Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Sůl nad zlato Sůl nad zlato Božena Němcová

"Tatíčku, mám Vás ráda jako sůl." Věta, která je pro tuto pohádku charakteristická a zná ji snad každý!

21.01.2022 5 z 5

O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku Božena Němcová

Série klasických pohádek od Boženy Němcové, nezklamou ani po letech.

O dvanácti měsíčkách O dvanácti měsíčkách Božena Němcová

Miluji tuto pohádku již od dětství. Velmi ráda si ji připomínám i jako filmové zpracování v pohádce Tři bratři.

Chytrá horákyně Chytrá horákyně Božena Němcová

Klasická česká pohádka od Boženy Němcové, za mě určitě by měli znát všechny děti.

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Přáběh napínavý od začátku až do konce, přesně tak, jak jsem od tohoto autora čekala. Pokud jste již měli zkušenost s jeho předchozími knihami, tak rozhodně doporučuji i tento.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Po mnoha letech opět přečteno. Velmi krásná vzpomínka na dětství. Jednoduše napsáno. Na našeho malého půlročního čtyřnohého divočáka zlatého retvívra jak dělané. Velmi jsem se smála, když vše co jsem četla dělá i ten náš malý raubíř :)

18.01.2022 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Velmi oblíbená dětská kniha z mého dětství. Milovala jsem i jako večerníček!

15.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Další skvělá kniha od C. J. Tudor. Naprostá bomba od začátku až do konce. S každou další kapitolou roste napětí a hlavně až do konce nevíte (tedy aspoň já to nevěděla), jak celá kniha dopadne. Rozhodně doporučuji!!!

15.01.2022 5 z 5

O Smolíčkovi O Smolíčkovi Božena Němcová

Kdo by neznal tuto nádhernou klasickou pohádku a její nezapomenutelné verše:
"Smolíčku, pacholíčku, otevři nám tvou sedničku, jen dva prstéčky tam strčíme, jen co se ohřejeme, hned zas půjdeme."

"Za doly, za hory, mé zlaté parohy, kde se pasou! Smolíčka, pacholíčka jeskyňky pryč nesou."

10.01.2022 5 z 5

Z letošního konce světa Z letošního konce světa Václav Rozehnal (p)

Sbírka velmi krátkých básní.

10.01.2022 3 z 5

Kam letí nebe Kam letí nebe Ivan Wernisch

Básnická sbírka je rozdělená na dvě části: Louka, veliká mokrá louka a Kam letí nebe. Obsahuje několik básní o běžných věcech, např. o rozbitém talíři, skládání uhlí o zahradě atd.

10.01.2022 3 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Pavel Šrut

Sbírka klasických Ezopových bajek v moderním pojetí. Krátké, výstižné příběhy, plné poučení.

10.01.2022 5 z 5

Alláh není povinen Alláh není povinen Ahmadou Kourouma

(SPOILER) Příběh této knihy zcela jistě stojí za přečtení. Malý chlapec vypráví o svém putování zeměmi plných válek, krize, bídy, smutku, hladu a chudoby. Mě na knize vadilo spíše to, jakým stylem byla napsána. Obsahuje spoustu vysvětlivek slov, která každý čtenář pochopí i bez vysvětlení, tudíž to působí spíše zbytečně. Samotné pasáže se místy hodně opakují. Sám autor mi přijde že sám sebe shazuje. Na začátku knihy říká: "A začínám vyprávět svoje pátý přes devátý." Často zakončuje tím, že toho má už dneska dost, už vám nic povídat dneska nebudu, nemám k tomu povinnost. Když jsem tuto větu slyšela poprvé, tak jsem se sama sebe ptala, proč to tedy píše, když vlastně z této věty to vypadá, že to ani vyprávět nechce. Každopádně v paměti mi navždy zůstane věta: "Prd, co už jednou vyšel ze zadku se už zadržet nedá."

05.01.2022 4 z 5

Nejvyšší hora Nejvyšší hora Mieczyslawa Buczkówna

Krásná dětská kniha o malém chlapci, který ve svých představách cestuje na Nejvyšší horu.

03.01.2022 4 z 5

Daleká země Lenkoráň Daleká země Lenkoráň Radij Pogodin

Hezké povídky o dětech a jejich krásné zážitky.

24.12.2021 4 z 5

Šťastný Ferda Šťastný Ferda Bohumil Nohejl

krasny pribeh Ferdy, ktery touzi po opravdicke merune

19.12.2021 4 z 5

Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Oldřich Sirovátka

Krásná sbírka pověstí z oblasti Brna. Krásné čtení pro děti.

18.12.2021 5 z 5

Trampoty s helikónem Trampoty s helikónem Vincent Šikula

Krásná dětská kniha, po letech jsem se k ní opět vrítila, protože na mě vykoukla z knihovny. Měla jsem ji ráda jako malá a i po letech mě nezklamala.

17.12.2021 5 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Docela krásná dětská knížka o dvojčatech, které vyrůstají odděleně, jedna s maminkou a druhá s tatínkem. Shodou náhod se po letech setkají a vymyslí plán, jak dát celou rodinu opět dohromady. Příběh se mi moc líbil, ale přišlo mi místy, že to bylo psáno spíše dospěle než pro dospívající.

17.12.2021 3 z 5

Zvířátka a Petrovští Zvířátka a Petrovští Václav Říha (p)

Velmi krásné české pohádky, některé z nich jsem ani neznala.

14.12.2021 5 z 5