rumund rumund komentáře u knih

Bílý kůň Bílý kůň Karel Houba

Překvapivě dobrá kniha. Velice hezky a rychle se mi četla. Vůbec nic jsem od ni nečekal. Ovšem docela mile, mě kniha o příběhu života mladé ženy Kateřiny, bavila.

02.02.2022 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tak konečně už na to došlo. Tento film jsem měl ze všech dílů Pána prstenů nejraději a viděl jsem ho hodně krát. Kniha mě vůbec nezklamala a četla se strašně dobře. Jen jsem byl překvapený kolik toho v knize bylo jiného než bylo ve filmu. Nebo, že bych si toho z filmu tolik nepamatoval ..., tomu nevěřím. Jsou tam části, které ve filmovém zpracování vůbec nebylo. Ale kniha skvělá a příběh fascinující, už se těším na druhý a třetí díl.

31.01.2022 4 z 5

Ostrov Fulakona Ostrov Fulakona Eric Lambert

Docela fajn kniha z dob druhé světové války, někde v Tichomoří na ostrově Fulakona. Nečekal jsem od ní tolik. Jsem mile překvapen, co vše, ve své knihovně můžu najít.

21.01.2022 3 z 5

Muž, který zapomněl, že má ženu Muž, který zapomněl, že má ženu John O'Farrell

Tak tahle kniha mě vážně moc bavila. Když se zamyslím, tak by to bylo asi fakt dost zvláštní a zajímavé, si z ničeho nic, vůbec nic nepamatovat. Možná bych i docela rád viděl tuto knihu zfilmovanou. Jestli by mě bavila stejně jako kniha.

05.01.2022 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Knihy Jefferyho Deavera mám celkem v oblibě, ale takhle mě zas tak úplně nechytla. Konec knihy už byl sice lepší, ale stejně víc jak 3hvězdy si ode mne nezaslouží. Na mne příliš mnoho jmen, které se mi v příběhu pletli. Možná, že jsem trošku zaspal začátel a pak mě kniha už nevtáhla úplně do děje.

03.01.2022 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak konečně přišla řada na tu stále omílající knihu. A musím říct, že vážně velice povedená. Sice nedávám plný počet hvězdiček, ty dávám jen úplné špičce knih, ale i tak mě kniha strašně bavila. Holt příběh z doby války a v době po válce o židovce Haně a její nejbližší rodině, ani nemůže být nudný.

29.12.2021 4 z 5

Jindrové Jindrové Karel Matěj Čapek-Chod

No tato kniha pro mě nebyla žádný velký zážitek. Četba byla docela náročná.

21.12.2021 2 z 5

Zlomená žena Zlomená žena Simone de Beauvoir

Ale tak docela to ušlo, měl jsem z knihy větší strach. Ze tří próz o ženách se mi asi nejvíce líbila ta poslední.

14.12.2021 3 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Za mě určitě nejlépe napsaný životopis co jsem v životě četl. Edith Piaf, žila šílený život. Před touto knihou jsem toho o ní moc nevěděl, ale nyní jsem velice potěšen, že jsem knihu objevil ve své knihovně.

09.12.2021 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Neuvěřitelný životní příběh Władysława Szpilmana. Co všechno lze přežít, když člověk bojuje co to jen jde. Velice dobrá kniha, ale film režiséra Polanského, byl natočen ještě s větší bravůrou. Viděl jsem ho několikrát, tak proto mě kniha až ta nepohltila jak jsem předpokládal.

16.11.2021 4 z 5

Kamarádi Kamarádi Arnošt Lustig

Ale tak nakonec docela dobrá kniha. Sice mi těch 515 stránek trvalo dlouho dobu než jsem je přelouskal, ale tak nakonec docela dobrá kniha. V některých pasáží jsem se trošku ztrácel v čase, ale kniha se četla pěkně a příběh o mladých lidech vyrůstajících v židovském sirotčinci a jejich útrapách života je docela silný.

12.11.2021 4 z 5

Jediná hvězda - Domov cesty a osudy našich vojáků ze západu s původními dokumentárními fotografiemi Jediná hvězda - Domov cesty a osudy našich vojáků ze západu s původními dokumentárními fotografiemi Zdeněk Václavík

Docela zajímavá kniha o českých chlapcích, kteří utekli před válkou přes Polsko a Anglii do Francie a bojovali pak jako legionáři v druhé světové válce. Řekl bych, že docela málo známá kniha, ale o to více zajímavá historie.

18.10.2021 3 z 5

Tomáš a Markéta Tomáš a Markéta Jiří Křenek

Moc jsem od této knihy nečekal, to se musím přiznat a jsem velice mile překvapen, že se mi vážně líbila. Četla se moc dobře a i příběh měl hlavu a patu.

06.10.2021 4 z 5

Otázky kočky Otázky kočky Věra Sládková

Ze začátku se mi zdálo, že ty příběhy nejsou špatné, ale druhá půlka těchto povídek byla slabší a dost zmatené.

24.09.2021 2 z 5

Čtyřlístek pro štěstí Čtyřlístek pro štěstí Jana Červenková

Kniha se mi teda moc nelíbila. S radostí ji předám dál a uvolním místo ve své knihovně.

20.09.2021 2 z 5

Gulag: historie Gulag: historie Anne Applebaum

Uff to byla teda nálož. Sice velice zajímavá a dopodrobna psaná kniha, ale zdála se mi nekonečná. Pro mě až moc vše detailně a někdy i zmateně vypsáno. Často jsem se ztrácel, poněvadž jsem ji nečetl najednou. Teď už vím o gulazích dost a nějaký čas si dám na toto téma oraz.

10.09.2021 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dobrá kniha ....., ale musím se přiznat, že jsem očekával, dle recenzí, špičkovou knihu. Právě proto, jsem si ji koupil do své knihovny. Ale nebylo tomu až tak, abych si z toho sedl na zadek. Smrt vyprávějící příběh, je sice zajímavé, ale kniha se mi zdála zbytečně zdlouhavá a v některých pasážích až nudná. Četl jsem už lepší knihy, ale na 4 hvězdičky Zlodějka knih u mne má.

02.08.2021 4 z 5

Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgren

Docela jsem se na tuto knihu těšil, ale nakonec trošku zklamání. Navíc půl knihy otisknutých stránek deníku Astrid, ze kterých nic kloudného nedostanete. Překlad těchto stránek by se určitě hodil.

13.07.2021 3 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Pěkný, srdcervoucí příběh mladé židovky Hanny Brady a její tragický osud v Osvětimi. Kniha na mě ale moc strohá, myslím, že kniha ještě šla rozepsat do větších detailů, ale jinak ji nemám co vytknout. Další z mnoha velmi smutných osudů.

01.07.2021 4 z 5

Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Filip Müller

Tato kniha je velká bomba. Vypráví až neuvěřitelný příběh, slováka Filipa Müllera ze Seredě, který velice detailně popisuje 3leté žití (spíš přežívání) v koncentračním táboře Osvětim. Kde denně pracoval v sonderkommandu. Kde jakákoliv chyba se trestala automaticky smrtí. Vlastně to ani nemusela být chyba ...
"Chtěl jsem žít, žít za každou cenu, ještě o minutu, ještě o den, ještě o měsíc déle. Pochopte: ŽÍT!"

24.06.2021 5 z 5