Brány pekel

Když ambiciózní lékař Paul Clément odjíždí pracovat do misijní nemocnice na ostrově Saint Sébastien, sní o tom, že objeví lék na tropické nemoci. Místo toho se však ocitá v kraji, kde je magie a čarodějnictví způsobem života. Poté, co se stane svědkem rituální vraždy jednoho mladého muže, jenž je prohlášen za živého mrtvého, je mu zapovězeno mluvit o tom, co spatřil. Vrací se zpět do civilizovaného světa, ale temné tajemství si nese s sebou. Je možné, že mocné starověké zlo, které nelze zničit, může za jistých okolností ze světa mrtvých vstupovat do světa živých?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/148168/brany-pekel-148168.jpg 3.647

The Forbidden (2012)

Horory, Fantasy
Vydáno:, Baronet

Charley
25.05.2017

Překvapivě dobré! Knihu jsem měla doma víc jak tři roky a nemohla jsem se odhodlat, abych ji začala číst. Ale nakonec jsem se do toho pustila a musím přiznat, že se četla moc dobře. Sice na některých místech to bylo moc silné, ale i tak....

amelie.m
01.07.2016

Prolog mě moc nezaujal a celkově první část knihy na mě působila rozporuplně a četla jsem spíše ze setrvačnosti. Stálo za to vydržet, zhruba ve své druhé polovině kniha nabírá celkem slušné obrátky a výsledný dojem není špatný :)

Temný snílek
29.08.2015

Ke knize jsem přistupovala dost skepticky a příliš toho od ní neočekávala, ale o to více mě překvapila, protože dokáže být děsivá i bez potoků krve, což je u dnešních hororů dost velká vzácnost, ty se totiž obvykle řídí pravidlem - čím víc krve, tím víc horor. Tahle kniha však dokáže napínavou i děsivou atmosféru vytvořit i bez nechutností, sice je tu několik scén, kde končiny létají vzduchem, ale jinak se soustřeďuje hlavně na pocity stísněnosti a hrůzy, za které by se nemusel stydět ani E. A. Poe. Kniha se totiž vrací ke klasice a to jí dělá ještě výjimečnější.

Moco
27.04.2015

Moc jsem netušila, co od této knihy mám čekat. Takže jsem později byla překvapená- příjemně i nepříjemně.
První polovina byla vcelku poutavá, tedy aspoň pro mě. Postava Paula byla zajímavá, občas i trochu neuvážena, nebo jak bych to nazvala.
S druhou polovinou to už nebylo tak slavné. Musela jsem se malinko nutit, abych dočetla.
Celkem mě zaujalo to lékařské prostředí, léčba elektrošoky a tak podobně. Úplně cítíte tu atmosféru! :D
Jistým oživením byla přítomnost Boha. Boj proti dobru a zlu.

Knihu si už nejspíš nepřečtu, ale nikdy neříkej nikdy.
Pro milovníky démonů a i trochu té ponuré atmosféry je to kniha jako dělaná. :)

girli
27.02.2015

Překlad se mi zdá tak trochu těžkopádný, škoda...

m.sosinka.m
12.02.2015

Dočteno, i když jsem myslela že jí ani nedočtu.
První část je celkem opravdu nudná. A dost mi vadily poznámky na konci knihy.
Ale v další části (jsou 3) se to rozproudilo a četla se sama.
Kdo má rád démony atp. je to kniha pro něj :)

Martina

anoti
09.10.2014

Občas si ráda přečtu i nějakou pohádku a jelikož se již řadím mezi dospělé, byla tato kniha dobrou volbou.Jak již žánr napovídá, musí člověk počítat s tím, že to nebude nic reálného, ale naopak jen samé nadpřirozené jevy a věci mezi nebem a zemí.Knihu jsem brala jako pohádku pro dospělé a uspokojila mě.

Saffron
27.11.2013

Bylo to dobré čtení a zajímavé. *Pozor následují spoilery*

Napřed jsem si myslela, že to bude o tématu zombie, pak do toho autor zapletl prvopočátky defibrilace a vzpomínky resuscitovaných pacientů na vlastní smrt. Poté se z toho vyvinul hororový příběh o posedlosti démonem a já si říkala, o čem že to vlastně tohle trochu podivné vyprávění je.
A víte co? Nakonec to vše bylo o síle víry v princip dobra, ať už ho představuje bůh, láska, nebo cokoliv jiného. A také o lidské síle a odhodlání pro tento vyšší princip obětovat nejen život, ale i vlastní duši, je -li to potřeba.

Nikolka001
14.11.2013

Kniha je určena spíše pro dospělejší čtenáře, kteří mají rádi náročné čtení. Já jsem se u knihy téměř pořád nudila.

Kesh
08.07.2013

Zatím jsem u čtvrté kapitoly, ještě skoro žádný horor, ale myslím, že už se k tomu nějak přibližuji. Nicméně knížka mě dost baví a i když je z poměrně historického období, velice se mi líbí.