Keltská kletba

Keltská kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83327/keltska-kletba-83327.jpg 3 20 6

Hrdinka románu Zuzana Králová pracuje jako keramička v Archeologickém ústavu. Rozešla se s manželem a jejich syn na panovačného otce zanevřel. Na archeologickém výzkumu na Berounsku se Zuzaně zjeví keltská bohyně Epona a poradí jí, jak zabránit blížícímu se zlu a neštěstí. Najde v sobě Zuzana dost síly a vytrvalosti? A není zlo, klíčící v šíleném člověku příliš silné? Zuzanina kolegyně a kamarádka Katka zmizí a dostává se do ohrožení života. Stihne ji někdo zachránit dřív, než ji psychicky narušený člověk obětuje starobylému božstvu?... celý text

Vydáno: , Petra (ČR)

ivca84
ivca84
22.11.2021 5 z 5

kniha byla dobra oddechovka na pochmurne odpoledne
a velmi napinava a zahadna az do posledni chvile

Amneris
Amneris
10.02.2020 4 z 5

Příběh byl od začátku velmi napínavý, nemohla jsem se odtrhnout. Kdo má rád záhady a trochu tajemna, tomu se kniha bude líbit.

trudoš
trudoš
10.11.2017 1 z 5

Barbora Hrůzová předkládá čtenáři novelu, která svou jednoduchostí ze všeho nejvíc připomíná starou edici Stopy hrůzy, tedy v případě, že si odmyslíte přívlastek „hrůzy“. Osobně bych preferoval spíš obraty jako „smutného smíchu“ nebo „absurdních zvratů“, či „nulové psychologie postav“, každopádně „hrůzou“ bych se oháněl leda ve vztahu ke kvalitě než obsahu.
Achillovkou příběhu je autorčina primitivní stylistika osekaná na hranu středoškolské slohové práce. Což je možná záměr v rámci cílové skupiny, takže je otázkou, nakolik to vůbec brát jako chybu. Stěžovat si, že Rumcajs není Shakespeare, je cesta do pekel, kde se neposlušným čtenářům čte do nekonečna Jak jsem se mýlil v politice. Nic to však nemění na faktu, že jazyková forma Keltské kletby je prostinká až na půdu, s čímž přímo souvisí fádní obsazení, nudná gradace, kýčovité moralizování a laciná detektivní zápletka. Ovšem těch sto dvacet stran moc času nezabere a ve výsledku jsem se u toho vlastně i pobavil. Tím, jak špatné to bylo.

1v8na
1v8na
27.08.2014 4 z 5

Příběh byl velmi napínavý. Strhnul mě do děje. Historie jako taková mne baví, ale když je kniha sci-fi, tak je to ještě lepší.

Saffron
Saffron
19.08.2013 3 z 5

Knížka se mi líbila, rozhodně si od autorky přečtu další :) Postavy dobře vykreslené, všechno pěkně zamotané. Co mě trochu zamrzelo, že od stránky č.59 jsem už tušila, "kdo je vrah". Ale i tak hodnotím jako příjemné čtení :)

hojchna
hojchna
22.02.2013 3 z 5

Jak už jsem zde psala u nějaké stostránkové knížky, téma zajímavé, ale na 100 stran se děj ostrouhal jak to jen šlo.. Kdyby byla kniha delší, autorka by mohla víc rozvinout děj a čtenáře by to bavilo určitě mnohem lépe zaujalo..

Barbora Hrůzová
česká, 1962