rycccy rycccy komentáře u knih

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

Po nějaké době je tu pokračování. No a jak je to vždy než se vůbec rozečtete a pochopíte kdo je kdo u Any a Ramsona nebyl tak velky problém, ale ten zbytek jmen ... no trvalo to. Možná i díky tomu se mi kniha dlouho táhla a nic moc se nedělo. Nebo jinak, dělo, ale nic zavrátného. Kniha mi celkem dost připoměla knihy od Mary E. Pearson "Kroniky pozůstalých" asi hlavně kvůli té politice. Knihu jsem i párkrát odložil a myslel, že ani nedočtu. Ovšem posledních 200 stran už se děj odehrával podstatně rychleji což bylo super. A ještě než jsem ji stihl dočíst, tak jsem byl opravdu mile překvapen, že už je i třetí díl a já zase nemusím čekat rok na další pokračování. Nevím jestli to má i nekdo jiný, ale je fajn na jednu stranu, když je v příbehu více postav a i to vyprávění je i z jejich pohledu, což u této knihy plné strategií a politického hašteření nejde jinak, ale jakmile se bliží konec jedné kapitoly a tam se opravdu stane něco zasadního a pak se následující kapitola odehrává něke jinde s jinou postavou, to bych úplně shořel u toho :-)

14.06.2023 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Od knihy jsem popravdě nic moc nečekal. Ale nabídla mi toho velmi. Bylo opravdu dojemná. Děti naprosto fantastické i s jejich zvláštním humorem a schopnostmi, byť na Linusovo místě už bych utekl, hned na začátku, jenže to bych právě nepochopil v jaké bybline žiju, tak jako Linus. Kniha opravdu nabízí mnoho... přátelství, rodinu, dětskou nezištnou lásku, ale taky nepochopení, nenávist. Bylo tam opravdu mnoho momentu, kdy jsem se opravdu hezky zasmál, takže kniha nabídla i radost což je obrovské plus v jakékoliv době ve které se nachazíme. Je pravda, že si vybírám knihy s podobným žánrem, ale obdobný příběh jsem ještě nečetl. Tento příběh je naprosto boží. Knihu jsem měl nějakou dobu už koupenou, ale nějak jsem si neuměl představit, jak to všechno bude v příběhu zapracované a knihu jedním okem přehlížel a to je skoro vždy tak. Pak jsem zjistil jaká to byla chyba nechat knihu ležet a vybírat si jiné ke čtení. Tuto knihu miluji.

14.06.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Po prvé se mi stalo,  že by mi knihu vybral někdo  jiný - přesněji řečeno skvělá slečna v knihkupectví mi jí nabídla. O knize jsem nic nevěděl a přešel bych jí, kdybych na ní nebyl upozorněn. Baví mě knihy o upírech, vílách, dracích atd. Kniha se velmi rychle začetla a nešlo přestat číst. Ovšem někdy mě hlanví hrdinka štvala - přeci jen je to pro mladší ročníky, ale mě tyto knihy baví, až na to, že když už jsem skoro zmrzečen, tak se mermomocí nepotřebuji dostat k protějšku a chovat se jak husa, ale ok...nějak se to dalo zkousnout. Postupně kniha byla čím dal zajímavější jak se postupně odkryvala všechna tajemství. Celkově se mi kniha líbila a těším se na další díl, protože na závěr knihy to dopadlo velmi nečekaně.

14.06.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Krásná obálka. Ihned co mi bylo sympatické, že kniha hned ze začátku působí mile a vtipně. Jako první mě baví postavy Arek a Lila cožse pak změní a baví mě všechny postavy. A v průběhu čtení mě postava Lili nesmírně bavila a opravdu jsem se od srdce zasmál. Kdyz vždy pronesla uštěpačné poznámky nebo když se oblékala anebo s vranou to byly momenty kdy jsem se smál jak blazen.  U Areka jako u hlavní postavy jsem se trochu obaval, že mi začne vadit ten jeho humor. Který mi byl ze začátku knihy sympatický, ale spíš mi vadilo jak je dutý jak pařez... jak on sám několikrát zmínil. A bohužel nejenom on je dutý jak poleno, Matt byl na tom stejně. Matta si oblíbíte ihned. Příběh jako takový mi nevadil a spíše se stal moji oblíbenou knihou. Fantasy gay romance - komedie. Líbí se mi tyto knihy s touto tématikou. Vydařená  a byla i série Nejstarší kletby od jiné spisovatelky.

08.05.2023 5 z 5

Odstíny náhody Odstíny náhody Jenny Naomi (p)

Kniha je zajímavá nebo aspoň její prostředek ... od té chvíle kdy jsou jako pár a i další linka v příběhu je skvělá. Co se týká začátku knihy ,tak ten je velmi zvláštní ... prostě nechápu jak mohla přeskočit jiskra po tak krátké rozmluvě. Se mnou někdo takto mluvit tak se zvednu a jdu pryč a nee že se do něj zamiluju. A další problém mám s koncem knihy a to s druhou linkou příběhu. Nedozvíte se prakticky nic a to mě velmi mrzelo, protože Enthonyho jsem si postupně oblíbil, ale chybělo jeho zakončení v knize.

04.05.2023 4 z 5

Dar z nebe Dar z nebe Lenka Křížová

Opravdu si moc přeji, aby autorka pokračovala v psaní MM romancí,  já skvělá. Kniha se četla sama. Příběh se mi velmi líbil a je snad i lepší než první kniha s touto tématikou. Matyáše si zamilujete okamžitě má velmi krásný charakter. U Kristiána je to o odost složitější díky jeho bolesti na srdci, ale i když je ta cesta delší, tak jsem si ho taky oblíbil. Autorka je velmi ochotná. Objednával jsem všechny tři knihy minulý rok a byl problém s doručením a musím říc, že komunikovala a ještě k tomu byla velmi ochotná...díky za to

04.05.2023 5 z 5

My My Elle Kennedy

Opravdu s těžkým srdcem se loučím s kulkami. Tato kniha byla jízda... mám velkou tendenci si přečíst obě knihy znova a to hned ... příběh mě fakt bavil. A teď nevím, co dělat, když vím že je jejich příběh pryč... chci si přečíst ještě knihu Hodný kluk, ale nevím, jestli přežiji, že kluci nejsou hlavní postavy, abych z toho nebyl ještě víc utrápeny nad koncem jejich příběhu. Wes se mi v této knize zdál už velmi vyspělý a rozumný. Několikrát tekly i slzy ... jak štěstím, tak i zármutkem, bylo to velmi procítěné. Bylo mi velmi líto Jamieho a jeho problémů. Člověk by neřekl, jak lehce lze skočit na vlnu deprese. Od knihy se nedalo odtrhnout. Chtěl bych jejich příběhu více.

On On Elle Kennedy

Ooo můj bože...fakt...tak tohle je moje nejoblíbenější knížka z gay žánru, které jsem zatím četl. Knihu mám doma už tak dlouho a stále jsem jí odkládal... anotace mě úplně nepřesvědčila a teď jsem se málem mlátil hlavou o zeď, že i to tak dlouho trvalo po ní sáhnout. Obě postavy se mi velmi líbily, akorát u Wesse jsem měl jen problém s tím, že pokaždé když jsem četl jeho, tak jsem si říká neee, prosím hlavně nic nedělej zbrkle ať mu neublížíš...hm nějak to nepomohlo to mé modlení... Corniga jsem si zamiloval až postupně... cca asi po kapitole kde byli v baru u kulečníku se mi začal už více zamlouvat...

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Já po pravdě nevím, jak se ni kniha líbila. Já jsem byl z toho Grahama velmi smutný, protože jak on sám přiznává je zbabělec. Píši toto, když jsem na stránce 174 a popravdě jen nerad pokračuji ve čtení, protože konec se blíží a v knize je plno věcí, které nejsou zodpovězené a bojím se, že z Grahamovi strany se nedočkáme smysluplné omluvy Rikovi a to mě velmi štve. Prostě celkově ta postava Graham mě fakt štve a je to celkem problém, když je jednou z hlavních postav. A není to pro mě osobně příjemné čtení. Opravdu jsem se na knihu těšil, ale trochu mě to zklamalo. Samozřejmě i takový příběh je ovšem zajímavý. Samozřejmě uvidím, jak dopadnou poslední stránky, ale bojím, bojím. Tak dočteno a ten konec zvláštní. Zasloužilo by si toho napsat víc.

19.08.2022 4 z 5

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Je to už dlouho co jsem četl první díl. Tak jsem se uchýlil k přečtení poslední kapitoly z prvního dílu. Ještě že jsem to udělal, už jsem si vůbec neuvědomil, kolik je tam postav a každá postava řeší lásku a vše je velmi zamotané... uvidíme co nám přinese tento druhý díl .
No a dopadlo to celé komplikovaně … samozřejmě. Velmi jsem si oblíbil Jamese. Naopak u Grace to je právě naopak, protože ať je to, jak chce ona je prostě špatná. Už jen ty kousky minulosti o ní v krátkých kapitolách, kde se autorka zřejmě snažila jí vyobrazit v lepším světle mě nepřesvědčili a tom, že je dobrá – podle mě s ní má něco v plánu a ze záporné postavy se stane kladná postava, a to mě štve, protože tím pádem bude o ní více kapitol a ty protrpím. Jsem rád, že Jamesovi došlo, co to znamená mít ten náramek na své ruce a nápis na něm “věrnost mne zavazuje“. Další taková zajímavá postava je Matthew, tam je tak nějak všechno špatně, nemůžu si pomoct. A ten trojúhelník, co se vytvořil díky Matthewy nedopadne asi dobře. Kordélie miluje Jamese a James miluje Kordélii … to je jasné. Jak on dopadne s tím jeho pitím, no necháme se překvapit.
Každopádně kniha byla rychle přečtená. Prvních sto stran bylo o svatbě, nervozitě, očekávání. Následně James vzal Kordélii do jejich krásného domova, který celý zařizoval pro ni a je velmi překvapující, jak to všechno zařídil, a právě od toho okamžiku jsem si ho zamiloval, protože nikdo není tak pozorný to je jen v knize…bohužel. A od tohoto okamžiku se příběh rozjíždí do nezastavitelné jízdy, kde se prohlubuje láska, objevují nové city, vypořádává se z nepříznivými okolnostmi.
Nemůžu se dočkat pokračování. Bude to velmi napínavé čekání. Musím říct, že všechny knihy od autorky byli skvělí.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Knihu jsem četl opravdu dlouho. Několikrát odkládal a pak se zase k ní vracel, a tak pořádně do kola. Kniha byla zajímavá, ale ve smyslu toho, jak se Eragon učil a učil a poznával své nově nabité schopnosti. Jediným držákem celé knihy byli kapitoly kdy se příběh zaobíral Roranem, tam se aspoň něco dělo. Přepadalo mě zoufalství, jelikož jsem si po přečtení první knihy koupil celou sérii – jak jsem byl unešený z Eragona. Teď nemám vůbec chuť číst dál třetí díl, ale knihy už je mám doma, tak to zkusím. Prostě kniha Eldest se mi zdála nudná.

19.08.2022 4 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Opravdu nenacházím slov ... kniha se mi moc líbila. Nedokážu teď ani povědět, jestli se mi líbila více ta první nebo toto pokračování. Protože jsem je četl hned po sobě a prostě to navazovala (nebo skoro navazovalo), což mě nesmírně těší, protože na poslední straně prvního dílů bylo psáno, že pokračování bude, ale jiné (ve zkratce). Jsem nesmírně šťastný, že tomu tak nebylo. Příběh ne vázl, vše bylo velmi intenzivní. A jsem i rád, že vyprávění bylo z obou stran. Ale velmi, velmi mě rozesmutnil konec kde autor píšu, že k MM romanci se už nevrátí, což po přečtení jeho důvodu chápu (budu znít asi jako někdo kdo prosí autora, aby toho nenechal), ale pro gay komunitu je velká radost číst tyto knihy a vědět, že pro ně někdo byl ochotný zajít tak daleko a napsat tuto knihu (samozřejmě je i více autorů, ale není jich mnoho). Proto bych chtěl moc poprosit, aby autor psal dál MM romance, protože pro nás je to velmi radostný okamžik, vědět že tu někde takový autor je a myslí i na nás. :-*

23.05.2022 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Waw ...tak to bylo opravdu něco. Nečekal jsme od knihy moc a dlouho jsem se rozmýšlel, jestli si knihu vůbec koupit, protože jsem už něco podobného četl z tohoto prostředí a říkal si co tam tak bude asi jiné. No jistě, že to bylo úplně jiné obsahově – to je jasné a ta zápletka byla ... no nevím co na to napsat ani. Vyrazila mi dech a obdivuji, jak to celé dopadlo. U knihy mi několikrát ukápla slza. Jsem velmi zvědavý na druhý díl Alfa Boss. Pan Steinforth napsal velmi zajímavou knihu, na kterou po přečtení nedokážu přestat myslet. Chtěl bych velmi poprosit a pokračování. Případně další podobné knihy s gay tématikou od tohoto skvělého spisovatele. Nedokázal jsem se od ní odtrhnout. Bojím se druhého dílu, protože podle všeho to bude trochu jiné.

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Chvilku jsem přemyslel, jestli knihu číst, když z anotace bylo zjevné, že jde v knize o šikanu a tím hůř jak umí Lydia, tak barvitě psát :-). Začátek knihy vás hned v táhne. Jméno Bastien je tak krásné a úplně jsem si pří tom jménu vzpomněl na nekonečný příběh. Ježíš ta kniha je vážně skvěla ani ji nedám o hvězdičku méně za to, že je tak krátká, i když mě to hodně, hodně mrzelo. Přemýšlím že pošlu vyděračský dopis paní Lydii, aby bylo pokračovaní :-)

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Dávám čtyři hvězd. Kniha se mi líbila. Jsem rád, že to má pokračování a nějaký vývoj. Kniha bohužel neměla moc stran, to mě velmi mrzelo, a i proto dávám čtyři hvězdy. Postava Mike je velmi zvláštní a jen tak si ho neoblíbíte (anebo naopak – ihned si ho oblíbíte … já jsem mu musel přijít na chuť), ale tato postava měla vývoj – hlavní je asi pochopení jeho chování, které v knize je. Tristan je velký sympatický, a to byl i v předešlém díle a jsem rád, že je toto pokračování. Říká se, že pokračování už nestojí za nic, zde to, ale není pravda. Velmi děkuji za tuto knihu.

23.05.2022 4 z 5

V pasti V pasti Lydia Strong

Dávám pět hvězd i když kniha neměla mnoho stránek ke čtení a vše bylo tak nějak urychlené. Stále jsem čekal nějaký velký zlom a čím jsem se blížil ke konci tak už jsem nevěřil, že něco takového přijde. Ze začátku jsem byl na rozpacích ze zvláštního chování Jereda. Simona nechápu do teď ač jsem se fakt snažil. Kniha se četla velmi dobře a líbila se mi. Ale myslím, že by chtělo pokračování stále je mnoho otázek ohledně Jereda a takový konec si tato kniha nezaslouží, pokud nebude pokračování.

20.05.2022 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Po přečtení Půlnočního města (moje prvotina od této autorky) jsem si řekl, že zkusím i další série od ní a začal u této knihy...

Od mé oblíbené autorky Cassandry Clare, mám přečteno vše co zatím vyšlo,  tak se potřebuji uvrtat k nějaké dobré sérii a toto se zdálo jako skvělá volba a hlavně jak jsem psal, Půlnoční město bylo úplná bomba... No ale nevím kde nastala chyba. Je fakt, že mi je 33 let, ale neřekl bych, že by v tom byl problém ...mám rád Young Adult. Ale o této knize mám rozporuplné pocity. Kdyby nebylo hlavní hrdinky, tak knihu odložím - ta jediná byla celkem dobře popsána (což není zase tak divný, když se skoro na každý stance píše jen o ní)a i ironicky zábavná. Ale už jsem nechápal zápletku Dorian vs. Chaol ... ti to dva mi nesedli a nějak nechápu PROČ! No nečekal jsem to, že to bude u mě takový propadák. Ale dám šanci druhému dílu.

08.05.2021 3 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Pokud byste chtěli najít někde stránku kde to je hezky všechno (postavy ze sérií, rodokmen a spoustu dalšího) popsané tak ji sem napíšu – theshadowhunterchronicles. Nevím, jestli se to sem smí dávat, ale hodně mi to pomohlo s rodokmeny. A hlavně jsem chtěl zjistit z jakého období se tento děj odehrává, než jsem se do toho pustil a je to "návaznost" na Pekelné Stroje. Většina hlavních postav v této knize jsou děti hlavních postav z Pekelných strojů.

Ale je fakt, že při delším čtení už ty příjmení nevnímáte tak složitě. Začátky jsou začátky – vždy mírný chaos.

Popravdě jsem hodně na rozpacích, upřímně miluji lovce stínů, miluji knihy Cassandry, ale toto je tak hodně, hodně a do třetice hodně zamotaný děj, že jsem z toho byl celkem negativně naladěný, čtení mě netěšilo. Věty, rozhovory končili ve 3/4 jejich celého obsahu – většinou někdo přišel a vyrušil rozhovor...to jsem celkem pěnil, když se to stalo u každého "vážnějšího" rozhovoru.... takže v závěru knihy víte většinou jen okraje, které nám Cassandra nechtěla zatím odhalit.

Je tam velmi mnoho postav a každá má své tajnosti a čtenáři nejsou zcela odkryty, jen náznaky. Nevím, ale když je jich tam tolik v ději, mohla být odhalena aspoň jedna. Chápu, že všechny její příběhy nemůžou být stejné/podobné – takže je to samozřejmě originální příběh.

Musím přiznat, že mi není vůbec sympatický Matthew. O Kitovi nemůžu říct skoro nic, protože nemá snad jako jediná postava z hlavních tolik prostoru. Thomas je sympatický, ale obávám se, aby neskončil s Alastarem – bohužel u něj kvůli šikaně názor nezměním – prostě hajzl a "chudák" ... teď nevím kdo to tam řekl, ale toto bylo trefné - "měl jsem jen dvě možnosti. Být ten koho budou šikanovat anebo ten kdo se přidá k těm co šikanují"(takto to úplně napsáno v knize nebylo, ale v tomto smyslu ano) ... a někdo mu odpověděl. "Měl si možnost – odejít" no bohužel to dopadlo jinak. Jen mě mrzí, že je to bratr Kordelie, protože v dalším pokračování bohužel bude tato postava.

V textu bylo ke konci celkem dost chyb.

Jsem rád, že se objevil i Magnus, těšil jsem se na něj... je to taková kotva. Bál jsem se, že tam nebude a velmi mě potěšil opak.

Snad poprvé musím dát 4*

02.04.2021 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Kniha mě velmi zaujala svou obálkou a přiznám se, že jsem po knize koukal už delší dobu. Musím říct, že nevím jestli jsem zklamaný z knihy. Neměl jsem nějaké velké očekávání, přeci jenom je to první kniha autorky. Což jsem zjistil, až když jsem měl knihu doma. Ale zase na to, že je to její první vydání, tak nápad na děj je super a nápad se mi líbil. Postavy se mi po pravdě moc charakterově nelíbili. Což sem si říkal, že se může ještě změnit v průběhu čtení (jak někdy bývá). Bohužel se tak nestalo - sice pravda Ana měla něco do sebe, ale to nesmyslné chování a hlavně na konci jsem nepochopil. Chápu, že autorka chce asi pokračovat v tomto příběhu další knihou, ale proč to dopadlo tak zvláštně? Nějak jsem měl chuť těch pár stránek do konce co mi zbývalo ani nedočíst, prostě mi to přišlo padlé na hlavu. Co se týká Ramsona, tak tam vůbec nevím, mám z té postavy zvláštní pocit-od té doby co bylo v příběhu popsaná událost z mládí na "výpravě" za lékem, jsem ho měl méně a méně rád. Nic už mu v mých očích nepomohlo se z toho vyhrabat.

16.03.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tak to bylo něco. Je to trochu jiné než u jiných knih, kde to začíná celkem pomalu. Tady vás to vrhne hned do děje a jste trochu ochromeni, což může někomu vadit, protože spoustu věcí, které chcete pochopit jsou v průběhu vysvětleny, ale až opravdu v průběhu vyprávění. Byl jsem z toho samozřejmě taky rozčarován, ale úplně mi to nevadilo, nejdříve jsem si totiž přečetl ukázku (první dvě kapitoly), protože co si budeme povídat těch stránek není zase tak málo a kupovat si takovou "bichli" a pak zjistit, že se vám kniha nelíbí – škoda peněz. Za další, pokud nemáte od této autorky už něco načteno, tak to, už bych určitě doporučil přečíst si ukázku. Já jsem se s touto autorkou setkal poprvé u této knihy. Samozřejmě vím, že už má za sebou hezkou řádku vydaných knih, ale jelikož mě osobně se musí líbit obálka, aby mě kniha upoutala a sáhl po ní, tak se musím přiznat, že ty její série, co se týká obálek mě vůbec neupoutaly, až tedy na tuto a jsem vděčný, že jsem se rozhodl jí koupit. Pokud máte rádi knihy od autorek YA fantasy Cassandra Clare, Holly Black atd. tak určitě neváhejte je to skvělé kniha. A to že se zdá, že je kniha velmi velká a stránek nekonečně ????, tak jsem zjistil, že mi to ani nevadilo a opravdu mě tento příběh pohltil a měl jsem ho za pár dní přečtený. A když už si budete myslet, že už je to dlouhý a přijde vám, že je to stále dokola (hledají – nemůžou najít), tak vězte, že tam jsou zvraty, které nebudete čekat. Mám velké nutkání pořídit si další knihy od této autorky ????.

PS: popravdě jsem čekal, že tam bude mít i více prostoru Sabine, podle toho, jak to na začátku vypadalo. Ta postava mi přišla jen tak do počtu.

PPS: Měl jsem trochu obavy, že Bryce bude po celou dobu taková chladná. Naštěstí se to pak změnilo, ale trochu si počtete, než to přijde.

11.03.2021 5 z 5