Ryorka Ryorka komentáře u knih

Krvavé hry Krvavé hry Chloe Neill

Minulý díl mě zklamal, takže jsem ráda, že tenhle to napravil, i když už to není tak dobrý jako na začátku. Konec nachystal další překvápko, tak uvidíme, co bude dál.

22.10.2020 4 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Obdivuju autora, že šel s kůží na trh a oslovil pár lidí s nabídkou přečtení jeho knizky. Já umím šťourat, prudit, kritizovat ale i chválit všechno co přečtu i když můj nejvyšší spisovatelský počin je maturitní slohovka. Takže k hodnocení. Na prvotinu to není špatné, ale mouchy to má. Je to taková směska Barbara Conana, Osady Havranů a Robina Hooda ( omlouvám se za tuhle divnou kombinaci ) okořeněná nádechem hrdinské gemmellovské Rigantské ságy. Ale je v tom zbytečně moc opakujících se popisů ( mnohdy až expresivního líčení ) a informaci a je to psané jazykem na můj vkus až přespříliš vzletným. Příběh jednoduchý, ale dá se říct epický. Solidní základ. Tohle chce ještě doladit a jednou z toho ta gemmellovka třeba bude.

19.09.2020 2 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

No bezva. Přemýšlím, jak napsat něco smysluplného a nevyžvanit u toho půlku knížky. Jestli jsem měla spoustu otázek po trojce, tak teď je jich tak desetkrát tolik. Jo, přesně. Otázky, samé otázky. Konspirační teorie. Tajemství stará dvě století. Pochyby. Obavy. Co sakra Luciana vlastně chce ? A kdo vůbec Luciana je ? Co tají graciáni ? Co Andrej, mám se bát ? Je Chiméra to staré tajemství ? A je vůbec Chiméra to, za co ji všichni mají ? Co se stalo při Exodu? Autoři jen mistrovsky přikrmují záhady. Prostě, bylo to opět skvělé, skvělé !!!

13.09.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Když pominu fakt, že recepční v tom hotelu musel být fakt debil, tak ta záměna pokoje na začátku jako zápletka byl vcelku dobrý počin, pokud by se ovšem rozvedl zcela jinak. Poté, co za nimi zaklaply dveře jejího bytu, se ti dva začali chovat jako naprostí dementi, kterým mozkové buňky vzaly roha před náporem hormonů. No od Elle Kennedy očekávám jistou inteligenci hlavních hrdinů, alespoň než jim ji z hlavy vymlátí hokejové puky. Tady jsem ji marně hledala.

30.08.2020 1 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Tak první části dávám dvě hvězdy za snahu. Bylo to ........no nebylo to Bratrstvo a nemělo to ten správný drive. Mám ráda ty Wardčiny psychologické sondy, ty vnitřní monology, ale tady mi přišly moc překombinované, nudné a i ten sarkasmus tam byl naroubovaný na křeč. Jakoby se motala furt dokola a bylo jich na můj vkus až moc. No a druhá část to už jsme "doma". Už to odsejpá, už to má všechno, na co jsem u Wardky zvyklá. Ale přece jen to působilo moc zrychleně, zjednodušeně. Umí to líp zamotat. Mohla jim dát celou knihu, případně do toho zamotat vedlejší linku, jak to dělává. Závěr, tahle kniha je slabší kousek.

28.08.2020 3 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Tak jsem konečně změnila žánr a nelituju. Sice jsem se na začátku strašně snažila přijít na fungování a podstatu astrální sféry, ale pak jsem pochopila že tudy cesta nevede. Prostě jsem si řekla, že jsou to takoví divní emzáci a hned to bylo lepší. AI byla fajn. Taková hodná tetička, co hlídá své lidstvo, aby bylo spokojené a moc se nevyptávalo. A kupodivu má AI super sarkastickej humor, i když to tam maj vsichni, i ti divní emzáci. Super oddychovka.

15.08.2020 5 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

jelikož mám přes prázdniny k práci i brigádu, tak potřebuju něco nenáročného, něco u čeho nemusím myslet, tak teda loupu jednu červenou knihovnu za druhou. Až mi skončí galeje a bude víc času i energie, vrátím se zase k něčemu náročnějšímu a smysluplnějšímu. Takže jsem sloupla celou tuhle sérii. Jednoduché, růžové, odpočinkové. Sice stupidní, ale mozek se resetoval. Teda až na tenhle díl. Tohle je sra.....(doplň si sám/a). Paní spisovatelka se nám snaží namluvit, že jako fakt, skutečně, se dva dospělí a vzdělaní lidé, co se téměř osobně neznají, co spolu uzavírají milionový obchodní kontrakt a jen tak uprostřed jednání se začnou bavit o tom, jestli ji udělá? a kolikrát? a vsadí se? FAKT ? Chápu, kdyby tento rozhovor vedli někde v klubu k tomuto určeném nebo aspoň v baru. Asi jsem už stará nebo uschlá větev, já fakt nevím, ale tohle mi hlava nebere. I pornofilmy mají kvalitnější scénář.

10.08.2020 odpad!

První První Kiera Cass

Nechápu to vysoké hodnocení v přepočtu na počet hlasů. Tohle bylo sakra hloupé. Hloupé, blbé, jednoduché a o naivitě ani nemluvím. Jasně, nejsem cílovka, ale o to víc mě to vytáčí. Pak nemaj být ty americký děcka tak plný nereálných představ o fungování světa. Tohle je vlastně přepis emerické nablýskané realityšou ( ala Amerika hledá topmodelku ) odehrávající se v nějaké stupidní dystopické budoucnosti Země. Ta dystopie je hlavní kámen úrazu. Je nelogická, bez nějakého smyslu. Neobjasněná. S jediným cílem zařídit čtenářův soucit. V příběhu rebelského odboje taky. Tak jako Jižani jsou tvořeni vesměs těmi nejnižšími, nejchudšími kastami, přesto mají hromadu zbraní . Seveřani jsou prachatí, jak ubezpečoval August a přesto musí gerojka America domluvit aby jim koupila zbraně Itálie, aby mohli Jižany porazit. Ona celá lady America byla dokonalá, nejlepší, nejkrásnější a taky na facku. Ale teda, uznávám, že jsem to dočetla celé. Blbé, ale čtivé.

04.08.2020 1 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

No podle anotace to vypadalo na zajímavý příběh. Když jsem začala číst, tak to vypadalo na naivní, ale přesto nějaký příběh. Zajímalo mě, cože se to Archerovi vlastně stalo a jak se to celé seběhlo. To bylo jediný, co mě nutilo číst dál. Jinak bych s tím švihla, protože po stylistické stránce to byla příšerně napsaná slohovka plná zbytečných a hloupých popisů. A jestli ještě někdy uvidím nebo uslyším "motýlky v bříše, podbřišku, pod žebry atd " , budu házet kamením.

27.07.2020 1 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

No tvl, šukostráda jak cyp. Já chápu, že k tomuhle typu knih ten sex patří, ale tipuju, že z těch 300 stránek tak možná na padesáti neměla Chloe něco ve vagíně. Ani jsem to nedočetla, i když je mi jasný, že se prošoustali k velké lásce.

23.07.2020 odpad!

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

no, o fungování mafie mám trochu jiné představy, ale co já vlastně vím, že? Ale tak nějak si myslím, že zhruba na 30 té stránce by bylo po senátorovi a šmytec. Ale bylo to roztomile úsměvné a naivní svým pokusem o hluboké myšlenky. Ale pro filozofování tyhle kousky nečtu. Svět potřebuje pohádky.......já potřebuju pohádky.

22.07.2020 3 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Stránku po stránce jsem objevovala duši toho malýho cynickýho hajzlíka a přistihla se, že mu fandím čím dál víc. Pravda, mohlo by mu být krapet víc let, ale časem jsem to vstřebala. Skvěle napsaný příběh, který si zaslouží, abych se začetla do druhého dílu.

18.07.2020 5 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

jestli to měla být opět jen růžová variace na první díl, tak ano. Fajn. Ale podle anotace jsem čekala něco trochu psychologičtějšího, dramatičtějšího. No, dostalo se mi opět jen nehynoucí lásky, objetí a slziček, cukrkandlu, že s ním vystačím do Vánoc. Ale asi to je fakt účel. Takže...." Jdi se vojet, VanRyane"

26.06.2020 2 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

taková ta červená knihovna 100x trošku jinak. Ale oddychovka na neděli dobrá.

26.06.2020 3 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Už ať si pohnou s těma korekturama u Chiméry, protože tohle bylo vážně skvělý. Akce, špioni, intriky, spiknutí, tajemství, utajení. No a samozřejmě, povídka bez lásky je jako klobása bez hořčice, takže i ta tam musela být. A s poslední větou mi spadla brada. A nutně potřebuju další díl. Tohle bude ještě hodně zajímavý.

24.05.2020 5 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Shledávám tento díl neméně zábavným jako první.

22.05.2020 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Tak tohle bylo dobrý........ hodně dobrý. Pro mě naprosto neznámé a zmínku o tom jsem zachytila jen náhodou. Dobře rozehrané partie intrik, bojůvek i osudů. Hned jdu koupit další díl.

20.05.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Už jsi pomalu začínám zvykat, že jdu proti proudu. Tahle opěvovaná knížka mě teda vůbec nenadchla. Pro mě ta představa, že lidi prostě neumíraj a o tom kdo umře rozhoduje nějaký "zaměstnanec" , to prostě bylo ujetý. A to mám velkou fantazii. Slovní spojení "obrátit list" pro omlazení je pro mě tak nějak nestravitelné. Dočetla jsem to do půlky a vzdala. Nemá cenu trápit se.

21.04.2020 1 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Chtěla jsem Maasové dát ještě šanci po Dvorech.Tak jsem sáhla po další velmi dobře hodnocené sérii. Evidentně mi tahle autorka faaakt nesedí. Zatímco ostatní se tu rozplývaj, já musím konstatovat, že nudit se umím i záživněji. Hlavní hrdinka už sice nebyla taková kravka jako Feyre, ale příběh mě absolutně nezaujal a do toho se pletlo spousty zbytečné vaty.

09.04.2020 2 z 5

Neznámý Neznámý Simon Toyne

Za mě plnej počet. Toyne mě baví. Umí psát jednoduše a přece napínavě. Tohle sice nebyla taková divoká náboženskokonspirační jízda jako Ruinská trilogie, ale jako zjištění, že podělat úkol, kterej vám zadal drogovej boss se prostě nevyplácí, to stačilo. A toho Boha tam přece jenom krapet bylo....

03.03.2020 5 z 5