Runinka Runinka komentáře u knih

Eiffel: Příběh životní lásky slavného stavitele Eiffel: Příběh životní lásky slavného stavitele Nicolas d'Estienne D'Orves

Moc hezká knížka.Nejen o stavbě věže,ale i o celoživotní lásce a múze stavitele.

03.11.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Jako vždy příběh ze Sudet. Popsaná doba,ale hlavně lidé,kteří v ní žili. Osudy dosti tragické.

26.10.2022 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Mazec knížka. Vůbec nezávidím,musí to být strašné prožívat něco takového v rodině

16.10.2022 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Krásné,byť smutné drama. Hezky popsané vnímání úlohy ženy a myšlení muže. Dílo je nadčasové.

13.10.2022 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Ty jeho povídky mě prostě baví.

09.10.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak to bylo velmi příjemné čtení. Pro mě úplně první od této autorky:-).

28.09.2022 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Pěkně shrnuto o vztazích. Doplněno o příklady z praxe.

17.09.2022 4 z 5

Hovory s doktory II Hovory s doktory II Barbara Nesvadbová

Stejně jako 1.díl,i tento byl.moc zajímavý a přínosný. Různé pohledy napříč lékařskými obory.

17.08.2022 5 z 5

Drobky v peřinách Drobky v peřinách Marie Maderová

Příjemná kniha plná vzpomínek,rad a tipů. Místy hodně k zamyšlení a zavzpomínání si.

16.08.2022 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Zpočátku jsem se tak nějak nemohla začíst,hodně postav atd.Ale jakmile děj pokračoval dál,nabralo to spád a nemohla jsem se odtrhnout. Prostě jedna paní začala čmuchat a tím si pokazila i svůj život.

14.08.2022 5 z 5

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Trocha pravdy,trocha fikce. Hodně úseků plných napětí. Jen si tak říkám,že kdyby jeli do toho Rumunska....

31.07.2022 4 z 5

Rusovláska u cesty Rusovláska u cesty Anne Tyler

Příjemná knížka na oddych. Zejména mě zaujal Bůh dopravy,to by bylo fajn,kdyby ho mělo víc lidí.

26.07.2022 4 z 5

Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Dana Huňátová

Nádherná kniha o zajímavé ženě z rodu Šternberků. Děkuji moc autorce za poutavé čtení. Opět jsem se dozvěděla mnoho nového z českých dějin.

26.07.2022 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Povídání z pohledu 9ti letého židovského chlapce,který až do posledku nevěří čeho jsou nacisti schopni.

20.07.2022 5 z 5

Deník sestry Lídy Baarové Deník sestry Lídy Baarové Adam Georgiev

Příběh sestry Lídy Baarové, Zorky. Její krátký život naplněný touhou po divadle a lásce a ovlivněný válkou. Bohužel zakončen skokem z okna.

20.07.2022 4 z 5

V jakém jazyce sním? V jakém jazyce sním? Elena Lappin

Životní cesta autorky,která vždy,když se někde začala cítit být doma,tak zase emigrovali. Umí několik jazyků,ale stále přemýšlí kým vlastně je. Navíc v průběhu života zjistí,že má dva otce....

18.07.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Knížka z oblasti Krušnohoří...v každém období se nejdou lidé dobří a svině,kteří proplouvají. Úmrtí Floriána bylo děsivé...

17.07.2022 5 z 5

Bohyně a božci v Beskydech Bohyně a božci v Beskydech Richard Sobotka

Příběhy z Beskyd protkané povídáním o stromech a léčivých bylinách.

10.07.2022 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Pěkná kniha,čtivá a plná zajímavých lidiček.

08.07.2022 5 z 5

Řekni, že jsi Tachovská Řekni, že jsi Tachovská Kateřina Tachovská-Vestman

Tak to byla velká parádička. Už dlouho jsem nečetla tak pěknou knihu z prostředí Brna. A navíc i vtipnou. Děkuji moc.

06.07.2022 5 z 5