí, ale o to více potěší.

Iki1
29.12.2018

Povídky jsou velmi zdařile koncipované, s nečekaným koncem, psány poutavým jazykem a kupodivu bez gramatických chyb, což u vydavatelství MOBA nebývá pravidlem. Kniha je uváděna s mottem: Spravedlnost je dáma, která má zavázané oči a zlomyslný úsměv. Moc dobře totiž ví, že šťastné konce bývají jen v pohádkách. Takže tyto povídky rozhodně happyend nemají.

maličkán
20.03.2018

Nemám moc ráda příběhy, ale tato kniha nebyla vůbec špatná. Četla jsem ve vlaku cestou z práce a docela pohodové oddychové čtení.

dagmar5477
03.03.2018

Velmi povedená série povídek.

Modrina
07.06.2017

Velmi pěkné, neotřelé, rozhodně doporučuji k přečtení.

Mil@n
29.07.2016