Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

precteno znovu do ctenarske vyzvy 2023
Lesley Kara opět nezklamala, knihu jsem přečetla za necelé dva dny. Opět skvělá zápletka, plno napětí a propletenost postav. Do posledních pár stránek jsem nečekala, kdo za tím vším je. Kniha se mi moc líbila.

04.04.2021 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Tato autorčina prvotina mě nadchla. Hltala jsem ji každou volnou chvíli a nebyla jsem schopná ji odložit. Docela bych ji přirovnala stylem ke knihám Shari Lapeny. Závěr mě absolutně překvapil, stále jsem čekala, že se tato "fáma" bude týkat někoho jiného. Hodnotím plným počtem, lehké čtení, napínavost a skvělé rozuzlení.
Už se vrhám na další knihu od této autorky, tak snad budu stejně mile překvapená.

03.04.2021 5 z 5

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

(SPOILER) Po dlouhé době ke mně zabloudil další příběh detektivů z 87. revíru. Tentokrát detektivové řeší únos dítěte bohatého podnikatele, pana Kinga, ale velmi brzy zjistí, že únosci místo jeho syna, unesli syna jeho šoféra. Výkupné je ovšem požadováno dál. Jak se teď pan King zachová? Zaplatí výkupné či nikoliv?

Děj je napínavý, má rychlý spád, poměrně útlá detektivka, přečteno za dva dny.

30.03.2021 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

"Uvědomil si, že by dokázal vyprávět příběh každé jednotlivé fotografie."
Myslím, že tato věta mluví za vše. Krásný, dojemný příběh fotografa, který se potýkal s hrůzami koncentračního tábora a musel je dokumentovat.

24.03.2021 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Kniha je velmi příjemně napsaná, lehce čtivá. Příběh je vyprávěn z pohledu malého chlapce, to co zažíval se svým bratrem, když byli nuceni utéct z domova. Určitě zhlédnu i filmové zpracování.

04.02.2021 5 z 5

Mein Kampf - Příběh jedné knihy Mein Kampf - Příběh jedné knihy Antoine Vitkine

I přes to, že jsem pravý Mein Kampf nikdy nečetla a nemám to ani v plánu, jsem ráda, že jsem si přečetla tuto knihu o knize. Kniha je příjemně a celkem srozumitelně napsaná. Ačkoliv tuto problematiku a období nijak zvlášť nevyhledávám, dostalo se mi touto knihou dost významných a zajímavých informací.

30.01.2021 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Když jsem si četla hodnocení tady na databázi, neměla jsem od knihy velká očekávání. Byla jsem ovšem velmi mile překvapená. Kniha byla napínavá od začátku až do konce. Velmi zajímavý děj, nerada jsem knihu odkládala.

28.01.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

(SPOILER) Moc krásně napsaný příběh mladé dívky s rakovinou. Svou diagnózu bere velmi smířeně. Nechce ublížit lidem okolo seve - své mámě a tátovi. Na podpůrné skupině potká chlapce, který se do ní zamiluje, ale ona se zdráhá, protože mu nechce ublížit tím, že umře. Nakonec je osud spojí a prožijí navzájem pár moc krásných dnů dokud opět nezasáhne krutý osud.

21.01.2021 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Velmi krásná dětská knížka.

16.01.2021 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihu čtu až poté, co jsem několikrát viděla film, který mi přišel o něco lepší než kniha.

11.01.2021 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu si pamatuji ze školy a po letech díky čtenářské výzvě 2021 jsem po ní opět s radostí sáhla. Úžasná kniha, plná citu a lásky.

05.01.2021 5 z 5

Opět velmi pěkná kniha, lehce čtivá, plná nádherných ilustrací. Kdo má rád fantasy, určitě knihu ocení.

04.01.2021 5 z 5

Před přečtením jsem již několikrát viděla filmové zpracování, které jsem si velmi oblíbila. Knihy jsem si pořídila, protože mě zajímalo zpracování v podobě původního scénáře. Čte se velmi rychle, má krásné ilustrace. Doporučuji!

03.01.2021 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Knihu čtu až v dospělosti díky čtenářské výzvě. Jako dítě jsem si k ní cestu nenašla, protože jsem tomuto typu psaní a zastaralým výrazům prostě nerozuměla. Kniha má velmi krásné ilustrace.

02.01.2021 3 z 5

Jonas Jonasson píše podle měvelmi "specifické" knihy, které opravdu nesednou každému. Já mám jeho knihy ráda a druhý díl staříka se mi velmi líbil. Alanova dobrodružství prostě neznají mezí.

02.01.2021 5 z 5

Až moc blízko Až moc blízko Eleanor Moran

Asi jsem od knihy čekala trochu víc, alespoň podle obsahu na obálce. Kniha se sice četla celkem lehce, ale nedostávalo se mi vůbec žádného napětí. Od thrilleru bych čekala víc, proto hodnotím spíše průměrně.

12.12.2020 3 z 5

Smutný medvídek Smutný medvídek John J. Lamb

(SPOILER) Tak jsem konečně po několika letech úplnou náhodou narazila tady v bazárku na první díl této úžasné krimisérie, který mi jediný chyběl.

Bývalý detektiv si "užívá" odpočinku v invalidním důchodu a aby se nenudil, začal se svojí ženou vyrávět a sbírat plyšové medvídky. Chystají se na dražbu vzácného medvídka a těsně před odjezdem najdou v řece za svým domem vyplavenou mrtvolu (detektiv však hned pozná, že nešlo o nehodu, nýbrž o vraždu). Bývalému detektivovi to nedá spát a proto se rozhodne vést vyšetřování na vlastní pěst.

Velmi příjemná oddechová detektivka, vtipná, lehce se čte.

29.11.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Pro mě opravdu neuvěřitelný příběh o neskutečné statečnosti mladé dívky, která celé své dospívání prožívá v koncentračním táboře. Silná touha přežít, "nutí" Cilku dělat a hlavně snášet věci, které nechce nikdy nikdo zažít. Je potřeba říct, že kniha má reálný základ, ale je pojata spíše jako román. Autorka se snaží dát do popředí krásné věci, jako je láska, přátelství, rodina, pomoc druhým, ale hrůzy koncentračního tábora jsou spíše v pozadí.

26.11.2020 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Za mě opravdu velmi povedená kniha. Jde vidět, že se spisovatelka už pěkně rozepsala. Kniha má krásnou zápletku a poutavý příběh. Krátké a výstižné kapitoli, žádné zbytečné popisy. Doporučuji!

17.11.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Druhá kniha této autorky mě zaujala mnohem více než Kříďák a jsem velmi ráda, že jsem se po jeho přečtení nenechala ovlinit a dala C.J.Tudor ještě šanci. Kniha má spád, napětí, čte se velmi rychle. Rozuzlení příběhu mě nadchlo, knihu jsem obzvlášť ke konci nedoškavě hltala a nebyla jsem schopná ji odložit. Těším se na další knihu - Ti druzí - už na ni koukám vedle sebe na nočním stolku!

13.11.2020 5 z 5