Ruxandra Ruxandra komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Čekala jsem něco úplně jiného a dostala jsem to nejlepší. Možná jsem čekala jiný závěr, ale takto to je perfektní a reálné. Jak kratičká setkání dokáží ovlivnit celý život...

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Příjemné, oddechové, jen ten konec mě trochu překvapil. A recepty jsem přeskakovala, to se musím přiznat :)

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Zajímavý kousek s LGBT tématikou, které moc není. Když pominu technické chybičky, četlo se to dobře a zakoupení rozhodně nelituji.

29.08.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Prosím více takových knih :) Nádherné...

29.08.2017 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Ačkoli nejsem věkem cílová skupina, bylo to krásné, milé a čtivé. Doporučuji všemi deseti :)

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Krásný příběh, ani ne tak o hlavní zápletce, ale o životě, o lásce a o tom co jsme pro ní schopni obětovat.
Na pět hvězdiček to nebylo, na to jsou zápletka a závěr moc předvídatelné už v první třetině (viděla jsem komedii Bubliňák, která je dost podobná, takže žádné překvapení se nekonalo) a konec malinko useknutý.
I tak vřele doporučuji a v knihovničce nechávám :)

18.07.2017 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Nějak se mi nedaří vyjádřit se správně... Úžasný a silný příběh, prostě si ho přečtěte.

04.05.2017 5 z 5

Milé čtení s postupným odkrýváním tajemství z minulosti. Obdivuji Helenu jak dokázala svůj život změnit i ve vyšším věku. Payne u mě ztratil body Neviditelným, ale Helenou si je u mě zase získal :)

01.04.2017 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Osobně si myslím, že komplet všechny knihy z Greyova pohledu by měli teda větší šťávu, při nejmenším mi nelezl tak na nervy jako Ana. Ale jinak se zde nedozvíte nic nového.

01.04.2017 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Pokud jste milovník koček, budete milovat i Boba :) Krásné, příjemné, oddechové.

01.04.2017 4 z 5

Již po pár stránkách jsem pochopila, že bude nutné tuto knihu brát jako samostatný příběh, nespojovat si jí příliš s předchozími knihami, jinak bych byla moc zklamaná. Budoucím čtenářům doporučuji to samé.
Ducha Bradavic, kterého jsem tak milovala na příbězích z čarodějného světa, jsem se bohužel nedočkala, vše je založené na dialozích, což je ale u divadelní hry logické. Bohužel vás to o dost ochudí... Pro mě to nebyl krásný návrat do Bradavic, ale spíše jako dívat se dovnitř klíčovou dírkou, chyběl tomu ten prožitek.
Osobně doufám, že na další takovéto pokusy už nedojde.

01.04.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jak tady čtu, většina si vybrala nejprve příběh z pohledu Veroniky. Já začala Jáchymem a myslím, že jsem neudělala chybu :) Když jsem se pak dostala k Veronice, jen do sebe krásně vše zapadalo. I když asi nezáleží z které strany knihu budete číst. Příjemně mě překvapilo, že se neopakovali žádné dialogy, dějových zvratů, se kterými jste se setkali v předchozím příběhu, se ten další sice dotkne, ale rozhodně je nepřevypráví slovo od slova, vždy se dozvíte něco nového, nový pohled na věc. To se mi asi na knize líbilo nejvíce - pohled z více úhlů na tu samou věc a jak to může vše podstatně ovlivnit.

31.03.2017 4 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Vtipné, oddechové čtení. Musela jsem vypadat v tom vlaku jak blázen jak jsem se pořád uculovala :) Na další díly se určitě vrhnu až zase budu potřebovat vypnout od každodenního stresu.

06.03.2017 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

​Asi první kniha v tomto žánru, u které jsem cítila, že už jsem na ní "moc stará" a postavy mi nebyly příliš blízké. Nicméně postupně jsem si k nim nějak našla cestu a na konci knihy už mě i zajímal jejich další osud. Do dalších dílů se asi pustím, ale jen proto, že jsem zvědavá. Jsou lepší knihy v post apokalyptickém žánru, ale s přihlédnutím, pro jakou věkovou kategorii je toto psané, zvedám hodnocení :)

30.11.2016 4 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Uf, no mám to za sebou a do dalších dílů se pouštět nebudu.
Informace jsou zajímavé, mnohdy ale pro laika nesrozumitelné, vyznat se ve všech zkratkách (na čtečce je bohužel prakticky nemožné neustále listovat na seznam zkratek a zpět) a odborném textu mi dělalo potíže. Bohužel jsem se několikrát přistihla, že dočítám stánku a nemám tušení co na ní bylo.
Citlivější nátura by asi po dočtení přestala jíst i pít, patrně i dýchat. Jak již bylo psáno dříve - nutno ke knize přistupovat se zdravým rozumem.
Poslední kapitola knihy mi přišla už úplně mimo, jakoby do celkového konceptu knihy ani moc nezapadala.

10.10.2016 2 z 5

Čekala jsem stejný koncept jednotlivých příběhů​,​ jako v "Příliš dlouh​é​ swingers party​", který bych popravdě uvítala více, ucelený příběh knize spíše uškodil. Ano, byla to zábava, jako vždy, ale bohužel jsem zjistila, že mi připadají všechny hlavní postavy v knihách pana Kotlety charakterově, jednáním atp. úplně stejné (Tomáš Kosek, Jan Bezzemek, Petr Mlejnek) :) I tak si ale další knihy ráda přečtu, jsou to ideální oddychovky.

30.08.2016 3 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Kniha je to sice krásná a humorná ve svém vyprávění o soužití se psem (již v menší míře s kočkou, která se zde objevuje jen okrajově a název je tedy skutečně zavádějící, jak už psal někdo přede mnou), ale v dnešní době plné přecpaných útulků a nechutných množíren opravdu netoužím svým dětem číst o topení štěňat a zbytečném množení psů i koček. Jako literární dílo českého autora zvučného jména má kniha nepopiratelnou hodnotu, nicméně pro její obsah bych ji už nedoporučila malým dětem, vždyť co si z toho ty malé hlavinky vezmou... Raději doporučuji Dášeňku :)

25.08.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu, ve které mě štvali všechny postavy a přesto jsem jí dočetla až dokonce, jsem dlouho v ruce neměla :D Musím přiznat, že zde opět zafungovala reklama a kniha rozhodně není tak skvělá jak se prezentuje (kniha roku 2015), nicméně napětí a jisté překvapení jí upřít nelze, ale rozhodně nepatří k těm, co bych si potřebovala nechávat v knihovně. Příště už se plakáty a nápisy zviklat nenechám...

15.07.2016 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Svým způsobem obyčejně neobyčejný příběh, který mi v jistých ohledech velmi připomněl film "Keith", ačkoli zápletka byla trochu o něčem jiném.
Drahý TF jak ti rozumím... Pro člověka, který se ocitl "na obou stranách barikády" je to velmi bolestné čtení, rozdírá zhojené rány a nelze dočíst bez pohledu zamlženého slzami. Ačkoli jsem si v první části ke knize hledala cestu, o to více jsem jí poté hltala. Nicméně s čistým svědomím jí doporučit nemohu, vlastně nevím komu, tolik se zavíráme do svých ulit, že by jsme se měli více podívat kolem sebe a skutečně vidět lidi kolem. Pokud vám k tomu tato kniha pomůže tak jen do toho, čtěte...

27.06.2016 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tak už to mám za sebou a teď to ještě nějak shrnout.
Kolem této knihy jsem kroužila asi čtyři roky než jsem našla odvahu a chuť se do tolika stránek pustit. Chaos prvních kapitol, mi dal docela zabrat, ale postupně jsem se celkem zorientovala, nicméně tato kniha rozhodně potrénuje vaší paměť, musíte se zorientovat v záplavě postav a jmen. Příběh je propracovaný a detailní, což bylo místy asi spíše naškodu, jelikož se strhující a dech beroucí děj střídal s dvakrát tolik delším obdobím kde se skoro nic nedělo a bylo docela těžké udržet pozornost. Osobně bych knihu klidně o něco zkrátila a vypustila zbytečné věci, které příběh brzdily.
Takže závěrem, bavilo mě to, ale jsem ráda že už to mám za sebou a do dvojky se pustím třeba až za nějaký čas, až přečtu něco oddechovějšího :)

19.05.2016 4 z 5