Dar z nebe

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kristián neměl štěstí v lásce. Oproti tomu, co si nejspíš ostatní myslí, mu jeho vzhled nikdy štěstí nepřinesl, spíš naopak. Zrovna se přestěhoval do nového města a hned o víkendu se na maškarním večírku školy, kam má v pondělí nastoupit, setkal s bohem. Jejich setkání sice neskončilo úplně podle jeho představ, ale koneckonců to byl jen další muž v řadě. Nebo ne? Co když ten obyčejný, brýlatý student v lavici u okna není tak obyčejný, jak se na první pohled zdá? Co když se pod tou zbytečně velkou mikinou skrývá zářící bůh, kterého už potkal? A pokud ne, jak to, že se mu tak dostal pod kůži? Kristián se nechce zamilovat, ale i když nakonec uzná, že nemá smysl se tomu bránit, věci nejdou tak snadno, jak si představoval... Zvlášť když dělá jednu chybu za druhou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482926/big_dar-z-nebe-zJl-482926.jpg 4.529
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Dar z nebe

4642
05.12.2021

Na novou knihu, jsem se moc těšila a oprávněně. Užila jsem si krásné čtení:-)). Moc se těším na další knihy a doufám, že jich má autorka v plánu napsat ještě spousty.

M.anon
28.11.2021

Naprostá bomba. Líbí se mi použití hlášek z filmů. Dělám v životě to samé.
Matyáš mě zaujal na první pohled, to jak vnímá svět a celkově jeho názory. Nejvíc se mi líbí myšlenka “nepředpokládej a ptej se”.
Nemůžu se dočkat další knihy.


Kešu1981
27.11.2021

Bomba... tleskám a píšu si do diáře 15.4. Mikuláš - jsem tu pro tebe :o)

terryaknihy
25.11.2021

Příběh Matyáše a Kristiána mi byl osobně mnohem bližší, než postavy v autorčině prvotině. Oba mají své neduhy z minulosti a velmi se mi líbilo, jak se s tím postupně poprali. Vedlejší postavy zde dostaly také docela dost prostoru, což mě moc těší, jelikož je skvělé mít příběh rozmanitější, i když je nám vyprávěn “pouze” z pohledu hlavních postav.
Prvně jsem příběh četla před vydání v rámci PDF, ale teď ve finální podobě klobouk dolů za moc pěkné ilustrace (@hannahp.artwork). Do rukou se mi dostala hezky čtivá gayromance, kterou moc doporučuji. Pokud vám První muž přišel moc fofr, tak Dar z nebe vás podle mě uspokojí. I když jsme hození do vody, tak nám tu vztah teprve rozkvétá a zoceluje se. Ačkoliv, chtíč a láska je jiná věc asi co?;).
Btw - ty oči frajera na té obálce?

Majka1979
22.11.2021

Keď som prečítala prvú knihu od autorky, bola som si viac než istá, že akonáhle vyjde jej druhá kniha, tak nemôže chýbať v mojej knižnici. A tak sa to stalo, prečítala som ju a ...

Splnila očakávania? Určite áno.
Nie každý sa stotožňuje s touto tématikou, avšak vždy záleží od autora. A táto spisovateľka to jednoducho vie.

Kristián a Matyáš, dvaja mladíci, ktorých spája jedna vec, teda viac vecí, avšak táto je samozrejme tá najdôležitejšia. Obom sa páčia muži. Nehanbia sa za to.
Stretnú sa na maškarnom a tam to začne. Maska avšak nebola zložená a tak jeden z nich zostáva tajomný.

A k odhaleniu nepríde len tak jednoducho. Kto by povedal, že pod odevom toho obyčajného chlapca sa skrýva také telo? Nikto a predsa...

A teraz ako ďalej? Ich vzťah je vystavovaný skúškam, viackrát to zaškrípe.

Ale ak to je skutočná láska, tak tá si tú správnu cestu nájde, hoci nie je úplne jednoduchá.

Viac neprezradím, pretože potom by ste si knihu správne nevychutnali ;)

Ale čaká vás veľa stretnutí, záhad, lásky, chrumkavé scénky a samozrejme aj veľa zábavy :)

Grohlinka
20.11.2021

Kniha se mi líbila, ač musí přiznat, že první autorčina kniha se mi líbila víc. Postava Matyáše je napsána na vysoké úrovni, ač byl z páru věkově mladší, povahově byl mnohem vypracovanější a vyspělejší. Kristián si dle mého názoru zasloužil buď více prostoru, nebo mi prostě a jednoduše tolik nesedl. Trošku mi vadily gramatické chyby, které jsem nečekala a v první knize autorky buď nebyly, nebo jsem byla více pohlcena příběhem a nevnímala je. Přestože mě tento příběh tolik nezaujal, rozhodně knihu můžu s čistým svědomím doporučit, ve svém žánru a v našich malých českých vodách se jedná o skvělý počin. Více se ale těším na další knihu, která mě už svou anotací zaujala více.

INCOGNITOREADER
19.11.2021

Druhá kniha od autory a laťka nastavená v první knize je tady opravdu na stejné úrovni. Je to samozřejmě romantika.
Autorka se rozhodně nebojí do toho šlápnout a tak na nějakou ostřejší scénu se tady vůbec dlouho nečeká.
Opět plus je zasazení do čekého prostředí, což zde funguje jako příjemné osvěžení.
Líbí se mi střídání kapitol z pohledů obou hlavních postav.
Oproti předchozí knize jsem měl zde jen trošku problém s jednou z hlavních postav a to jak se chová. Jasně, je mu 22, ale i tak se na můj vkus choval až moc "na facku". Ale to je jen můj osobní problém. Tohle bude mít každý jinak.
Opět se tu nabízí srování se sérii On. A je to naprosto srovnatelné a jak jsem už říkal, u nás nemá autorka konkurenci. Těším se na další knihy.

0197
17.11.2021

Tak jo, začnu tím, že jsem se na další autorčinu knihu opravdu hodně těšila. Z první knížky jsem byla totálně nadšená a netrpělivě vyhlížela datum vydání druhé. To čekání se rozhodně vyplatilo.
Opět dostaneme čtivý, milý příběh se sympatickými postavami. Nechybí pár vkusně popsaných sexuálních scén a tentokrát v knize přibylo více ilustrací. Celý příběh navíc působí reálně, nebylo tam nic přehnaného. Ocitáme se na české střední škole, což bylo skvělé, navíc v kraji kde bydlím. Paradoxně prvnímu dílu jsem se kvůli českému prostředí vyhýbala, teď si užívám, že jsou v knihách místa, která znám.

Matyáš mi byl z těch dvou sympatičtější. Měl to v hlavě pěkně utříděné a z jeho strany padlo opravdu hodně pěkných myšlenek. Mile mě překvapilo, jak vyprávěl o zákonu přitažlivosti, a jak si vlastně Kristiána u vesmíru objednal :-). Líbilo se mi, že navenek působil obyčejně. Co se týká vzhledu, pod tím větším oblečením skrýval skutečně tělo boha, a to jak to nedával na obdiv mi přišlo......řekněme sexy? Jeho sestry skvěle oživily příběh a byly moc fajn a stejně tak i jeho rodiče.
Co se týká Kristiána, tak ten opravdu dělal jednu chybu za druhou. Jeho zásluhou se v knize vyskytlo více dramatických situací než tomu bylo u první knihy. Vzhledem k jeho minulosti, se dalo jeho chování v určitých situacích pochopit. Když pak na konci vyprávěl o své rodině bylo mi ho líto. A i když mě občas trošičku štval, hlavně když ublížil Matyášovi, tak musím říct, že ho autorka popsala skvěle. Prostě obyčejný člověk. Člověk, který se dopouští chyb, který občas řekne nebo udělá něco, co nelze vzít zpět. A kdo takové chyby nedělá, zvlášť v lásce?
Na závěr musím opět pochválit epilog, takové epilogy by knihy měly mít. Budu šťastná, když autorka bude pokračovat v tomto tempu. Každý rok dvě skvělé knížky :-).