rumund rumund komentáře u knih

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Tato literární klasika spisovatelky Karolíny Světlé, mimochodem má maturitní otázka z českého jazyka, mě teda vůbec nechytla. Musel jsem jí rychle dorazit, ať ji mám za sebou.

02.02.2021

Hitlerovy obdivovatelky a Marlene Hitlerovy obdivovatelky a Marlene Guido Knopp

Guido je prostě dobrý. Opět velice zajímavá kniha, která mě zase obohatila o nové informace o šesti ženách, které byly nějak spojeny s Hitlerem.

01.02.2021 4 z 5

Nepovolaným vstup zakázán Nepovolaným vstup zakázán Libuše Hanušová

Nebavil mě vůbec tento román. Jsem rád, že jsem tuto knihu, o stavbě vodního díla, dočetl do konce.

26.01.2021 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Docela dobrá kniha, kterou jsem si chtěl přečíst po shlédnutí stejnojmenného film. Nic mě v knize sice nepřekvapilo, ale i tak se mi celkem líbila.

23.01.2021 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Je to má několikátá kniha Nicholase Sparkse. Tento spisovatel prostě umí ....

21.01.2021 4 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Tohle byla už má asi desátá kniha od Michaela Connellyho a Harry Bosch opět nezklamal. Napínavá a dobře čtivá kniha.

11.01.2021 4 z 5

Hrdina hřiště Hrdina hřiště Millard Lampell

Tak tato kniha mě hrozně moc mile překvapila. Velice dobrá kniha, skvěle se četla, mě úplně vtáhla do děje. Vůbec bych neřekl, že je více jak 70let stará.

06.01.2021 4 z 5

Děvčata z Osvětimi Děvčata z Osvětimi Sylwia Winnik

Perfektní kniha o vzpomínkách dvanácti žen, které si prošly peklem v koncentračním táboře Osvětim. Popisují jak krutý a těžký život měly v této škaredé době.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Řekl bych, volné pokračování skvělé knihy Tatér z Osvětimi. Navíc tato kniha se mi zdála ještě trošičku lepší než zmiňovaný Tatér z Osvětimi. Doporučuji si ovšem přečíst oba tyto těžké a náročné příběhy.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skvělá kniha, která mě hrozně rychle vtáhla do příběhu a pustila až po přečtení poslední stránky.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Velice zajímavá kniha, která se mi strašně líbila. Navíc si může čtenář sám zvolit začne-li o číst knihu od Veroničina příběhu nebo od Jáchymova příběhu. Mimochodem, já si nechal dívku až jako druhou ...

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

I tato druhá má kniha od Patrika Hartla se mi strašně líbila. Sice se mi to zdálo až přehnané, ale možná, že se takto v našem hlavním městě prostě žije ...

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tohle byla má první kniha od Patrika Hartla a moc se mi líbila. Od té sháním všechny knihy od tohoto zajímavého člověka, který mě hrozně baví.

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Skvělá kniha o strašidelném místě v strašidelné době. Popis příběhu třech těhotných žen v koncentračním táboře Osvětim a jejich strach o miminka.

Opuštěná panenka Opuštěná panenka Josef Bor

Tuto knihu jsem náhodou objevil ve své knihovně, ani jsem nevěděl, že ji vlastním. Velice dobrá kniha, dobře a detailně popisuje co se dělo v Terezíně v této ne moc veselé době.

Svítání Svítání Marie Pujmanová

Docela čtivá kniha, nenudil jsem se u ní.

28.12.2020 3 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Docela mě kniha bavila, léta jsem mě v plánu si knihu přečíst a až nyní jsem se odhodlal. Vůbec nelituji.

28.12.2020 4 z 5

Nezapomeň na zlé časy Nezapomeň na zlé časy Günter Koschorrek

Dobře psaná kniha o vojáku, který bojoval za německý wermacht. Pohled na válku zase z druhé strany.

15.12.2020 5 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Dobrá kniha známá podle filmu Lidice. Četlo se mi to velice dobře a celý tento příběh se mi živě vybavoval dle filmu.

15.12.2020 5 z 5

Bergersdorf Bergersdorf Herma Kennel

Pro mě velice překvapivá kniha. Zjistil jsem plno nových poznatků, které jsem vůbec netušil.

15.12.2020 4 z 5