Muž, který zapomněl, že má ženu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zatímco většina manželů snadno zapomene, že jejich žena má ráno důležitou schůzku, že měli dojít nakoupit, někdy dokonce i na výročí svatby, hrdina O’Farrellova románu v jediném okamžiku ztráty paměti zapomene manželčino jméno i tvář, všechno, co spolu prožili, i to, že vůbec nějakou manželku má. Bohužel už si nepamatuje ani na to, že se se svojí ženou právě rozvádí, a znovu se do ní zamiluje. Muž, který zapomněl, že má ženu, je zábavný i dojemný příběh muže odhodlaného udělat cokoli, aby vrátil ručičky hodin a získal zpět život, o který přišel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313858/muz-ktery-zapomnel-ze-ma-zenu-5Zj-313858.jpg 3.642
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Garamond
Orig. název:

The Man Who Forgot His Wife (2012)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Muž, který zapomněl, že má ženu

Přidat komentář
moore.allonsy
01. června

Jak jednoduché může být zničit mezilidská pouta. Vztahy jsou kolikrát o rozhořčení, jednotlivá prohlášení nemají argumentační váhu, ale mají ranit toho druhého. Už nám nestačí jen z lásky žít a už nám není ani sedmnáct. Bojíme se slibů a přísah, nesplněných snů. Celá knížka je jedna filozofická úvaha, která nás může nakopnout v našem životě. Zasmějete se při ní, zamyslíte. Doporučuji. :)

karel0684
12.08.2018

Knihu jsem koupil úplnou náhodou, když jsem v dešti čekal na tramvaj. V levných knihách...
Občas se říká, že knihy vám přijdou pod ruku i podle toho, co zrovna potřebujete. Kniha, která je inzerována jako humorná obsahuje mnoho mouder ze života a pro život.
Kniha potěšila a na dovolené se četla velmi dobře .
citace:
"Pokusila se tím bezesporu říct, že vztahy se vyvíjejí, manželství mají své odlivy a přílivy a člověk na nich musí pořád pracovat, přizpůsobovat své naděje a očekávání skutečnosti a nikdy nesmí brát svého partnera či partnerku jako samozřejmost. Dokud se člověk bude alespoň příležitostně snažit nahlížet na věci z pohledu toho druhého a nezapomene jí dát přání k výročí..."

Adriana.82
05.08.2018

za mě pohodové a sednul mi jemný humor :)

knihomolka525
17.07.2018

už dlouho jsem neměla po přečtení knihy tak silný pocit pohody.Jedna z mála ke kterým se vrátím.

EvaL
04.05.2018

Na začátku čtení jsem měla trochu problém s jednáním hlavní postavy, zdálo se mi nepravděpodobné. Postupně ale musím uznat, že všechno začalo dávat smysl, kniha mě chytla a moc se mi líbila až do konce.

Lenka1386
03.03.2018

Rozhodně to není nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale bylo mi s ní fajn. Mám pocit, že měla tak trochu dva konce a že kdyby byla bývala skončila u toho prvního, tak bych byla spokojenější...

bookcase
05.12.2017

Nebylo to špatné, líbil se mi typický britský humor jak ho znám třeba ze seriálu Cold Feet, ale podle mě tohle manželství k záchraně určeno nebylo. Ani jeden z hrdinů mi nebyl až tak sympatický, jak by se dalo čekat.

kusma
09.10.2017

Kniha se mi hodně líbila, byla čtivá, nenáročná a vtipná - občas jsem se i nahlas uchechtla :) Určitě bych jí doporučila k přečtení.


Štítky

manželství ztráta paměti, amnézie

Autor a jeho další knihy

John O

John O'Farrell
anglická, 1962

Podobné knihy

Kniha Muž, který zapomněl, že má ženu je:

v Právě čtených1x
v Přečtených56x
v Čtenářské výzvě3x
v Knihotéce16x
v Chystám se číst41x
v Chci si koupit1x