S.H. S.H. komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

"Nesvoboda byla cena,kterou platila za pochybnou jistotu,že se o ni stát postará. Jako pak o psa přivázaného k boudě!" Tato a spousta dalšího bylo v knize velice poučné, pro nostalgické vzpomínáče by měla být povinnou četbou. I když žánrově se autorka odlišuje, téma komplikovaných rodinných vztahů zůstává a rozhodně není růžové.

05.08.2021 5 z 5

Pole plné hvězd Pole plné hvězd Vladimír Kaiser

Úžasné čtení při kterém jsem celou dobu měla pocit jako bych samotnou pouť s Vladimírem šla a na konci mě to přišlo strašně smutné, že už svou pouť došel a já se s ním nebudu moct zastavovat v barech, potkávat dobré lidi a zkoušet místní speciality.

22.07.2021 5 z 5

Starým láskám nevolej Starým láskám nevolej Alena Jakoubková

Pohodové nenáročné čtení, taková Rosamunde Pilcher po našem.

24.05.2021 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

První fantasy knížka, ještě k tomu česká v rámci čtenářské výzvy a bylo to NESKUTEČNĚ SKVĚLÉ!

18.05.2021 5 z 5

A v srdci láska A v srdci láska Favel Parrett

(SPOILER) To bylo takove divné. Četlo se to rychlé,ale vlastně mi ten příběh nedal žádný zážitek. Dějové linie hrozně skákaly a ačkoliv nemám ráda,když je někdo historický hnidopich,tak teda návštěvy sestry z Československa v Austrálii mi přijde opravdu divná a málo uvěřitelná. Něco se stát mohlo, ale tohle asi těžko, když jedli doma zelí a na druhé straně šetřili halíře.... takové situace do historického příběhu nepatří. Nejhezčí na celé knize byla obálka,ta je opravdu poutavá a příjemná

12.05.2021 2 z 5

Vorkuta Vorkuta Petr K. Procházka

Moje první detektivka z prostředí Ruska. Skvělé čtení s neuvěřitelnou zápletkou. Ten konec vás dostane.

08.05.2021 5 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Ten konec jsem si musela ověřit, protože mi to nedocvaklo, neuvěřitelný!

05.05.2021 4 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Ve zkratce je to kniha o tom, jak ženská dělá chlapům služku a pak si na to stěžuje a staví s do role zajímavé, rádoby vtipné služky. Občas tu byly vtipné pasáže, ale spíš to bylo smutné.

29.04.2021 2 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Zdánlivě jednoduchý příběh, který po přečtení anotace ničím nepřekvapí. Co mě ale dostalo bylo to,jak byl popsán očima každého hrdiny. Jak ubíhaly přečtené stránky, naplňovalo se i mé pochopení pro každou z postav, její chování a úmysly. I když se u paní Soukupové příliš opakuje motiv rozvodu a neúplné rodiny,kniha je jiná než ty předešlé a stojí za to.

28.03.2021 5 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Výborná kniha a co mě hodně zaujalo byla vykreslená vedlejší postava Janusze je také špičková. Člověk se nemůže divit, že dělá to co dělá. Jeho rodina neměla nic, on vycítil, že něco v "novém režimu" dokázat může a za přispění své bezpáteřnosti tomu jde směle naproti. Člověk se nemůže divit, že dělá to co dělá. Prostě takový ten dojič socialismu a možná jakéhokoliv jiného režimu.

19.03.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Úžasně čtivá kniha s neobyčejnou dějovou zápletkou. Moc bych si přála,aby to někdo natočil jako komedii.

22.02.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Jak jsem se tak do poloviny knihy dost nudila,tak druhá půlka byla jako smršť, úplně mě dostala a všechno z té první půlky mělo dozvuk,smysl a význam. Hrdinové se často neděli na černé a bílé,ale někdy i na takové ty běžně lidské,takových co jich je v normálním životě spoustu. Myslím,že je kniha trochu neprávem opomíjená,ale já ji mohu jen doporučit.

21.02.2021 5 z 5

Doktorka Lída Doktorka Lída Táňa Kubátová

Velmi kouzelná a příjemná kniha

03.02.2021 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Tuto knihu si pamatuji již od dětství,kdy ji mamka měla v knihovně. Ovlivněna příběhem mi vždycky říkala ať si hlavně nezačínám s cizincem. Mám vždycky ve zvyku se s hlavními hrdinkami ztotožnit, ani tady to nebylo výjimkou. Občas jsem se až rozčilovala nad naivitou Betty, ale stejně to bylo všechno nakonec tak jak mělo. Obdivovala jsem její odvahu a sílu. Moc hezká sonda do nejednoduchého života hlavní hrdinky,ale také do života v Íránu na sklonku 80. let.

27.01.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Nikdy bych nečekala,že se mě tak pohltí kniha o "malém" chlapci,který to doma nemá jednoduché. Ale je neskutečný,jak i v tak složitém prostředí se dokáže odrazit a být skvělý.

09.01.2021 5 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Ta trilogie je neuvěřitelně povedená,sice se historií panství uvedených v knize zabývám v práci, ale nejsem hnidopich,abych se zabývala tím,zda je to bulvár a jaké jsou prameny autora nebo snad samotným autorem..... Já oceňuji to,že se někdo zaobírá neobvyklými lokacemi, tímto obdobím a šlechtickými rody. Jeden to nesmí brát doslova,ale jako historickou oddechovou musím knihy ocenit.

13.12.2020 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Moc pěkná knížka, celou dobu jsem si představovala jak by to vypadalo,kdyby jí zfilmovali, určitě by to stálo za to. A líbil se mi vztah Jordán s Annou,který nebyl vyloženě černo/bílý.

13.11.2020 5 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Přečteno rychle, jinak to nešlo. Je skvělá, vtipná, děj utíká a to napětí by se dalo krájet. Líbil se mi začátek a to pomyslné rozebírání otázky "tak co vy, kdy si pořídíte děti?" u toho jsem se nasmála, ale vlastně si uvědomila jak je ta otázka opravdu obtěžující a nikdo si neuvědomuje jak je nezdvořilá. Moc se mi líbilo jak celou tu touhu po dítěti popisuje lidsky, normálně a i navzdory svým nedostatkům a to mám ráda!

01.09.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Už jsem četla od autora i lepší. Za mě průměr.

31.08.2020 3 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Navzdory hodnocení, nenadchlo a nebavilo, to neustálé skákání mezi postavami mi dělalo potíž si je zapamatovat, jak jména, tak jednotlivé charaktery.

10.08.2020 2 z 5