Ruxandra Online Ruxandra komentáře u knih

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Moje první kniha od této autorky a hned láska na první počtení;) Líbí se mi propracovaná psychologie postav a příběh vyprávěný z několika pohledů. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih Jodi Picoult.
Po přečtení knihy jsem shlédla i film a ačkoli se mi líbil, velmi mi vadilo jak kompletně pozměnili konec o proti konci knihy. Konec filmu tak pěkně nevyznívá...

21.08.2013 4 z 5

Nemrtvý Nemrtvý Jenny Nowak (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších částí Vladova příběhu. Dokonce musím říct, že láska k Bridget je pro mě tady opravdovější než ty ostatní v jakémkoli jiném díle (i k jeho první lásce, Alexis). Když jsem knihu dočetla, bylo mi líto, že tímto Vladova série končí, i když je to velmi povedený a dle mého názoru adekvátní konec hodný takového velkého příběhu.

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Musím říct, že i mě se druhý díl líbil více než první. Příběh už mi nepřipadal tak plochý, děj byl zajímavější a hlavně se zde vysvětlilo několik otázek, které jste si po dočtení prvního dílu zákonitě museli pokládat. V tomto díle mi také vztah mezi hlavními hrdiny připadal uvěřitelnější a opravdovější.

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Jednoznačně je tento třetí díl nejlepší. Je zde více napětí i dějových zvratů než v předchozích a i když je příběh trochu předvídatelný, vaší pozornost si udrží. Nejsem si akorát jistá, zda jsem spokojená se závěrem, možná jsem čekala něco víc...

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Gerritsen mě nezklamala. Jako vždy úžasný zážitek - nechybí napětí ani zajímavá zápletka. Nemůžu se dočkat další knihy Rizzoli&Isles:)

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Jsem opravdu zklamaná. Možná až to vydýchám, změním názor, ale teď těsně po dočtení knihy je to prostě tak. Dějově je druhý díl celkem prázdný, skoro nic se neděje, a když už se to za polovinou rozjede je celkem jasné, jak to dopadne.
Vadí mi absence toho mrazení a napětí, které jsem cítila při čtení Anny krví oděné. První kniha měla atmosféru, zajímavé téma, čtivost a uměla nadchnout. Druhá část má tu čtivost i téma, ale obsah příběhu pokulhává. Anna tomu prostě dodávala "šťávu", tady citelně chybí...

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Po nadšení z Nočního klubu cítím docela rozčarování. Kniha je samá akce a to je vlastně všechno. U děje jsem se často nudila, ale dávám o hvězdičku navíc za celkem zajímavý konec:) Věřím, že Stroncium je jen šlápnutím vedle a rozhodně dám panu Kulhánkovi ještě šanci u jiné jeho knihy.

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Dobrá, je to opravdu lepší než první díl, ale do dokonalého čtenářského zážitku mi pořád něco chybělo. Je vidět určitý postup ve spisovatelské dovednosti autorky, ale stále se drží osnovou velmi podobné dějové linky. Některé části velmi připomínali Dvě zrcadla. Občas jsem měla dojem, jako bych četla příběh Kate a Joshe znovu, akorát naruby. I tak se mi knha líbila a počkám si na další počin této autorky, protože má opravdu čtivý styl psaní.

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Občas mě příběh strhl a hlatala jsem ho, ale většinu času jsem se nudila. Rozvleklé rozhovory o ničem, předvídatelný děj, čekání kdy už konečně hlavní hrdinka zjistí to, co už my dávno víme... Plusem je čtivost knihy a celkem zajímavé historické prostředí. Jestli se pustím do dalšího dílu, to ještě nevím.

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Strhující a překvapující od začátku až do konce. I když mě občas chování Abby i Travise dost vytáčelo a ráda bych je oba propleskla, příběh se mi moc líbil a velmi oceňuji, že jej autorka "nacpala" do jedné knihy a nesnažila se ho donekonečna protahovat do několika dílů. Jednoznačně perfektní oddechovka s velmi trefným názvem:)

Netvor Netvor Alex Flinn

Po shlednutí filmu jsem se knihy nemohla dočkat, ale musím říct, že kniha je opravdu něco jiného. Příběh se v mnoha věcech liší, především mě překvapil věk hlavních postav, podle filmu jsem typovala, že budou starší. Možná jsem čekala víc, ale i tak jsem celkem spokojená, jako oddechové čtení je to fajn. Co musím pochválit je obálka, ta se mi líbila opravdu hodně, jen nechápu proč nepoužili brázek z originálu, když už to udělali tak podobné...

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Musím říct, že kniha a film pro mě mají úplně jinou atmosféru, ale v každém jsem si našla svoje a líbilo se mi oboje.

Game Game Anders de la Motte

Kniha mě docela zklamala, ale měla zajímavý námět a překvapivý konec, tak že to jí hvězdičky přidalo ;)
Po recenzích a anotaci jsem rozhodně čekala víc a detektivku (jak to měli zařazeno v obchodě) mi to připomíná vzdáleně. Anglické věty a výkřiky jsou dost mimo, převážně spíše ruší a chudák lidi co neumějí anglicky ani slovo si akorát budou myslet, že přicházejí o něco důležitého, když tomu nerozumí.

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Nemůžu si pomoct, ale i přes veškerou chválu, kterou jsem na knihu slyšela, mě osobně tak uplně nesedla. I když musím uznat, že konec byl impozantní a motiv domku z myšlenek na stromě se mi velmi líbil.

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Velmi zajímavý a smutný příběh a rozhodně nezáviděníhodný osud...
Doporučuji přečíst, mě to donutilo se nad ledasčím zamyslet. Docela by mě zajímalo filmové zpracování.

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Tohle na knižním trhu chybělo! Vždyť je to téma aktuální, velmi diskutované a stále hodně odsuzované některými lidmi. Právě ti "odsuzovači" by si měli tuto knihu přečíst. Je to kniha plná pocitů, bolesti a zkušeností. Zpověď člověka, který velkou část svého života nemohl být sám sebou. Obdivuji jeho odvahu a vnitřní sílu s kterou to všechno překonal.

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

"Ať vejde ten pravý" podle mě není knihou pro slabé povahy! Jinak fantastické čtení, napínavé, nečekané a hlavně ORIGINÁLNÍ! Což je v dnešní době zahlcené knihami o upírech docela zázrak...
Po přečtení knihy jsem si sehnala i film, který mě nadchnul, jelikož se držel knižní předlohy a měla jsem z něj stejný mrazivý pocit. Bohužel to samé nemůžu říct o nedávno vyšlé americké verzi, která přenesením příběhu do jiného prostředí uplně zničila to napětí a studeno, které z původní verze, tak jako z knihy, bylo patrné.

21.08.2013 5 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Ke knize jsem se dostala až teď, když vyšla v Albatrosu v uplně novém vydání a docela mě potěšila. Je to velmi vtipně psaný příběh ze života. Rozhodně stojí za přečtení!

V lesích V lesích Tana French

(SPOILER) Na začátku čtení nadšení a v závěru zklamání. Ne nad kvalitou knihy po literární stránce - té se nedá prakticky nic vytknout, ale nad nevyřešením zdánlivé "hlavní" linky příběhu. I tak je to velmi kvalitní a čtivě zpracovaná kniha a stojí za pozornost.

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Moc mě to nenadchlo, musela jsem se doslova "dokopat", abych první díl dočetla a že bych se chystala na další o tom nemůže být ani řeč. Nějak mi připadá, že se tam prostě skoro nic neděje. Nic záživného. Seriál je podle mého zpracovaný lépe (a to většinou prosazuju knižní předlohy před filmem/seriálem, ale tady to prostě nejde). Pokud milujete seriál, tak knihy radši ani nečtěte...

21.08.2013 odpad!