Dva meče

V ulicích Minneapolis řádí chladnokrevný vrah. Zanechává po sobě oběti, které nesou zjevné stopy mučení. Zatímco policie marně hledá jakoukoli stopu, lovci upírů vědí velmi dobře, s kým mají tu čest. Ví to i Daniel Phillips, ve dne řidič taxíku, v noci neúnavný lovec samotář, jehož do Minneapolis zavedla nešťastná láska. A ví to také Selena Torresová. Je silná, neohrožená a její touha po spravedlivé odplatě je účinnější než jakákoli zbraň. Selena Torresová však porušuje po staletí dodržované tradice. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je slepá. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je… upír.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124839/dva-mece-124839.jpg 4.1118

Dvě zrcadla (2.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Host

lucy6581

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečteno za den a určitě si jí jednou přečtu znovu. Limrová má na psaní opravdu talent a modlím se aby napsala další knihu.

Halka2

Druhý díl byl lepší než ten první. Četlo se to dobře.

bartule

Super knížka,přečteno za pár hodin snad bych i řekla,že ještě lepší než první díl :-) jen tak dál rozhodně s klidným srdcem doporučuji a jsem ráda,že se i Dany dočkal...

ajla5
11.12.2016

Velmi pěkný příběh.

lucie2952
20.10.2016

Nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Žádné nudné scény se nekonaly. Napětí od začátku do konce.

Adriana21
21.03.2016

Kniha se mi moc líbila, musím říct, že ještě víc než první díl Dvě zrcadla. Danyho jsem si opravdu hodně oblíbila a přirostl mi k srdci. Jsem velice ráda, že autorka druhou knihu věnovala právě jeho postavě, protože by bylo škoda nedat mu prostor. Selena byla taky fajn a k Danymu se opravdu hodila :)
Prostě velmi povedená kniha.

Andra
10.08.2015

Na knize se mi nejvíc líbilo to oko na obálce. Jinak stylistika jak od studentky střední školy.

KatulakT
19.06.2015

Knihu jsem přečetla za pár hodin, jelikož se opravdu četla velice dobře. Přistupovala jsem k ní na počátku s velkým pesimismem po zkušenosti s prvním dílem. Ale o to víc jsem byla příjemně překvapená.
Dějová linie je sice trochu slabší; občas se postavy chovaly naprosto nepřirozeně a jednolitě, ale i tak se mi kniha vesměs líbila! A pokud bude třetí díl a hlavní hrdinkou bude Láska - WOW! :-)

Mermaida
11.12.2014

Taková oddechovka s hezkým příběhem. Po dvou zrcadlech jsem si říkala, co autorka připravila, ale tohle jsem nečekala, mile mě překvapil děj a přišlo mi, že tento díl oproti prvnímu nebyl tak "sladký" víc děje, víc akce. Méně předvídatelný co se stane. Bude trojka? :)

Ninie
14.11.2014

Mnohem, ale mnohem lepší než první díl, což se stává málokdy, ale stalo se. Tohle bude autorka, která s věkem a zkušenostmi bude lepší a lepší. Jen tak dále!

Beni
16.09.2014

Určitě mě to bavilo více než první díl. A to jsem si myslela, že jsem si Kate a Joshuu zamilovala... no Selenu a Dannyho více :-) Jen škoda, že musel dojít k tomu rozhodnutí.... šlo by to i v původním stavu... určitě :-) Snad jsem moc neprozradila :-) Pokud bude třetí díl o Lásce, určitě přečtu :-)

Lenka.Vílka
20.07.2014

Libilo se mi to vic nez prvni dil a rozhodne si prectu treti...prestoze bylo jasne, jak to vsechno skonci a jak dej pujde dal, nevadilo mi to...problem je ten, ze uz moc novych veci vymyslet nejde a ja to ani po nikom nejspis nechci...tyhle knizky jsou fajn...az budu chtit nad knihou premyslet, prectu si jinou, ale tuhle proto nebudu pomluvat...navic se mi moc libi styl psani autorky...to se nezmenilo...

Velbana
23.06.2014

Co člověk je schopny pro lásku udělat.

Lucka.79
04.05.2014

Dávám o hvězdičku méně, než u předchozího dílu, protože ještě v polovině knihy mě to moc nebavilo. Ale potom už to bylo akčnější a kniha měla spád. Opět mám pocit, že autorka nešla moc do hloubky, ale to by také kniha neměla 300 stránek. Každopádně jsem ráda, že jsem narazila na další českou autorku, jejíž knihy si vždy ráda přečtu a fandím jí. Takže až bude 3. díl, určitě po něm sáhnu ...

K.M.
03.03.2014

tato kniha sice není tak dobrá jako Dvě zrcadla, ale rovněž má své kouzlo.

Đominica
15.12.2013

2. díl se mi líbil asi o něco více než první, ale každopádně je skvělé, že i v tady v Čechách máme takové spisovatele (spisovatelky). Tuto knihu mi doporučila kamarádka, která z toho byla doslova unešená a mám takový pocit, že ji přečetla více jak 5x. Na mě zas až takový dojem neudělala. Ale líbilo se mi, jak děj plynul rychle, bylo to čtivé a v úvozovkách "jednoduché" .. ráda si přečtu i 3. díl, dala bych 3,5 hvězdy. Ale spíše se přikláním ke 3, protože mi tam stejně pořád něco chybělo :) ..

Catie_
08.12.2013

Bylo to lepší než první díl? Ano bylo :). Ale furt to nějak nemělo pro mě ten pořádný švih.

Ruxandra
21.08.2013

Dobrá, je to opravdu lepší než první díl, ale do dokonalého čtenářského zážitku mi pořád něco chybělo. Je vidět určitý postup ve spisovatelské dovednosti autorky, ale stále se drží osnovou velmi podobné dějové linky. Některé části velmi připomínali Dvě zrcadla. Občas jsem měla dojem, jako bych četla příběh Kate a Joshe znovu, akorát naruby. I tak se mi knha líbila a počkám si na další počin této autorky, protože má opravdu čtivý styl psaní.

Jujkyna
03.06.2013

Parádní! Je pravda,že druhý díl je lepší než první, ale nebyl by tak skvělý bez toho prvního :). Výborné odpočinkové čtení, které vás donutí knihu přečíst na jeden nádech. Moc se mi libila :).

DariDerek
22.05.2013

perfektní zakončení, vůbec, ale vůůůbec bych si nepředstavila, že to takhle skončí a je to pecka!! :D paní Limrová, děkuji za super 2dny :D a doporučuju, dvojka ještě lepší než jednička :)))

zajiczkova
09.04.2013

zajimavejsi jak první díl

MesLivres
25.03.2013

Podle mne trochu lepší než první díl, díky tomu, že kniha nebyla tak příšerně přeslazená. Naopak přibylo trochu akce a docela rychle jsem se začetla. Ale Dannyho náhlé rozhodnutí mi do děje vůbec nepasovalo...

kleria
11.02.2013

Moc pěkný, ale první díl se mi líbil mnohem víc. To je můj názor :D.

eleryn
02.02.2013

Nádherný příběh, Karolko :-)

VeronikaK85
11.01.2013

Skvělá kniha. První díl jsem četla ještě předtím, než vyšel knižně, ale tohle pro mě byla naprostá novinka a musím říct, že mě nadchla. Akce, napětí, lásky, upíři, skvělé nápady - prostě jsem to přečetla na jeden zátah (několikrát). Nedá se nic dělat, budu napjatě čekat na další díl.

Kaka.cs
06.12.2012

Skvělá knížka. Je záživná, moc mě bavila. Byla plná akce, nenudila jsem se ani chvíli. Do konce byla napínavá.

xxiixxi
31.10.2012

Souhlasím s Majdule, také mě to vyřešení zápletky překvapilo, doufala jsem, že to vyřeší nějak nápaditěji :-)
Oproti prvnímu dílu přibylo akce a ubylo vzdychání :-) Ale přesně to vzdychání jsem na minulém díle tolik milovala. Ale i tento díl se naprosto trefil do mé krevní skupiny a je silně návykový, přečetla jsem ho za půl dne. A i když u knih většinou nebrečím, tak tady jsem probrečela tak čtvrtinu.
Moc se mi líbí autorčin styl psaní, ich forma a to jak je kniha rozdělená na myšlenky hlavní hrdinky a hlavního hrdiny, které se pravidelně střídají, takže máme na situaci pohled z obou stran. Doufám, že vyjde brzy další díl a autorka napíše ještě spoustu románů, protože její knížky patří k tomu nejlepšímu, co jsem četla. Žádné složité zápletky, slovní obraty nebo dusivá atmosféra. Ale oddychová četba to také není, protože jsem knížku musela dočíst na úkor spánku :-) Dokonce jsem uvažovala, že si knihy koupím, a to je již co říct, protože kupování knih je bohužel naprosto mimo můj rozpočet a jsem odkázaná na městskou knihovnu.

Majdule
24.10.2012

Pokračování české upíří lovestory Dva meče mě příjemně překvapila. Originální zápletka se slepou upírkou a lovcem Dannym (tak krutě zklamaným v předchozím díle) ubrala na sladkosti a přidala na akci. Příběhu prospělo i napětí mezi hlavními hrdiny. Příběh v prvních dvou třetinách šlape skvostně. Pro mě je nešťastné vyřešení zápletky, kdy jeden z hrdinů přijme náhle a bez kontinuity v předchozím životě osudové rozhodnutí. Přesto je to dobrá love story se stoupající tendencí. Závěr totiž naznačuje, že se pokračování dočkáme ... Takže za mě by to bylo 70 až 75 %.

dqenisa
16.08.2012

Jo mě tento příběh zaujal také víc něž první díl. Velice se těším na další díl. Dobrá kniha.

Beatrice
09.08.2012

Nechápem ľudí, ktorí proti týmto knihám niečo majú. Česká autorka preukázala veľkú dávku talentu a širokú slovnú zásobu. Nechýba akcia, samozrejme láska, a o humorné myšlienky či dialógy tiež nie je núdza :-) Je to akčnejšie ako Dvě zrcadla a aj ponurejšie, nebezpečnejšie. Ja som v knihe našla všetko, čo som očakávala a teším sa na tretí diel :)

upíři romantika

Karolina Limrová