rumund rumund komentáře u knih

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Tak takovéto knihy podle skutečné události, jsou přesně to, co mě baví a vyhledávám. Byla to neuvěřitelně drsná a smutná doba, co Němci prováděli, za zvěrstva, ale já tyto autentické příběhy přímo hltám. Silný příběh silné a milující matky Heleny Hannemannové, která se rozhodla být za každou cenu se svými dětmi a manželem , i když nemusela. Skvělá kniha.

31.08.2022 4 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Taková jiná kniha než znáváme z autentických příběhů z přežití koncentračních táborů. Spíš taková dokument, ale velice zajímavý.

29.08.2022 4 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Tak na to, že je kniha a příběh vymyšlen a to dokonce i název koncentračního tábora Sobanek, který také vůbec neexistuje. Se mi kniha moc líbila, bavila mě a moc dobře se četla. Já jsme sice přes autentické svědectví, ale tato kniha mi vůbec nevadila.

16.08.2022 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Zase fajn a pohodové čtení od Ládi Zibury. Sice první kniha, kterou jsem od Ládi četl, Prázdniny v Evropě, mě bavila více, ale i tato je moc bezva. Už teď se těším na další, kterou si od tohoto mladého spisovatele seženu.

29.07.2022 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Tak to byla pecka. Vůbec jsem nemyslel, že mě tak tato kniha tohoto borce bude takhle bavit. Bylo to zajímavé od začátku do konce, poučné a mnohdy i docela vtipné. Hned jsem si musel koupit další Ziburovu knihu a jdu hned do ní. Snad bude stejně dobrá jako tato.

11.07.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ať si kdo chce, co chce říká, mě holt knihy Patrika Hartla prostě baví. Další super pohodové, rychlé a příjemné čtení. Sice na pětku to není, ale krásná čtyřka.

21.06.2022 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Edice nejlepšího světového čtení skoro nikdy nezklame a ani tentokrát nešlápla vedle. Kniha Podezřelý je pěkné počtení. Ze začátku to bylo sice slabší, ale konec knihy to zase dohnal. Na 5tku to sice ode mne není, ale i tak chválím.

03.06.2022 4 z 5

Daleko a přece blízko Daleko a přece blízko Jozef Leikert

Zajímavá kniha o příbězích studentů zavřených vysokých škol po 17.listopadu 1939. Mnoho studentů tenkrát uteklo bojovat do zahraničních československých armádách, mnoho jich bylo odvlečeno do koncentračního táboru Sachsenhausen a také jich bylo mnoho rovnou popravených. A ti co přežili tyto strastiplné roky, je v této knihy vypravují.

26.05.2022 3 z 5

V pěně V pěně Irena Obermannová

Kniha mě překvapivě docela zaujala. Takové lehké, nenáročné a rychlé čtení. Cca 60 krátkých povídek spisovatelky, podle mě o tom, co ji zrovna v tu chvilku napadlo nebo na co ji zrovna upoutalo pozornost.

19.05.2022 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

No abych řekl pravdu, bylo to pro mě trápení. Třetí díl se mi četl hrozně těžce. Tolik názvu míst a jmen postav je v knize, že jsem byl totálně ztracen. A to jsem za mlada, všechny filmy Pána prstenů, hrozně miloval a myslím, že jsem je znal docela dobře. Tak za to všechno aspoň tři hvězdy, jinak bych jich bylo méně. Ale Tolkienovi nemůžu upřít, že to měl všechno vymyšleno do nejmenších detailů (písmo, názvy, historii, ...)

13.05.2022 3 z 5

Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Sonia Rossi

Jo takhle kniha mě dost bavila. Krásně a nenáročně se četla. Takové příběhy ze života mám hrozně rád. Nemůžu pochopit, jak někdo takhle dokáže žít a takhle se prodávat, jen pro peníze. Možná si pak časem zvykne, ale přece jen to je síla.

25.04.2022 4 z 5

Podfuk v Marseille Podfuk v Marseille Peter Mayle

Tak tato kniha mě teda vůbec nechytla a tudíž ani nebavila. Buď jsem prošvihl začátek a už mě příběh nepohltil nebo je chyba někde jinde. Ale za mě slabé.

19.04.2022 2 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Za mě skvělá kniha. Napínavá, zajímavá a do konce knihy jsem byl napjatý, jak to dopadne a jaké bude rozuzlení. Určitě ne poslední kniha od Harlana Cobena. Už teď se těším na další.

11.04.2022 4 z 5

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Docela zajímavá a čtivá kniha Arnošta Lustiga o mladé holce, která se jako židovka dostala do koncentračního tábora v Osvětimi. Neprozradila, že je židovka a tak se čirou náhodou dostala do nevěstince, jako šlapka pro německé vojáky a důstojníky.

04.04.2022 4 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Až neskutečné a těžko uvěřitelné, co tito dva, otec a syn, všechno prožili a hlavně přežili. Holt, když je silná vůle a strašné množství štěstí, tak se vyplatilo a Gustav s Fritzem to, jako jedni z mála dokázali. Dobrá kniha, jen se mi některé části zdáli trochu kostrbatě napsány a proto mě tak kniha, úplně nedostala, tam kde mě tyto knihy obvykle dostávají.

24.03.2022 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Tahle kniha určitě nemohla zklamat. Holt Tolkien to vše uměl báječně vymyslet. Filmy mám jsem několikrát viděl, takže jsem věděl do čeho jdu a že to bude fajn počtení. I když, i tak jsem se někdy ztratil při všech těch názvech míst a jmen. Dobré bylo i to, že po rozdělení společenstva, kniha v první půlce popisuje jednu skupinku (Aragorn a spol.) a v druhé půlce knihy, druhou skupinku (Frodo se Samem). Kdyby kniha skákala po kapitolách, ztrácel bych se ještě mnohem víc.

03.03.2022 4 z 5

Nástup Nástup Václav Řezáč (p)

Kniha mě moc nepohltila. Vlastně mě skoro vůbec nebavila. Asi díky té propagaci komunismu. A tomu holt já moc neholduju. Jinak osídlování pohraničí po 2.světové válce byla docela zajímavé a mnohdy i velice drsné.

24.02.2022 2 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Kniha Lee Childa opět nezklamala. Těžkosti Jacka Reachera umí spisovatel napsat vážně bezvadně. Napínavostí se to v knize jen hemží a čte se jedním dechem.

09.02.2022 4 z 5

Byl jsem Himmlerovým pobočníkem Byl jsem Himmlerovým pobočníkem Roman Cílek

Proces s obžalovaným Karlem Wolffem. Bývalým SS-obergruppenführerem a generálem Waffen-SS a hlavně pobočníkem říšského vůdce Heindricha Himmlera. Byl to muž, který z blízka nahlédl do nejtajnějšího dění v třetí říši. Nacistický zločinec na lavici soudu a odkrývání nacistických zločinů. Docela zajímavá kniha a moje ne první a určitě ne poslední kniha spisovatele Romana Cílka.

07.02.2022 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Karel Houba

Překvapivě dobrá kniha. Velice hezky a rychle se mi četla. Vůbec nic jsem od ni nečekal. Ovšem docela mile, mě kniha o příběhu života mladé ženy Kateřiny, bavila.

02.02.2022 3 z 5