Ezopovy bajky

Ezopovy bajky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171276/ezopovy-bajky-171276.jpg 4 45 8

cziss
26.01.2024 3 z 5

Na jednu stranu geniální, na druhou stranu to vše přečíst (i s časovým odstupem) zase takový zážitek není...

whale77
20.06.2022 5 z 5

Nepamatuji se, čí převyprávění bajek od Ezopa jsem jako dítě četla, ale i když se mi tenkrát také líbilo, určitě nebylo tak čtivé, jako tato verze od P. Šruta. Tu, když jsem nyní předčítala našim dětem, jsme si všechny čtyři velice užily. Je velmi dobře srozumitelná, žádné krkolomné a zastaralé výrazy, holky všemu snadno rozuměly. Jednotlivá ponaučení bajek byla také lehce pochopitelná, některá se v několika bajkách opakovala, jiná jsou tak profláknutě známá, že už je vnímám spíš jako zažitá rčení. 95% jich je platných pro každou dobu, ten zbytek jsme si při vysvětlování s holkami musely upravit (konkrétně si vzpomenu už jen na to, že když se tam v ponaučení hlásalo něco ve smyslu, že na hlupáka je nejlepší vzít bič, tak to v dnešní době už neuspěje bez trestního postihu). Super bonusem - knížka je v e-podobě dostupná zdarma, takže není žádný důvod, aby nám chyběla v (e)knihovně.

Booky84
11.03.2022 5 z 5

Krátké, čtivé a poučné v každé době.

Sabina335
10.01.2022 5 z 5

Sbírka klasických Ezopových bajek v moderním pojetí. Krátké, výstižné příběhy, plné poučení.

IvetaZ
23.11.2021 3 z 5

Krátce převyprávěné bajky psané jednoduchým jazykem pro pochopení určitě i pro ty nejmenší děti, určitě si z toho dokáží vzít poučení o lidském chování a lidských vlastnostech.

TerkaJK
25.08.2020 3 z 5

Krátké bajky s pěkným poučením... Některé bajky jsem znala a některé měli až drasticky konec.
Občas velice trefné i na dnešní dobu.

Ťapulka
11.05.2018 3 z 5

Vzhledem k tomu, že Ezop žil v 6.století před naším letopočtem, tak je to neuvěřitelně trefné čtení. Ale někdy mi ta moudra přijdou až moc uměle napasovaná na nějaký příběh. Nejvíce se mi líbily bajky Stařena a lékař, Včely a Zeus, Orel a chrobák. V bajce Skopci a řezník nacházím přímo současnost - vidíme přímo před očima spoustu problémů, ale nechceme si je připustit.

vampiru
29.07.2017 5 z 5

Ezopovy bajky jsem vždy miloval. Jsou zábavné, poučné, zajímavé, čtivé... Přečetl jsem je asi 3x a vždy mě bavili stejně.

bajky

Pavel Šrut