rumund rumund komentáře u knih

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

No prostě pohádka, pro romantické dušičky.

26.07.2023 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Bylo to šílené, bylo to neskutečné a dodnes neuvěřitelné. Ale bohužel to bylo! Autentické svědectví Shloma Venezia, přeživšího z Osvětimi a přímého svědka při likvidaci židů v tomto táboře smrti. Silná kniha navíc doplněna skvělými malbami, z tehdejší dennodenní reality, dalšího přeživšího Davida Olera.

21.07.2023 5 z 5

Světlo za oknem Světlo za oknem Bohumil Hadraba (p)

No konečně dočteno, ale s velkým nechutenstvím. Prostě holt bolševická slátanina.

13.07.2023 1 z 5

Žízeň Žízeň L. A. Larkin

Moc jsem od knihy ze začátku neočekával. Nízké hodnocení moc šanci nedávalo. A ani začátek knihy jsem moc nepochytil, ale posléze se kniha krásně rozeběhla a docela mě pohltila. Takže ve finále krásné 4hvězdy.

22.06.2023 4 z 5

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Tak tahle kniha byla moc fajn. Více méně příběh dvou úplně odlišných lidí, které k sobě spojil kněz, aby si navzájem pomohli zase najít cestu jak dále žít. Krásné to bylo.

21.06.2023 4 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Tak toto byla má 13tá kniha Lee Childa o Jacku Reacherovi a abych řekl pravdu, moc mě nenadchla, spíš bych řekl, že mě až nudila. Dokonce jsem neviděl ani zpracovaný film dle této knihy, a ani nemám chuť se na něho podívat. Navíc v hlavní roli s Tomem Cruisem, který není v mé oblibě. Takže doufám, že příští kniha bude zase skvělá, jak jsem u Childa zvyklý.

14.06.2023 3 z 5

Deníky dětí Deníky dětí kolektiv autorů

Jedním slovem brutální! Kolik utrpení si tyto děti za pár let zažili, to si nedovedeme ani představit. I skoro 80let od konce války, to člověka šokuje, co se všechno mohlo dít za zvěrstva. Neskutečné.

07.06.2023 4 z 5

Paní spisovatelka Lednická snad neumí napsat nudnou a špatnou knihu. Opět úplná špička. Ať žiji od Životic nedaleko, o této tragédii jsem teda vůbec nevěděl. A to se o druhou světovou válku docela zajímám a četl jsem už kde co. Shodou okolností jsem pomník v Životicích navštívil před necelým měsícem, ale kdybych už tuto knihu měl přečtenou, nahlížel bych a něho ještě s větší úctou. Tato strašná válka byla hrozná o tom není pochyb, ale jak je napsáno v knize, "Za všechny ty hrůzy nemůže vláka, ale lidi, kteří ji vyvolali." A to přesně sedí a budu si tuto větu pamatovat. Právě proto se trošku divím, že hlavní tři strůjci tohoto neštěstí (Magwitz, Sattler a Mokrosch) z toho vyšli bez trestu nebo jen se minimálním trestem. Hrůza a hnus. Děkuji spisovatelce za krásnou knihu, i když velice smutnou, jakou vlastně celá doba i byla.

31.05.2023 5 z 5

Pasťák Pasťák Karel Misař

Tato kniha o vychovateli a dorostu v pasťáku, mě teda vůbec nepohltila.

29.05.2023 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvělá, skvělé a ještě jednou skvělé. Moc mě druhý díl Šikmého kostela bavil, stejně jako první, a nemohl jsem přestat číst. Bylo to jako číst nějakou rodinnou kroniku a to mě strašně moc bavilo. Navíc je to tady z mého kraje, kde spoustu míst znám osobně. Ale i tak jsem toho zjistil hodně nového, což mě až překvapilo. Doufám, že spisovatelka Lednická bude pokračovat třetím dílem Šikmého kostela od roku 1945 a dál. Určitě by to bylo moc zajímavé se dále dozvědět, jak bude celá rodina pokračovat v žití a co vše ještě zažijí. Jsem nadšen.

29.05.2023 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Zapeklitý příběh knihy Toma Smitha se mi z počátku moc nezamlouval, ale nakonec se při rozuzlování příběhu, trošku rozjel a ve finále už to bylo úplně napínavé. Prostě takový zlatý střed.

03.05.2023 3 z 5

Opět fajn kniha Ladislava Zibury. Teď už mám od Ládi přečteny všechny jeho knihy. Už jen můžu čekat, jestli nenapíše další a budu doufat, že brzy ano. Při čtení knihy jsem měl vždy otevřené mapy a prstem sledoval, kde se zrovna nachází.

26.04.2023 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak nevím úplně proč, ale moje první kniha od Jo Nesba mě teda moc nechytla. Mám doma ještě nějaké další jeho knihy, tak snad ty budou víc chytlavější.

18.04.2023 2 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Vážně dobrá a silná kniha o náročných a krutých letech v ruských gulazích. Je moc dobře a až zázrak, že se dvěma sestrám toto 19-ti leté trápení podařilo přežít. Jak válečná, tak pro mnohé i ta poválečná léta, byla stejně drsná a ukrutně těžká.

23.03.2023 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

No jo, takový typický Nicholas Sparks. Sladká pohádka s americkým happy endem. Samozřejmě s malou rozepří, aby si čtenář myslel, že to nakonec nedopadne. Sice krátkozraké, ale vždy se mi Sparks dobře četl.

20.03.2023 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Vlastně vůbec nevím co si o této knize myslet. Ani nevím jestli se mi líbila nebo ne. Nic úchvatného to teda pro mě určitě nebylo. Možná spíš úplně obyčejný příběh o souznění kocoura a mladíka, který si před tím prošel drogovou minulostí s pádem až na úplné dno. U nás v Česku by se něco takového snad ani nebylo reálné.

01.03.2023 3 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Velice fajn kniha z lékařského prostředí. Napínavá od začátku až do konce. Člověk se dozví i něco zajímavého z lékařského oboru. Jen si myslím, že závěr tohoto thilleru mohl být propracovanější.

27.02.2023 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Takže asi takto. Knihu jsem sfoukl za jeden den (a to jsem byl v práci). Četla se pěkně, rychle a plynule. Ale holt prostě románek pro ženy (spíše teenagerky). Více méně pohádka kterých už bylo plno, chudá holka (navíc panna)-bohatý chlap (navíc krásný)-zamilování-roztržka-happy end. Prostě průhledné jako hubená koza. Ale koupil jsem manželce k vánocům celou sbírku knih od Penelopy Bloom, tak je i tak přečísnu všechny.

22.02.2023 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Takže vážně dobrá kniha, jak o ni všude píšou. Hrozně mě bavila a báječně se četla. Navíc z mého kraje a blízkého okolí, který si myslím, že dost dobře znám. Už se hrozně těším na druhý díl a pak hned šup na Životice

21.02.2023 5 z 5

O věrné lásce Chairea a Kallirhoe O věrné lásce Chairea a Kallirhoe Charitón z Afrodisias

Přečteno a dočteno, tak nějak z donucení. Knížka mě nebavila, ale na její obhajobu můžu napsat, že jsem četl i horší milostné romány. Takhle doba, je pro mě už hrozně vzdálená a nezáživná.

08.02.2023 2 z 5